Рок музика и рокерски бендови

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ако си чекал до денес несалам си :) Јас уште на 28-ми го симнав :)
Шо не кажа море?:смајл:
Ја пред некој ден го симнав, си ги преслушав комплетно песните и фаворитите ми остануваат непроменети:)
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Шо не кажа море?:смајл:
Ја пред некој ден го симнав, си ги преслушав комплетно песните и фаворитите ми остануваат непроменети:)
Мои фаворити се We Weren't Born To Follow, Work For The Working Man, Superman Tonight, Bullet, Thorn In My Side, Happy Now :music2:
 

Capitain Crow

Capitain Crow
Член од
10 ноември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас слушам рок веќе 4-5 години и тоа ми е единствената работа која ме одржува во живот покрај сите лоши работи што животот ми ги приредил. Некако рокот ме крева во облаци, ме смирува и ми дава желба да продолжам понатака со се што правам, да не се откажувам. Е тоа претставува рок музиката за мене
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Слушам рок (панк-рок) од коа почнаф да созревам и да ги сваќам случувањата што го дрмаат општеството!... Можеби на некој начин се пронаоѓам во тој правец затоа што текстовите се беспрекорни! И преку ниф се претставува реалната слика на општеството и животот на луѓето со се она што не опкружува!!!
Има адреналин,има добра дружба и Рокерите се најдобри луѓе!...Вишокот позитивна или негативна еергија ја трошат преку музика, а не како што некои знААт со насилство!:toe: ...Ми се свиѓа рок музиката а кога сме веќе кај рокерите и они ми се свиѓаат:kesa:...:helou:
 
Член од
4 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
3
Ke se najde li nekoj dobrovolec da mi gi prati albumite na pearl jam?! Se odite vo nepovrat so mojot kompjuter i sega samo you tube go imam... :smir:
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Ke se najde li nekoj dobrovolec da mi gi prati albumite na pearl jam?! Se odite vo nepovrat so mojot kompjuter i sega samo you tube go imam... :smir:
Имаш на профил :smir:

Иначе во последно време јас постојано ги слушам Breaking Benjamin и Dream Theater .. Кој е така по љубител на модерниот рок му ги препорачувам албумите Dear Agony i Phobia - Breaking Benjamin
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Ja gi obozavam Bon Jovi i Nickelback, mozam da gi slusam po cel den i da ne mi zdosadat haha. Novite albumi The Circe i Dark Horse imaat mnogu dobri pesni :) \m/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
videte..ako sakate nesto rock togash gun'n'roses(nesto nakaj metel) ali ako sakate nesto pomeko togas vi gi preporacuva Qeen i Kiss...inaku rock cesto slusam
 
M

M del Mar

Гостин
Бендов како бенд не го харесвам, но песнава го дига расположението!
 
G

GoddessOfRock

Гостин
videte..ako sakate nesto rock togash gun'n'roses(nesto nakaj metel) ali ako sakate nesto pomeko togas vi gi preporacuva Qeen i Kiss...inaku rock cesto slusam
Дај не бе зафркави: Ганс’Н’роузес метал, а Квин(Queen) и Кис се помеко нешто?

Инаку нешто македонско:
 
В

Вори

Гостин
За жал рокот во македонија е катастрофа.
Нема квалитетн ствари..
Единствено на Ареа и симињам капа.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
За жал рокот во македонија е катастрофа.
Нема квалитетн ствари..
Единствено на Ареа и симињам капа.
Не зезај.. гитаристот на Ареа 10 години едно исто свири. Според мене дури и Дани е подобра, а да не збориме за Леб и Сол, Нон Стоп, Мизар, Архангел. Има нешто и Ареа ама дефинитивно не е најдобра во мк.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
За жал рокот во македонија е катастрофа.
Нема квалитетн ствари..
Единствено на Ареа и симињам капа.
Види има добри рок бендови, но повекето се распаднати. Како што знам Ареа пред неколку години се обедини пак, така да мегу ретките се што уште творат! Инаку има(ло) добри бендови!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom