Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Zdravo,
mene mi se sluchuvaat chudni nastani vekje podolgo vreme.
Primer na eden chuden tip na nastani:
Na primer doma gotvam lekja i utredenta na rabota , od nikade , nekoj kje mi kazhe , kako vchera lekjata , dobra besse? E vakvi raboti mi sluchuvaat mnogu chesto. Inaku ova e samo del od problemite koi gi imam. Nessto mnogu misteriozno mi se sluchuva.
Pozdrav,
Пробај да се потсетиш да не си кажал претходно па после си заборавил или преку нешто друго да си им поткажал?
 

Doc holidej

I'm your huckleberry!
Член од
6 септември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
52
Абе тамо накај Паланка и од други луѓе сум слушал вакви приказни.
Ја да сум на ваше место или би киднал одма, како и вие, или би праел пали гаси со фаровите едно петнаес минути.
Haha pa da vidis do koga mozat da izdrzat?:D:D:D:D
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Што се случи со таа проколнатата куќа во Битола што се појавувале крстови на неа...порано еден член требаше слики да стави :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Mnogu natprirodni raboti mi se slucile sto veke mi se navika,no eve ke izdvojam edna slucka sto ne mi e jasna den denesen..,

Otidovme so drugarot do K.Palanka da kupi agregat za struja,bevme so kombe,na vrakanje mi se pusese cigara a toj ne dozvoluva pusenje vo voziloto pa ubij go iako e pusac,poslem dolgo nagovaranje da zastane pokraj pat zastanavme..zivi temnici gi ostavivne farovite zapaleni,no go zamoliv da gi iskluci zatoa sto precea..gi izgasna i bap muzika brate mili,sviraat luge,ko svadba a toa edna pustelija so da ti kazam..upalivme farovite nema muzika e da tibam gasi farovi trupa muzika na veliko..gasime i nie cigarite i auf da ne nema sme cutele do skopje za da ne slusneme pak toa trubite e aj idi pa kazi sto bese ccc i od cigara i od se da ti se odmili.
Сигурен си дека тутун беше тоа во цигарите, да не сте ги помешале случајно ?
 

Doc holidej

I'm your huckleberry!
Член од
6 септември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
52
Ne per,pp tutun sostaven od cijanid,katran,nikotin ne sum od toj tip na luge,rabotata ne mi dozvoluva inaku bi duvnal zs da ne..:D:D
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Јас сум магнет за вражачките низ Скопје. Има една госпоѓа, ме има застането досега 3 пати и тоа на различни места од градот. Е сега си правам муабетче со неа, цигара ќе и понудам, 20 ден. ќе и дадам (колку да не е без ич муабетот) и нон стоп ми врти муабет за црна магија и црна жена во мојот живот која ме мрази... Ама тој муабет како почнал така и си заминува.
Денес пак ја сретнав, незнам дали веќе ме научи како изгледам или не, ама немав време да си помуабетам. Немаше ни 10 мин. налетав на една друга. И сега ај нели нема смисла (душичка жената) ќе ја ислушам. Застанавме да збориме и она стандардното, имаш среќа наредни 3 дена, ти се смееш надворешно ама душата ти е стегната во тупаница имаш таков пријател имаш таква пријателка.. И викам „Бабе“ еве за муабетот што си го направивме те частам 100 денари. И ги зема парите и ми вика.. Ти во минатото со кој си раскинала долга врска? Викам е бабе одамна беше знаеш деца, па дечковци... Вика сега си во врска долги години ама нема брак сеуште нели. Викам абе тежок живот што да се прави. Вика НЕ, имаш магија направено. И ме прашува кој е Горан? (инаку колку за инфо Горан е дечкото од претходната врска која ја раскинав пред 12 години а со кој одев долго) И јас овде се пресеков. Викам незнам, не познавам Горан... (лажев најнормално)
И вика Горан не сака да те види среќна дури до 59 години, оти после тебе не му е се исто.
Викам бабе отидов ...

Е ајде де сега, зошто кажа Горан, зошто не кажа Гоце или Аце? Зошто спомна претходна врска.. Требаше да видам што тревки ми нудеше за растерување на магијата, може ќе смотаФ нешто сега.
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
48
Поени од реакции
18
Лани летото може да се каже дека ми се случи една чудна случка,не толку страшна како претходниве што ги прочитав :D, бев сама дома мајка ми и татко ми беа на одмор,беше околу 2 саат сабајле си легнав пред телевизор и таман да заспијам ми текна дека вратата надворешна не ми е заклучена,станав ја заклучив и нормално го оставив клучот на врата и пак си легнав...и уште долго не заспав.Сабајле станувам требаше да излезам и што да видам вратата отклучена а клучот оставен на маса...и не можам никако да си го објаснам тоа како се случило кога добро памтам и секогаш ми е навика само да заклучам и да го оставам клучот на врата...
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
Ми се нема случено натприродна работа, но интересен е фактот колку „атеисти“ од форумов во делот религија плукаат со сарказам и иронија, а тука се изјаснуваат небаре ко роман да пишуваат.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Многу имам мерак да си правам муабет со вакви личности. Како може да ја најдам?
Тие сами те наоѓаат... Неможеш да знаеш каде.. Еве ти велам првата бабичка низ цело Скопје ме пронаоѓа, дали сум Карпош, дали Центар, дали Кисела Вода... не е битно, важно знаеме да си направиме муабет. :)
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Јас сум магнет за вражачките низ Скопје. Има една госпоѓа, ме има застането досега 3 пати и тоа на различни места од градот. Е сега си правам муабетче со неа, цигара ќе и понудам, 20 ден. ќе и дадам (колку да не е без ич муабетот) и нон стоп ми врти муабет за црна магија и црна жена во мојот живот која ме мрази... Ама тој муабет како почнал така и си заминува.
Денес пак ја сретнав, незнам дали веќе ме научи како изгледам или не, ама немав време да си помуабетам. Немаше ни 10 мин. налетав на една друга. И сега ај нели нема смисла (душичка жената) ќе ја ислушам. Застанавме да збориме и она стандардното, имаш среќа наредни 3 дена, ти се смееш надворешно ама душата ти е стегната во тупаница имаш таков пријател имаш таква пријателка.. И викам „Бабе“ еве за муабетот што си го направивме те частам 100 денари. И ги зема парите и ми вика.. Ти во минатото со кој си раскинала долга врска? Викам е бабе одамна беше знаеш деца, па дечковци... Вика сега си во врска долги години ама нема брак сеуште нели. Викам абе тежок живот што да се прави. Вика НЕ, имаш магија направено. И ме прашува кој е Горан? (инаку колку за инфо Горан е дечкото од претходната врска која ја раскинав пред 12 години а со кој одев долго) И јас овде се пресеков. Викам незнам, не познавам Горан... (лажев најнормално)
И вика Горан не сака да те види среќна дури до 59 години, оти после тебе не му е се исто.
Викам бабе отидов ...

Е ајде де сега, зошто кажа Горан, зошто не кажа Гоце или Аце? Зошто спомна претходна врска.. Требаше да видам што тревки ми нудеше за растерување на магијата, може ќе смотаФ нешто сега.
Епа да си и дала 100 ден си ја израдувала па дури и за момент видовита станала... Да ти кажам права и јас ќе почнам да правам ко тие старките, повеќе пари ќе направам него да идам да заработувам... нели... ке пуштам подолга брада и коса, ќе се облечам поексцентрично за да изгледам помистично, и ќе си правам муабети така со луѓе понекад сум и видивит па може и да му погодам на некого нешто, може и тебе ќе те сретнам некогаш па ќе се опарам повеќе од тебе, плус знам и како ти се вика бившиот така да лесно ќе ми биде да предвидувам...:D
--- надополнето: 9 септември 2012 во 16:59 ---
А тогаш имаш фотогенична фаца. Од мене би избегале, одма би помислиле дека ќе ги ограбам :icon_lol:
Абе костур толку ли си грд...:P:D... али баш спротивното е... они ограбуваат ама на фин начин...:)
 

Doc holidej

I'm your huckleberry!
Член од
6 септември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
52
Лани летото може да се каже дека ми се случи една чудна случка,не толку страшна како претходниве што ги прочитав :D, бев сама дома мајка ми и татко ми беа на одмор,беше околу 2 саат сабајле си легнав пред телевизор и таман да заспијам ми текна дека вратата надворешна не ми е заклучена,станав ја заклучив и нормално го оставив клучот на врата и пак си легнав...и уште долго не заспав.Сабајле станувам требаше да излезам и што да видам вратата отклучена а клучот оставен на маса...и не можам никако да си го објаснам тоа како се случило кога добро памтам и секогаш ми е навика само да заклучам и да го оставам клучот на врата...
Da ne mesecaris bac??:)
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Знаев дека за месечарење ќе ме праша некој:D, не месечарам и никогаш не ми се случило тоа...до сега веќе ќе знаев ако имам таков проблем:D
Случајно да не си сонувал, па си се збунил?:)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
не знам дали е натприродна , ама многу чудна, сигурна сум дека имав пари во кесето и кога отидоф на манастир да си запалам сфејча кесето ми беше празно а цело време в раце го држев од ко го кладов парите в натре....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom