Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ете шо било фората за да бидеш најјачи шмекер у маало. Стеф се бакнал на 18 години, sooo sweet! Осеќам и Прилепчанец дека е на правиот пат :pos:

(Заебанција настрана кажи што направи со девојката)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Незнам дали на правилно место прашувам ама да се обратам...
Последнава недела ми се случува нешто многу чудно.Јас сум израснал во околина на 3 девојчиња со кои и ден денес учам во исто место(само различни класови) а со едно дури сум крштеван и во иста вода.Ги сметам за сестри...
Арно ама,мислам дека тоа тврдење се разби.Толку сум сексуално т.е страствено привлечен од една од нив,незнам зашо дали оти месеци ја немав слушнато ниту видено оти отиде во Прага во Јуни и отиде дебелка а се врати со едно извааано тело...
Се договоривме да се видиме,оти јас утре одам за Берово,па ќе сум таму до 2 ри септември и решивме да трчаме покрај кеј....ова ми се нема случено да вперам очи во неа,да ја изгледам од глава до пети,да ми зовира крв и дома ко че седнам на секс да мислам.Два пати ја сонев во влажен сон досеа и веќе ми прели....
А ако би се осмелил за нешто такво,све би срушил,ме смета за брат таа ама тоа некако е посилно од мене...
За мене сестра ми е моја родена.Така да направи инцест и боцни ја :)
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
стварноо неможам да ги сфатам машкиве..нели пробав пак да се гледам со тој што ми беше дечко и што се мувавме претходно..се беше океј до саботата ми пишуваше се слушавме сега нигде го нема едвај се поздравува со мене..му пишав порака не ми врати... ств незнам мн ми е тешкоо и глупоо :(
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
стварноо неможам да ги сфатам машкиве..нели пробав пак да се гледам со тој што ми беше дечко и што се мувавме претходно..се беше океј до саботата ми пишуваше се слушавме сега нигде го нема едвај се поздравува со мене..му пишав порака не ми врати... ств незнам мн ми е тешкоо и глупоо :(
Можи сака да се дистанцира и преиспита што работи и што сака, или можи си нашол друга занимација :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
стварноо неможам да ги сфатам машкиве..нели пробав пак да се гледам со тој што ми беше дечко и што се мувавме претходно..се беше океј до саботата ми пишуваше се слушавме сега нигде го нема едвај се поздравува со мене..му пишав порака не ми врати... ств незнам мн ми е тешкоо и глупоо :(
Бил, па сега не е? Или никогаш не ти бил дечко формално, туку само сте се мувале?

Ако е кој и да е од горенаведениве случаи, не е обврзан да ти одговара на повиците. А ако ти бил дечко формално, значи дека сака да се дистанцира и можеби веќе да не ти биде дечко.

Како и да е, бидјеќи тој не ти посветува внимание, не мораш ни ти да го чекаш него. Најди си и ти друга занимација и пополнувај си го времето со друго. Може и друг тип да си најдеш, ако не му значиш до толку.


Поздрав и со лесно.
 
D

dagau

Гостин
таа е до уши заљубена во мене, јас веројатно само ја свиѓам. од пред кратко време сме во неофицијална врска која ја одржувам со празни и лажни зборови бидејќи ми е занимлива, едноставно квалитетно поминување на време бидејќи муабетот навистина ни оди.
ако ставам крај сега, уште на старт, чувствувам како самиот да си одземам можност за добра врска па можеби и раѓање на поголеми чувства. од друга страна, што подолго толку (евентуално) поболно за неа ќе биде подоцна.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
таа е до уши заљубена во мене, јас веројатно само ја свиѓам. од пред кратко време сме во неофицијална врска која ја одржувам со празни и лажни зборови бидејќи ми е занимлива, едноставно квалитетно поминување на време бидејќи муабетот навистина ни оди.
ако ставам крај сега, уште на старт, чувствувам како самиот да си одземам можност за добра врска па можеби и раѓање на поголеми чувства. од друга страна, што подолго толку (евентуално) поболно за неа ќе биде подоцна.
Не си пишал дали бараш совет или не али еве нешто од мене :) Остави времето да покаже можеби девојката те сака не го искористувај тоа можеби ако ја шутнеш ќе испуштиш добра девојка остави времето да покаже а ако е топ спрема тебе верувај ќе ја засакаш . Некогаш љубовта не е доволно според мене ако некоја е добра , стрплива , има доверба , едноставно речено женска на место и да не ја сакаш со текот на времето ќе гледаш да ја чуваш како очите :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
таа е до уши заљубена во мене, јас веројатно само ја свиѓам. од пред кратко време сме во неофицијална врска која ја одржувам со празни и лажни зборови бидејќи ми е занимлива, едноставно квалитетно поминување на време бидејќи муабетот навистина ни оди.
ако ставам крај сега, уште на старт, чувствувам како самиот да си одземам можност за добра врска па можеби и раѓање на поголеми чувства. од друга страна, што подолго толку (евентуално) поболно за неа ќе биде подоцна.
Каков ви е сексот?

Ако е добар, чувај ја како очи во главата.
Ако не е добар, или обиди се да го подобрите, или чувај ја како резерва, додека не најдеш друга посоодветна, што ќе ја чуваш како очи во главата.
Ако е непостоечки, побарај ѝ да го имате, за да знаеш дали вреди да ја чуваш како очи во главата, како резерва додека не најдеш подобра, или воопшто да не ја чуваш.

Поздрав и со лесно.
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
2
Ете шо било фората за да бидеш најјачи шмекер у маало. Стеф се бакнал на 18 години, sooo sweet! Осеќам и Прилепчанец дека е на правиот пат :pos:

(Заебанција настрана кажи што направи со девојката)
Ќе кажам за едно 2-3 недели, моментално не сум во Прилеп :)
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
стварноо неможам да ги сфатам машкиве..нели пробав пак да се гледам со тој што ми беше дечко и што се мувавме претходно..се беше океј до саботата ми пишуваше се слушавме сега нигде го нема едвај се поздравува со мене..му пишав порака не ми врати... ств незнам мн ми е тешкоо и глупоо :(
daj mi br jas ke ti svrtam :D
--- надополнето: 22 август 2012 во 16:24 ---
epa vaka se muvav so eden de4ko okolu 3 meseci..se bese okej mi bese mn. ubav period vo zivotot no nz so mi stana pod pritisok na drugarki probav i vrska idevme okolu 3 meseci raskinavme zaradi gluposti...go zasakav stvarno no sega ne sakam pak vrska..mi rece ako sakam povtorno da se gledame kako porano..i sega nz sto da pravam mislam deka nema da bide isto..i sakam i ne sakam :/
cim se dvoumish , ima nesto,,, inace ne si so celo srce da sakash, pola srce vika da pola vika ne..cim pola srce vika ne znaci deka ima nesto .
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Hiperaktiv, ако се плашиш што може да се случи ако те одбие итн... начекај ја на некое излегување, седење некаде, каде се конзумира алкохол па пушти и се, ако те одбие можеш другиот ден да се правдаш дека си бил пијан.

Ако си прав маж и не се плашиш од крајниот исход, викни ја на муабет и кажи и што имаш, ако те разбере и таа те гледа тебе како маж а не како брат одлично, а ако почне да негодува залапај ја можеби ќе и се допадне и ќе се премисли.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Koja глупа реакција и ѕвонам и место Здраво ја и викам ало (името) ли е таму? :confused: :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom