Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
или јас така да ги видам,па верувај незнам живи дали ќе останат!!!!!!!
Иначе потполно се согласувам со твојов пост,за мене најдобро кажано,се шо прочитав или било на дрога,или од замор или ретард..Трето нема :)
Togas so barate da pisite na ovaa tema? Za toa DALI IMA TAKVI RABOTI ILI NEMA si ima druga tema, i tamu pisete si. Ete na primer jas imam videno senka, pa togas ne bev umoren niti retard. I mojot drugar bese.a inaku za ona so zenskite, vo pravo ste.
 
V

Vollstandig

Гостин
Такви бла бла бла како што сите мислат дека постојат се само бла бла бла !Има два вида на бла бла бла и, бла бла бла едни кои се хранат со енергија од луѓето(Психички- бла бла бла - вампири), и други кои неможат да издржат без крв бла бла бла -Сангвините, кои воедно не бркаат и бла бла бла убиваат лица туку имаат свои донори бла бла бла!...Вистинските вампири не горат (или светкаат) на сонце. не се бесмртни и не се убиваат со колец во срцето бла бла бла!
Пси вампирите се најмоќни, се хранат со енергија од луѓето но и самите не се свесни за тоа!Тие поседуваат моќи како телекинеза бла бла бла, манипулирање со енергија, илузии,телепатира, читање на срцата...Но дури и од овие психички вампири има неколку врсти!
Емоционални-црпат емоционална енергија од луѓето!
Сексуални-се хранат со сексуална бла бла бла енергија бла бла бла!
Пранични-кои се хранат со виталната бла бла бла енергија бла бла бла на луѓето бла бла бла!
Овие вампири можат да ја црпат енергијата од простории или пак преку допир бла бла бла!
ИмАМ и другар кој во моментов живее Америка, тој е Праничен вампир но може да го контролира понашањето и да не црпи толку енергија која ја заменува со енергијата на бла бла бла универзумот...барем бла бла бла дека може да ја контролира бла бла бла ,а, некои не го сваќаат тоа па премногу бла бла бла ...
бла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла бла


Очигледно не си сретнал прави Шкоти, Ирци...Од болдот, освен Сенки друг филм со таква содржина нема... А да не правам муабет за разноразни проколнати куќи по Америката, дворците во Шкотска и Ирска...

Мислам стварно, не мора демек нашиот прост народ, ние демек просветлените да си го гледаме од висина...
Па ја не реков дека сум просветлен, али коа зборуваме на македонски форум, за македонија, сигурно мислев на македонски народ. Ич не ме интересира проколнати куќи низ америка, ниту истерувачи на ѓаволи од зимбабве...
 
Б

Бат Елохим

Гостин
бла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла блабла бла бла



Па ја не реков дека сум просветлен, али коа зборуваме на македонски форум, за македонија, сигурно мислев на македонски народ. Ич не ме интересира проколнати куќи низ америка, ниту истерувачи на ѓаволи од зимбабве...
Pa taka se odnsuvas na temava. Demek eve sea jas ke vi kazam... Ova e ona-ona e ova, nebare se PMF sose medicina komplet zaedno gi imas zavrseno.

Ako ne veruvas, ne veruvaj, ne zamaraj. Ic da ne te interesira. Od pametni sto ste zaboravate sto e licna kultura i tugjo mislenje...
 
O

Orion.

Гостин
натприродни појави не постојат, постојат само ретардирани луѓе што веруваат во натриродни појави а посебно женските веруваат дека некој им прави маѓија па неможат да се мажат па одат по бајачи и се лажат дека треба да направат одреден ритуал за да се растури маѓијата, па така неколку ретардирани чупишта пред некоја година во 5 сабајле дошле со такси пред мојата зграда со црвена шамија в раце, влегле во зградата и за 5 минути излегле (така ми кажа една комшивка која седела на балкун тогаш )кога станав од спиење кај 8 ја видов шамијата врзана на кваката од мојата врата, и си реков колку само болни луѓе има, мислат дека така ќе станат среќни и несреќата ќе ја префрлат на друг, јас не вервам во натриродни работи , ама овие чупишта си ја пикаат глата в торба, недај боже да бев разбуден кога ја врзуваа шамијата , па незнам имаше да ги сомелам во свински гулаш!!!!
Зошто си толку нервозен, зар стварно мислиш дека ти направиле ''магија''?
Ти врзале панделка на кваката хахахха
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Togas so barate da pisite na ovaa tema? Za toa DALI IMA TAKVI RABOTI ILI NEMA si ima druga tema, i tamu pisete si. Ete na primer jas imam videno senka, pa togas ne bev umoren niti retard.
И јас имам видено сенка. Всушност гледам сенки секој ден. Мислам дека е заради светлоста...

:cautious:
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Темава ко да е пред смрт :D Ајде нова случка ако има :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Темава ко да е пред смрт :D Ајде нова случка ако има :)
Zdravo,
mene mi se sluchuvaat chudni nastani vekje podolgo vreme.
Primer na eden chuden tip na nastani:
Na primer doma gotvam lekja i utredenta na rabota , od nikade , nekoj kje mi kazhe , kako vchera lekjata , dobra besse? E vakvi raboti mi sluchuvaat mnogu chesto. Inaku ova e samo del od problemite koi gi imam. Nessto mnogu misteriozno mi se sluchuva.
Pozdrav,
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Нареден пат измиј ги забите и устата после ручек, а пробај и да менуваш облека откако ќе се извалкаш со ручекот.
И што сега? Го навреди и фраер си? Никој и ништо си изгледа! Зар со едно немиење заби и ако не сменил облека а варел манџа некој ќе го праша како вчера леќата? И не му се случило еднаш добро си кажа.А ти гледам даваш добар пример за тие што го водат форумот!
 
Член од
12 август 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Нареден пат измиј ги забите и устата после ручек, а пробај и да менуваш облека откако ќе се извалкаш со ручекот.
Ako si nessto nervozen , isturi se na drugo mesto , a ne tuka so vakvi navredlivi i glupavi sodrzhini.
--- надополнето: 5 септември 2012 во 13:37 ---
Нареден пат измиј ги забите и устата после ручек, а пробај и да менуваш облека откако ќе се извалкаш со ручекот.
A osven toa , ne se raboti za gotvenje , toa bese samo primer(ilustracija) kakvi raboti mi se sluchuvaat.... Pozdrav
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Само чист заклучок како некој видовит ...видел што си јадел, нема ни нервоза ни навреда - само совет.


за промена пиши пример на нешто натприродно - навистина натприродно
 

Doc holidej

I'm your huckleberry!
Член од
6 септември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
52
Mnogu natprirodni raboti mi se slucile sto veke mi se navika,no eve ke izdvojam edna slucka sto ne mi e jasna den denesen..,

Otidovme so drugarot do K.Palanka da kupi agregat za struja,bevme so kombe,na vrakanje mi se pusese cigara a toj ne dozvoluva pusenje vo voziloto pa ubij go iako e pusac,poslem dolgo nagovaranje da zastane pokraj pat zastanavme..zivi temnici gi ostavivne farovite zapaleni,no go zamoliv da gi iskluci zatoa sto precea..gi izgasna i bap muzika brate mili,sviraat luge,ko svadba a toa edna pustelija so da ti kazam..upalivme farovite nema muzika e da tibam gasi farovi trupa muzika na veliko..gasime i nie cigarite i auf da ne nema sme cutele do skopje za da ne slusneme pak toa trubite e aj idi pa kazi sto bese ccc i od cigara i od se da ti se odmili.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.512
Поени од реакции
82.058
Mnogu natprirodni raboti mi se slucile sto veke mi se navika,no eve ke izdvojam edna slucka sto ne mi e jasna den denesen..,

Otidovme so drugarot do K.Palanka da kupi agregat za struja,bevme so kombe,na vrakanje mi se pusese cigara a toj ne dozvoluva pusenje vo voziloto pa ubij go iako e pusac,poslem dolgo nagovaranje da zastane pokraj pat zastanavme..zivi temnici gi ostavivne farovite zapaleni,no go zamoliv da gi iskluci zatoa sto precea..gi izgasna i bap muzika brate mili,sviraat luge,ko svadba a toa edna pustelija so da ti kazam..upalivme farovite nema muzika e da tibam gasi farovi trupa muzika na veliko..gasime i nie cigarite i auf da ne nema sme cutele do skopje za da ne slusneme pak toa trubite e aj idi pa kazi sto bese ccc i od cigara i od se da ti se odmili.
Абе тамо накај Паланка и од други луѓе сум слушал вакви приказни.
Ја да сум на ваше место или би киднал одма, како и вие, или би праел пали гаси со фаровите едно петнаес минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom