Електронски книги

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Да не има некој литература за основи на фотографија...општо, значи нешто за почетници за фотографија... и нешто за понапредни... Било на српски, српско-хрватски или на англиски(може и на македонски :D)
Фала однапред...:)
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Да не има некој литература за основи на фотографија...општо, значи нешто за почетници за фотографија... и нешто за понапредни... Било на српски, српско-хрватски или на англиски(може и на македонски :D)
Фала однапред...:)
Здраво. Јас имам за основи на фотографија на српски. Остави e-mail , ќе ти пратам. Поздрав.
 
3

321456

Гостин
Ова не се баш книги, повеќе е стручна литература, статии, студии, учебници и скрипти ама во недостаток на некој извор на електронски материјали на македонски или од македонски автори, ова е значајна алатка ако некој сака да се занимава со нешто корисно на комјутер.

http://eprints.ugd.edu.mk/view/subjects/
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Да прашам ко будала. Од Горјан Петрески има е-книги?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Ти благодарам,но не знам дали ќе се снајдам на англиски,ако не правец библиотека:)Сепак фала ти многу.
смешки:pos:
тој што ти ги препорачал рамајана и махабхарата на англиски- нека земе самиот да ги прочита најпрво - па после нек да ти дели линкови
:pos:
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Штета шо не можам да читам од компјутер. Мака ми е :(
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Оти не можеш?
Очите ли те заболуват?
Оти има Киндл за Компјутер. Моментално од него читам некои книшки. :)
Да, многу ми се заморуваат очите бидејќи не носам наочари. А не е исто книга на читаш и овака на форум. Еднаш и принтав една книга оти не можев да ја најдам оригинал у печатена форма. Ама среќа имам од каде да зимам книги на англиски :)
А киндл никаков немам, а и не е исто чувството ко ја држеш книгата у рака и ко и го осеќаш мирисо ако е нова на пример оти стара со жолти страници... :)
 
L

Luki Junior

Гостин
Да, многу ми се заморуваат очите бидејќи не носам наочари. А не е исто книга на читаш и овака на форум. Еднаш и принтав една книга оти не можев да ја најдам оригинал у печатена форма. Ама среќа имам од каде да зимам книги на англиски :)
А киндл никаков немам, а и не е исто чувството ко ја држеш книгата у рака и ко и го осеќаш мирисо ако е нова на пример оти стара со жолти страници... :)
Ќе се навикнеш. И јас не носам никакви очила, ама со тек на времето се навикнах и да читам на монитор. Додуша, самата Киндл апликација за десктоп е доста добра за читајне (не е како да читаш форум/пдф, или нешто збито и згужвано...) а личе доста на самото хардверско киндлче.
На кратко, ако имаш мерак, ќе се навикнеш... :)))

И јас го обожавам мирисо на книгите, ама заради практични причини целио сам електронски книги...
Иначе, нема ништо поарно откоа седнам дома со приказните на цепенков, у шпорето пукат дабовици, убава музика у позадина, а јас истргнан на каучо со книга у раците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom