Од денеска на Косово не важат српски возачки дозволи

Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715


Од денеска во Косово и Метохија престанува важењето на возачки дозволи издадедни од страна на српската полиција на граѓаните кои живеат во Косово.

Косовскиот министер за внатрешни работи, Бајрам Реџепи изјави за „Танјуг“ дека граѓаните кои имаат вакви возачки дозволи од денес нема да можат да ги користат при управувањето на своите возила низ Косово, а возачките дозволи издадени од Србија за граѓаните кои живеат таму, ќе важат, но истите ќе мораат да платат осигурување при влез во Косово.

Сите што не ги замениле своите документи, при средбата со полицијата ќе бидат третирани исто како да немаат возачка, а оваа одлука, за престанокот на важност на дозволите издадени од српската полиција, беше донесена на крајот на минатата година.

ИЗВОР
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Полека полека се управуваат планинраиве...додека не им спука преку глава на браќава србиве.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Полека полека се управуваат планинраиве...додека не им спука преку глава на браќава србиве.
Таман слават денеска србите 100 години воздухопловство, може да им спукаат над главите една грамада авиони па да ги вратат назад во камено доба.

Уште да можеше ова навистина да се случи и се ќе беше ОК!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.196
Поени од реакции
5.127
Таман слават денеска србите 100 години воздухопловство, може да им спукаат над главите една грамада авиони па да ги вратат назад во камено доба.

Уште да можеше ова навистина да се случи и се ќе беше ОК!
А на 100 годишнината дефилираа авиони од НАТО земјите , ахахахахаха :pos:

Илјадници срби ги гледаа истите авиони кои во 99вата ги тераа да се кријат у подруми.
Но овој пат им аплаудираа.:icon_lol:

Косовската власт не се брза , мирно , без многу врева , без насилни акции ... си ги средуваат стварите.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.676
Поени од реакции
4.409
Косовската власт не се брза , мирно , без многу врева , без насилни акции ... си ги средуваат стварите.
Да не си вработен таму чим вака си запознаен со косовската власт?
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
А на 100 годишнината дефилираа авиони од НАТО земјите , ахахахахаха :pos:

Илјадници срби ги гледаа истите авиони кои во 99вата ги тераа да се кријат у подруми.
Но овој пат им аплаудираа.:icon_lol:

Косовската власт не се брза , мирно , без многу врева , без насилни акции ... си ги средуваат стварите.
A ti sto mislese deka srbija nema sojuznici pa nato go socinuvaat mnogu od evropskite zemji koi ja promenija politikata koja ja diktirase usa togas i pod koi moraa da deluvaat po nejzina komanda , ama deneska nee taka druze Rusija e zajaknata voeno i ekonomski ,Francuzite se sekogas so Srbite i Italianite ja smenia pozicijata a da nezboram za Grcite i istocno evrposkite zemji . A sega so novite MIG-29M2 neznam so im se pisuva na kosovarite :eek::D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.502
Поени од реакции
79.653
А на 100 годишнината дефилираа авиони од НАТО земјите , ахахахахаха :pos:

Илјадници срби ги гледаа истите авиони кои во 99вата ги тераа да се кријат у подруми.
Но овој пат им аплаудираа.:icon_lol:

Косовската власт не се брза , мирно , без многу врева , без насилни акции ... си ги средуваат стварите.
Е да, тоа. Без насилни акции - сеа баш го погоди. Небаре им збориш на некои од Нов Зеланд...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.196
Поени од реакции
5.127
A ti sto mislese deka srbija nema sojuznici pa nato go socinuvaat mnogu od evropskite zemji koi ja promenija politikata koja ja diktirase usa togas i pod koi moraa da deluvaat po nejzina komanda , ama deneska nee taka druze Rusija e zajaknata voeno i ekonomski ,Francuzite se sekogas so Srbite i Italianite ja smenia pozicijata a da nezboram za Grcite i istocno evrposkite zemji .
Да да Италија и Турција се големи пријатели на Србија.

Дури слушнав ќе го повлекле признавањето на Косово наредниот месец.

Ајде нека се зачлени Србија во НАТО , пошто сите и се пријатели , уште еднаш нека ја пое*ат Русија , како што ги пое*ија тие во 99та.


A sega so novite MIG-29M2 neznam so im se pisuva na kosovarite :eek::D
Ауу стравот у коска ми влезе од новите авиони.

Види ги ти србите колку таинствени се , се жалеа дека немаат пари за плати и пензии , а авиони ќе купуваат.

Затоа ли последните месеци секој ден се задолжуваат по 7 милиони евра , односно за 3 месеца задолжени се за нови 673 милиони евра.

Ајде ајде , што убаво изгледаат банкротирани..
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Полека полека се управуваат планинраиве...додека не им спука преку глава на браќава србиве.
кога ке им дојде на србите преку глава? им земаа дел од територијата... ако од тоа не им дојде преку глава тогаш кога ???
А на 100 годишнината дефилираа авиони од НАТО земјите , ахахахахаха :pos:

Илјадници срби ги гледаа истите авиони кои во 99вата ги тераа да се кријат у подруми.
Но овој пат им аплаудираа.:icon_lol:

Косовската власт не се брза , мирно , без многу врева , без насилни акции ... си ги средуваат стварите.
море море што мирољубов народ... што мирољубива нација.... да ти е мерак во косово да живееш...
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Да да Италија и Турција се големи пријатели на Србија.

Дури слушнав ќе го повлекле признавањето на Косово наредниот месец.

Ајде нека се зачлени Србија во НАТО , пошто сите и се пријатели , уште еднаш нека ја пое*ат Русија , како што ги пое*ија тие во 99та.




Ауу стравот у коска ми влезе од новите авиони.

Види ги ти србите колку таинствени се , се жалеа дека немаат пари за плати и пензии , а авиони ќе купуваат.

Затоа ли последните месеци секој ден се задолжуваат по 7 милиони евра , односно за 3 месеца задолжени се за нови 673 милиони евра.

Ајде ајде , што убаво изгледаат банкротирани..
ke puknes od ljubomora hahaha te citam i se smeam , nemoj da mesas poimi , ne se sekiraj oni nema da potonat ekonomski 99'' neotidoa pa sega
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
На космет ќе почнат да се решаваат сите проблеми вклучувајќи ги и возачките дозволи кога во Ниш ќе се докомплетира руската база за "гаснење пожари".
Бидејќи Космет секој момент може да се запали,сигурен сум дека Русиве ќе го изгаснат пожарот исто како што го изгаснаа во Чеченија,и сега таму нема никакви проблеми од пожари.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.196
Поени од реакции
5.127
На космет ќе почнат да се решаваат сите проблеми вклучувајќи ги и возачките дозволи кога во Ниш ќе се докомплетира руската база за "гаснење пожари".
Бидејќи Космет секој момент може да се запали,сигурен сум дека Русиве ќе го изгаснат пожарот исто како што го изгаснаа во Чеченија,и сега таму нема никакви проблеми од пожари.
И ти штотуку ме уплаши со Русија.

Велиш во Ниш ќе изградат база , среде НАТО земјите.

А ќе ви дадат ли пари за пензии ?
--- надополнето: 2 септември 2012 во 17:37 ---
Ќе се спука кога тогаш само ке видиме што е работата :) :)
И јас викам ќе се испука , само не знам кој е следниот што ќе се одели од Србија , има многу кандидати.

- Маџарите со се србите во Војводина.

- Бошњаците во Санџак

-Албанците во Прешевска долина

-Бугарите во југоисточна

- Власите во северо источна

- Шумадијците
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
И ти штотуку ме уплаши со Русија.

Велиш во Ниш ќе изградат база , среде НАТО земјите.

А ќе ви дадат ли пари за пензии ?
--- надополнето: 2 септември 2012 во 17:37 ---


И јас викам ќе се испука , само не знам кој е следниот што ќе се одели од Србија , има многу кандидати.
Нема шанси .. ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom