Рок музика и рокерски бендови

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Нешто ново и свежо од гранџот и Alice in chains со вокалот William DuVall како замена на Layne Staley (иако самиот тој е незаменлив)...

 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Riverside - прогресив рок бенд од Полска


Супер група се, арно ме потсети на нив...."Out of myself" им е албум за сто мераци не можам да издвојам пошто сите песни се без промашај почнувајчи од I believe, In two minds, The curtains falls, Loose heart.... И да, Reality Dream I и II(инструменталките) морам да ги ставам





Мислам дека годинава(ама не сум сигурна) им излезе трилогијата "Reality Dream Trilogy" нешто ко мешавина од албумите Second life syndrome, Out of myself и Rapid eye movement...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Мислам дека годинава(ама не сум сигурна) им излезе трилогијата "Reality Dream Trilogy" нешто ко мешавина од албумите Second life syndrome, Out of myself и Rapid eye movement...
Излезен е новиот четврти албум Anno Domini High Definition, уште ни ми е добро преслушан, од првите три фаворит ми е вториот Second Life Syndrome
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Нешто ново и свежо од гранџот и Alice in chains со вокалот William DuVall како замена на Layne Staley (иако самиот тој е незаменлив)...

Да додадам дека новиот албум на Alice in Chains треба да излезе на 29 Септември...



Еве други песни од новиот албум освен A looking in view што ја ставив



 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Еднаш ви ги претставив ама кој читнал?
Ама ептен ми се допаѓаат па пак ќе пишам. Се викаат inme...имаат три албума, песницава подолу е воведната од последниот албум. Симнете слушајте одлични се. :)

 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Излезен е новиот четврти албум Anno Domini High Definition, уште ни ми е добро преслушан, од првите три фаворит ми е вториот Second Life Syndrome
Anno Domini High Definition не ми се ногу допадна..али па затоа Second Life Syndrome,Out of Myself се ремек дела. супер албуми.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Anno Domini High Definition не ми се ногу допадна..али па затоа Second Life Syndrome,Out of Myself се ремек дела. супер албуми.
И јас добив таков впечаток дека не е толку добар како претходните, сепак со Rapid Eye Movement завршува трилогијата Reality Dream и почнуваат со некојa нова серија на концепт албуми.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Да додадам дека новиот албум на Alice in Chains треба да излезе на 29 Септември...

Еве други песни од новиот албум освен A looking in view што ја ставив



Некако не можам да се прилагодам на Алис ин Чејнс без Лејн. Се некако ми се "бледо ископирани" ако може така да се изразам. Го немаат потребниот шмек по кој беа препознатливи. Не дека кажав нешо ново или револуционерно, туку така се осеќам во врска со "новиве" AiC.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Секогаш ќе им се осеќа некоја празнина во музиката, иако Вилиам е добар вокал...Јас најпрво ги милував најмногу ради Лејн, човекот го обожавам.Кога направија кам бек, се привикнав на некој начин и на новиот состав, али Лејн е незаменлив...


Незнам дали порано и во предходните страници ги има спомнато Ugly Kid Joe, моментално ги слушав па ми текна да ги пишам...Мене ми се најмногу препознатливи по тоа шо имаат 45678 промени у состав, единствено вокалот остана до "крај":)


една од моите помили песни...



 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Го има некој новиот албум од Pearl Jam Back Spacer преслушано?
Импресии?
О да, ако се прашувам јас албумот ми е 100ка..."The End" и "Just breath" посебно ме заразија.Текстовите на песните се исто многу добри, мило ми е шо Ведер се врати на пишување.По излегувањето на албумот на 20 Септември, имаат турнеа за промовирање на албумот која започнува во Октомври а трае до крајот на Ноември.Почнуваат од Seatlle како секогаш при крајот на Септември:)

Еве ги Got some


и Supersonic




Еве делови од снимањето на самиот албум и опишување на Backspacer

 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
A Queensrche.. ? :)

Вака како се смеам :pos2:....
:wink:



МОРА ЛИ ПОСЛЕ СЕКОЈ ПОСТ ДА СЕ СМЕЕШ И ДА ГО КАЖУВАШ ЕДНО ИСТО И ДА ГИ ПОПРАВАШ КАКО ТИ СЕ ДА ЗНАЕШ ?!
Остави ги луѓето да кажат свое мислење, па сеа ако е рок, рок е.. ако не, не е крај света .. пуууу ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom