Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Прво пријателе, да ти кажам дека си резил, да си ми некој близок ќе ти ја опалев една до маркови кули ќе летнеше. Па на толку курвишта во државава ти женско немаш бакнато. (добро е што уште си заинтересиран за жени) Друго, бакнежот ти е релативна работа, и јас вака ко тебе во 5то одд кога требаше да го направам првиот чекор бев усран ептен, како ќе биде шо ќе биде, ептен сложена филозофија беше за мене тогаш. Не по сестри, не по братучеди прашувам шо да правам како да правам. Просто ко кромпир, ја бакнуеш најнормално, после тоа се отвараат усните и све оди АУТОМАТСКИ(ова да го имаш на памет), значи све е аутоматски. Ич да не се плашиш, друг совет немој у никој случај да си гледал од тоа туторијалите на интернет за лапање, чиста глупост се тие само повеќе ќе се изврзеш. Мој совет, стегни дома 2-3жти, коњаче било шо жестоко, излези на состанокот и НАВАЛИ. Нема каде да згрешиш, само понашај се нај нормално и имај самодоверба. Тоа е тоа од мене поздрав.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Знам дека е долго ама ве молам прочитајте...

Машко сум од Прилеп, 21 година. Верувале или не сеуште не сум го имал првиот бакнеж. И не само тоа, никогаш не сум излегол на само со девојка која не ми е блиска другарка. Нема да навлегувам во причините зошто, туку само ќе кажам дека во основно и дел од средно немав асално друштво поради тоа што према интересите не се вклопував многу со луѓето од мојата околина, па затоа и не излегував многу. Значи проблемот не е дека сум премногу срамежлив, грд или глуп.
Последните 2 и пол месеци се допишувам со едно девојче кое стварно ми се допаѓа и не сакам да ја пропуштам оваа шанса (како и многу други претходно) поради истите глупави причини. Муабетот ни оди одлично и мислам дека насетувам некаква заинтересираност кај неа. Не ми е проблем да излеземе, да прошетаме, да помуабетиме и сето тоа, проблемот ми е тоа што не можам да го направам првиот чекор кога се работи за бакнување, поради тоа никогаш не сум иницирал средба со некоја која ми се допаѓа затоа што знам дека колку пати и да излеземе јас ништо конкретно нема да направам. Сигурно звучи глупаво ама не можам да се осмелам да направам нешто прв затоа што никогаш досега не сум бакнал девојче, не знам како се прави тоа и се плашам дека ќе излезе лошо и ќе испаднам како идиот (не дека и вака не сум). Освен тоа, ова девојче премногу ми се допаѓа и сакам да излезе се како што треба, знам дека не може да излезе совршено затоа што ми е прв пат и сигурно ќе бидам многу лош во тоа, и затоа сум многу нервозен. Исто така можно е во тој момент да имам преголема трема и да се блокирам, затоа што знам дека лесно се возбудувам и дека ми се тресат рацете само ко ќе ја видам, а не пак да пробам да ја бакнам, се плашам дека ќе се посрамотам. Исто така се прашувам дали некоја може да препознае дека ти е прв пат? СИТЕ совети и мислења (па и негативни) се добредојдени. Фала ви на вниманието.
Како членот пред мене, ако ја немаш храброста да направиш прв чекор, пробај со малку алкохол претходно, опушта и дава храброст :) макар што не ти е најдобро решение, природно си е природно, самиот без помош од други зачинки, да успееш да го направиш чекорот. То не е ништо страшно, таа е прва бариера после следуваат и другите. Да се изрезилиш нема да се изрезилиш, чим девојчето поминува време со тебе, издвојува минути би требало да чувствува нешто или да има некаква желба, туку така залудно од досада не верувам да тепа време со тебе. Па така веројатноста е голема да чека таа на тој бакнеж, во спротивно ако не реагираш за брзо време можи да заклучи тоа дека ете ти онака само си излегуваш со неа без никаков мотив за нешто повеќе, бидејќи сигурно ќе се запрашува зошто не го правиш првиот чекор. Храбро, без стегања, опушти се и шибај. Ако не бива слободно здрви ракиче, винце шо да е, само не да се напрајш камен па да не можи на нозе да застаниш :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Знам дека е долго ама ве молам прочитајте...

Машко сум од Прилеп, 21 година. Верувале или не сеуште не сум го имал првиот бакнеж. И не само тоа, никогаш не сум излегол на само со девојка која не ми е блиска другарка. Нема да навлегувам во причините зошто, туку само ќе кажам дека во основно и дел од средно немав асално друштво поради тоа што према интересите не се вклопував многу со луѓето од мојата околина, па затоа и не излегував многу. Значи проблемот не е дека сум премногу срамежлив, грд или глуп.
Последните 2 и пол месеци се допишувам со едно девојче кое стварно ми се допаѓа и не сакам да ја пропуштам оваа шанса (како и многу други претходно) поради истите глупави причини. Муабетот ни оди одлично и мислам дека насетувам некаква заинтересираност кај неа. Не ми е проблем да излеземе, да прошетаме, да помуабетиме и сето тоа, проблемот ми е тоа што не можам да го направам првиот чекор кога се работи за бакнување, поради тоа никогаш не сум иницирал средба со некоја која ми се допаѓа затоа што знам дека колку пати и да излеземе јас ништо конкретно нема да направам. Сигурно звучи глупаво ама не можам да се осмелам да направам нешто прв затоа што никогаш досега не сум бакнал девојче, не знам како се прави тоа и се плашам дека ќе излезе лошо и ќе испаднам како идиот (не дека и вака не сум). Освен тоа, ова девојче премногу ми се допаѓа и сакам да излезе се како што треба, знам дека не може да излезе совршено затоа што ми е прв пат и сигурно ќе бидам многу лош во тоа, и затоа сум многу нервозен. Исто така можно е во тој момент да имам преголема трема и да се блокирам, затоа што знам дека лесно се возбудувам и дека ми се тресат рацете само ко ќе ја видам, а не пак да пробам да ја бакнам, се плашам дека ќе се посрамотам. Исто така се прашувам дали некоја може да препознае дека ти е прв пат? СИТЕ совети и мислења (па и негативни) се добредојдени. Фала ви на вниманието.
Искрено,100 мл жесток алкохол е доволно да ти го одврзе јазикот и да ти ја поткрене романтиката кога ќе ја видиш девојката.Подобро би било таа да почне прва мислам ти ќе си во придобивка,ама најчесто машките почнуваат...
јас прв пат се бакнав 7 мо накај 8 мо летото,па еве пред 1 година и односи имав т.е претходното лето а сум 18 годишник! Време ти е,21 година си,мислам дека ти фали многу самодоверба,бакни ја девојката и ќе изградишсамодоверба! Првиот пат е ризично,можеш да се заљубиш внимавај!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Знам дека е долго ама ве молам прочитајте...

Машко сум од Прилеп, 21 година. Верувале или не сеуште не сум го имал првиот бакнеж. И не само тоа, никогаш не сум излегол на само со девојка која не ми е блиска другарка. Нема да навлегувам во причините зошто, туку само ќе кажам дека во основно и дел од средно немав асално друштво поради тоа што према интересите не се вклопував многу со луѓето од мојата околина, па затоа и не излегував многу. Значи проблемот не е дека сум премногу срамежлив, грд или глуп.
Последните 2 и пол месеци се допишувам со едно девојче кое стварно ми се допаѓа и не сакам да ја пропуштам оваа шанса (како и многу други претходно) поради истите глупави причини. Муабетот ни оди одлично и мислам дека насетувам некаква заинтересираност кај неа. Не ми е проблем да излеземе, да прошетаме, да помуабетиме и сето тоа, проблемот ми е тоа што не можам да го направам првиот чекор кога се работи за бакнување, поради тоа никогаш не сум иницирал средба со некоја која ми се допаѓа затоа што знам дека колку пати и да излеземе јас ништо конкретно нема да направам. Сигурно звучи глупаво ама не можам да се осмелам да направам нешто прв затоа што никогаш досега не сум бакнал девојче, не знам како се прави тоа и се плашам дека ќе излезе лошо и ќе испаднам како идиот (не дека и вака не сум). Освен тоа, ова девојче премногу ми се допаѓа и сакам да излезе се како што треба, знам дека не може да излезе совршено затоа што ми е прв пат и сигурно ќе бидам многу лош во тоа, и затоа сум многу нервозен. Исто така можно е во тој момент да имам преголема трема и да се блокирам, затоа што знам дека лесно се возбудувам и дека ми се тресат рацете само ко ќе ја видам, а не пак да пробам да ја бакнам, се плашам дека ќе се посрамотам. Исто така се прашувам дали некоја може да препознае дека ти е прв пат? СИТЕ совети и мислења (па и негативни) се добредојдени. Фала ви на вниманието.
Не се потценувај,јас мојот прв бакнеж беше на 17/18 години и баш тука на кајгана ја запознав :).Пред тоа исто многу се разочарував и се трескав за нив,што немам направено за девојки,кога ќе се потсетам ќе има долго да ме паметат :).Нервоза и цела таа фобија ја добиваш зашто не знаеш како да почнеш со бакнежот и плус немаш самодоверба во себе.Наспроти од сите викања дека треба да се тепаш и не знам што не секакви глупи совети што ти дадоа,никој ама баш никој не се родил со способноста да знае што сака/бара спротивниот пол.Се се учи,се сеќаваш како ти било кога првпат си седнал зад шоферското место,ти било страв знам,но со тек на време се повеќе и повеќе си станувал се подобар.Така и со девојките се станува и се друго во животот.Кога си со неа збори за твоите квалитети ако спортуваш кажи и го тоа,ако не почни веднаш да спортуваш(A back like cobra makes all the hoes know ya) :)
друго земи подобри ги комуникациските способности (хуморот е најбитен) ако ја смееш девојка верувај дека е твоја :).Трето не биди пиче и почни да размислуваш како прав маж инвидуалност,успешност и амбициозност е тоа што сите девојки го бараат.Работи на себе,повеќе самодоверба и секако било која женска е твоја :)
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Знам дека е долго ама ве молам прочитајте...

Машко сум од Прилеп, 21 година. Верувале или не сеуште не сум го имал првиот бакнеж. И не само тоа, никогаш не сум излегол на само со девојка која не ми е блиска другарка. Нема да навлегувам во причините зошто, туку само ќе кажам дека во основно и дел од средно немав асално друштво поради тоа што према интересите не се вклопував многу со луѓето од мојата околина, па затоа и не излегував многу. Значи проблемот не е дека сум премногу срамежлив, грд или глуп.
Последните 2 и пол месеци се допишувам со едно девојче кое стварно ми се допаѓа и не сакам да ја пропуштам оваа шанса (како и многу други претходно) поради истите глупави причини. Муабетот ни оди одлично и мислам дека насетувам некаква заинтересираност кај неа. Не ми е проблем да излеземе, да прошетаме, да помуабетиме и сето тоа, проблемот ми е тоа што не можам да го направам првиот чекор кога се работи за бакнување, поради тоа никогаш не сум иницирал средба со некоја која ми се допаѓа затоа што знам дека колку пати и да излеземе јас ништо конкретно нема да направам. Сигурно звучи глупаво ама не можам да се осмелам да направам нешто прв затоа што никогаш досега не сум бакнал девојче, не знам како се прави тоа и се плашам дека ќе излезе лошо и ќе испаднам како идиот (не дека и вака не сум). Освен тоа, ова девојче премногу ми се допаѓа и сакам да излезе се како што треба, знам дека не може да излезе совршено затоа што ми е прв пат и сигурно ќе бидам многу лош во тоа, и затоа сум многу нервозен. Исто така можно е во тој момент да имам преголема трема и да се блокирам, затоа што знам дека лесно се возбудувам и дека ми се тресат рацете само ко ќе ја видам, а не пак да пробам да ја бакнам, се плашам дека ќе се посрамотам. Исто така се прашувам дали некоја може да препознае дека ти е прв пат? СИТЕ совети и мислења (па и негативни) се добредојдени. Фала ви на вниманието.
мислам дека границите што ги имаш поставено ти се премногу мали,види некако да ги прошириш...мислам дека треба да пробаш све,сигурно нема да те тужи ако пробаш да ја залапаш.

Знаеш пробај еден ден од животот да смениш нешто во тебе...пробај можи ќе успееш ..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Знам дека е долго ама ве молам прочитајте...

Машко сум од Прилеп, 21 година. Верувале или не сеуште не сум го имал првиот бакнеж. И не само тоа, никогаш не сум излегол на само со девојка која не ми е блиска другарка. Нема да навлегувам во причините зошто, туку само ќе кажам дека во основно и дел од средно немав асално друштво поради тоа што према интересите не се вклопував многу со луѓето од мојата околина, па затоа и не излегував многу. Значи проблемот не е дека сум премногу срамежлив, грд или глуп.
Последните 2 и пол месеци се допишувам со едно девојче кое стварно ми се допаѓа и не сакам да ја пропуштам оваа шанса (како и многу други претходно) поради истите глупави причини. Муабетот ни оди одлично и мислам дека насетувам некаква заинтересираност кај неа. Не ми е проблем да излеземе, да прошетаме, да помуабетиме и сето тоа, проблемот ми е тоа што не можам да го направам првиот чекор кога се работи за бакнување, поради тоа никогаш не сум иницирал средба со некоја која ми се допаѓа затоа што знам дека колку пати и да излеземе јас ништо конкретно нема да направам. Сигурно звучи глупаво ама не можам да се осмелам да направам нешто прв затоа што никогаш досега не сум бакнал девојче, не знам како се прави тоа и се плашам дека ќе излезе лошо и ќе испаднам како идиот (не дека и вака не сум). Освен тоа, ова девојче премногу ми се допаѓа и сакам да излезе се како што треба, знам дека не може да излезе совршено затоа што ми е прв пат и сигурно ќе бидам многу лош во тоа, и затоа сум многу нервозен. Исто така можно е во тој момент да имам преголема трема и да се блокирам, затоа што знам дека лесно се возбудувам и дека ми се тресат рацете само ко ќе ја видам, а не пак да пробам да ја бакнам, се плашам дека ќе се посрамотам. Исто така се прашувам дали некоја може да препознае дека ти е прв пат? СИТЕ совети и мислења (па и негативни) се добредојдени. Фала ви на вниманието.
Болдот ти е проблемот. Кога нема луѓе, т.е. можност за комуникација со други, добар си. Кога има, не си. Сосема те разбирам. И јас бев таков и сè уште сум.

Се работи за одлука: дали сакаш да ја бакнеш девојката? Ако да, излезете и *кажи ѝ*. Кажи ѝ дека сакаш да ја бакнеш, дека никогаш не си го направил тоа и дека не знаеш како е. Можеби и таа ќе ти каже дека е во иста ситуација (можеби и нејзе ѝ е прв пат), а можеби и ќе знае како е (го направила тоа претходно) и ќе ти помогне или ќе те бакне прва. После тоа, ќе знаеш како е и ќе може и ти да го практикуваш.

Биди свесен дека имаш проблем, сакај да го решиш, побарај помош за негово решавање и *реши го*. Принцип на животот.

Поздрав и со лесно.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Незнам дали на правилно место прашувам ама да се обратам...
Последнава недела ми се случува нешто многу чудно.Јас сум израснал во околина на 3 девојчиња со кои и ден денес учам во исто место(само различни класови) а со едно дури сум крштеван и во иста вода.Ги сметам за сестри...
Арно ама,мислам дека тоа тврдење се разби.Толку сум сексуално т.е страствено привлечен од една од нив,незнам зашо дали оти месеци ја немав слушнато ниту видено оти отиде во Прага во Јуни и отиде дебелка а се врати со едно извааано тело...
Се договоривме да се видиме,оти јас утре одам за Берово,па ќе сум таму до 2 ри септември и решивме да трчаме покрај кеј....ова ми се нема случено да вперам очи во неа,да ја изгледам од глава до пети,да ми зовира крв и дома ко че седнам на секс да мислам.Два пати ја сонев во влажен сон досеа и веќе ми прели....
А ако би се осмелил за нешто такво,све би срушил,ме смета за брат таа ама тоа некако е посилно од мене...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Незнам дали на правилно место прашувам ама да се обратам...
Последнава недела ми се случува нешто многу чудно.Јас сум израснал во околина на 3 девојчиња со кои и ден денес учам во исто место(само различни класови) а со едно дури сум крштеван и во иста вода.Ги сметам за сестри...
Арно ама,мислам дека тоа тврдење се разби.Толку сум сексуално т.е страствено привлечен од една од нив,незнам зашо дали оти месеци ја немав слушнато ниту видено оти отиде во Прага во Јуни и отиде дебелка а се врати со едно извааано тело...
Се договоривме да се видиме,оти јас утре одам за Берово,па ќе сум таму до 2 ри септември и решивме да трчаме покрај кеј....ова ми се нема случено да вперам очи во неа,да ја изгледам од глава до пети,да ми зовира крв и дома ко че седнам на секс да мислам.Два пати ја сонев во влажен сон досеа и веќе ми прели....
А ако би се осмелил за нешто такво,све би срушил,ме смета за брат таа ама тоа некако е посилно од мене...
Залапај ја и наведи ја на секс.

Ако те одбие, тоа значи дека ќе те одбие како *маж*, не како брат и ќе бара друг маж што ќе ја љуби, гали и секса. А ако таа те смета за брат, тоа по секако ќе го прави со друг маж. Вака, ако ти прв реагираш, барем ќе знаеш дека те одбила како човек што бил заинтересиран за неа и ќе знаеш дека немаш шанси со неа. Зашто, верувај, најтешко е да гледаш како онаа која те привлекува се сексуализира со друг маж, а ти не си тој и ниту не си се обидел да бидеш тој.

А ако се обидеш, можеби и ќе прифати. Сè бива.

Значи, утре, по трчањето, за време на трчањето или пред трчањето, гушни ја/драпај ја/лапај ја/направи потег за да сфати дека сакаш секс со неа. Па ако сака нека ти се скара, нека прекине контакти, што и да е. Тоа е подобро отколку цел живот да си маваш глава во ѕид ако не бидне ништо меѓу вас, а ниту не си се обидел. И повторно, можеби и ќе биде нешто со вас? Можеби и таа тајно те мерка...

Со лесно утре. (y)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Залапај ја и наведи ја на секс.

Ако те одбие, тоа значи дека ќе те одбие како *маж*, не како брат и ќе бара друг маж што ќе ја љуби, гали и секса. А ако таа те смета за брат, тоа по секако ќе го прави со друг маж. Вака, ако ти прв реагираш, барем ќе знаеш дека те одбила како човек што бил заинтересиран за неа и ќе знаеш дека немаш шанси со неа. Зашто, верувај, најтешко е да гледаш како онаа која те привлекува се сексуализира со друг маж, а ти не си тој и ниту не си се обидел да бидеш тој.

А ако се обидеш, можеби и ќе прифати. Сè бива.

Значи, утре, по трчањето, за време на трчањето или пред трчањето, гушни ја/драпај ја/лапај ја/направи потег за да сфати дека сакаш секс со неа. Па ако сака нека ти се скара, нека прекине контакти, што и да е. Тоа е подобро отколку цел живот да си маваш глава во ѕид ако не бидне ништо меѓу вас, а ниту не си се обидел. И повторно, можеби и ќе биде нешто со вас? Можеби и таа тајно те мерка...

Со лесно утре. (y)
Ама,све знае за мене,све знам за неа,заедно израснати заедно јадевме ајвар и сирење,до толку сме ослободени што коа дојде кај мене,си отвара сама фрижидер,на мајка ми вели тето,на татко ми тетине...коа сестра ми треба да се чува т.е коа ми ја остават мене,а мене со бебиња не ме бидува,зовам некоја од нив трите,во некој случај и сите заедно.....
Абе исто како сестра исто!
А да пробам нешто такво,знам оти ќе добијам шлаканица и оти ќе ми каже оти сум ист ко сите машки и само на тоа мислам,оти не очекувала тоа од мене.Би го почувствувала тоа како инцест...имаме разговарано на таа тема,и сеа шо мислиш да се смуваме ми има речено...Бљаааак,исто ко грев да правам,исто како со брат ми да се мувам,а тоа е инцест!
можеби е само кризен период...
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ама,све знае за мене,све знам за неа,заедно израснати заедно јадевме ајвар и сирење,до толку сме ослободени што коа дојде кај мене,си отвара сама фрижидер,на мајка ми вели тето,на татко ми тетине...коа сестра ми треба да се чува т.е коа ми ја остават мене,а мене со бебиња не ме бидува,зовам некоја од нив трите,во некој случај и сите заедно.....
Абе исто како сестра исто!
А да пробам нешто такво,знам оти ќе добијам шлаканица и оти ќе ми каже оти сум ист ко сите машки и само на тоа мислам,оти не очекувала тоа од мене.Би го почувствувала тоа како инцест...имаме разговарано на таа тема,и сеа шо мислиш да се смуваме ми има речено...Бљаааак,исто ко грев да правам,исто како со брат ми да се мувам,а тоа е инцест!
можеби е само кризен период...
Крусер ти кажа се. Ќе те прашам колку ти било кризен период, кога ќе ја видиш со друг. На крај краева, не прави ништо нагло, кажи и се што ти лежи на душа, а после.. да дае Господ само! :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Крусер ти кажа се. Ќе те прашам колку ти било кризен период, кога ќе ја видиш со друг. На крај краева, не прави ништо нагло, кажи и се што ти лежи на душа, а после.. да дае Господ само! :)
Љубов не чувствувам,само некоја страст големаа.....онака ми иде да испукам! Плус,девица е,а и се има загледано во дечко,т,е ги знам сите нејзини дечковци до сеа и немам љубоморено ниту тие мене,ниту пак таа на моите девојки,ко права сестра.
Ама тие проклети чувства,шо мораа да се појават....утре одам за Берово и нема да ја гледам,ваљда ќе поминат! Таму пак,има беровчанки шо ми фаќаат око :P
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Љубов не чувствувам,само некоја страст големаа.....онака ми иде да испукам! Плус,девица е,а и се има загледано во дечко,т,е ги знам сите нејзини дечковци до сеа и немам љубоморено ниту тие мене,ниту пак таа на моите девојки,ко права сестра.
Ама тие проклети чувства,шо мораа да се појават....утре одам за Берово и нема да ја гледам,ваљда ќе поминат! Таму пак,има беровчанки шо ми фаќаат око :P
Од каде знаеш? Ти кажала? Била во Прага, отишла дебелка, се вратила извајана. А Прага е сексуално најослободениот град во Европа, барем за таков се води. Хммм...

Ако сте *до толку* ослободени, лесно ќе ти биде да ѝ кажеш и не треба да се стегаш пред неа, туку да се *ослободиш* пред неа. А и таа пред тебе.

Плус тоа, замисли кога ќе одиш во Берово да си најдеш девојка и сите тие чувства да ги пренасочиш на другата? Идниот пат кога ќе ја видиш оваа, ќе ти биде најкриво на цел свет, а нема да може ништо да направиш повеќе. Верувај ми, од искуство зборам.

А ако ти каже дека сите машки се исти - да, исти се. И да, ценат убавина и да, сакаат да ја легнат. И тоа е подобро отколку да *не* сакаат да ја легнат, а таа тоа го знае и тоа како добро. А ако таа не сака *ти* да ја легнеш, а ти сакаш, значи *не те сака целосно*, т.е. *не се грижи за твоите желби*. Ако навистина не си ѝ привлечен, ќе се потруди таа твоја сексуална желба да ја пополни со тоа што ќе ти мести некоја нејзина другарка или слично. Муабетот „сите машки се исти“ е само бегање од одговорноста дека некому му е привлечна, а таа не сака да ја возврати таа привлечност.

Расчисти со овие чувства утре со тоа што ќе се обидеш да ја бакнеш. Или ќе те одбие, или ќе те прифати. Во двата случаи, ќе знаеш на што си и дали воопшто ќе треба да инвестираш уште чувства, мисли и време во девојкава или ќе може слободно да се фокусираш на беровчанките :)


Поздрав и со лесно уште еднаш.
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
baram sovet od devojka ako moze, imam problem mi se pusta 30 godisna od mene postara 10 godini me vika sekoj den na kafe da odam ili ne? :D
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
baram sovet od devojka ako moze, imam problem mi se pusta 30 godisna od mene postara 10 godini me vika sekoj den na kafe da odam ili ne? :D
Извини,не сум девојка,ама неможам да се воздржам...
НЕ прашшуваајјј...а и не те вика на кафе...кафето е само изговор :P
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
baram sovet od devojka ako moze, imam problem mi se pusta 30 godisna od mene postara 10 godini me vika sekoj den na kafe da odam ili ne? :D
Не сум ни јас девојка, но претпоставувам дека штом те вика на кафе, а ти се пушта, сака да се секснете. Доколку имаш некоја медицинска, религиозна, хомосексуална, врсковна или друга објективна причина што те спречува да се секснете, оди на кафе и на крајот секснете се.

Џентлменски е да си носиш кондом.


Поздрав и со лесно.
--- надополнето: 22 август 2012 во 00:31 ---
Извини,не сум девојка,ама неможам да се воздржам...
НЕ прашшуваајјј...а и не те вика на кафе...кафето е само изговор :P
Ти прво среди си го својот проблем, а потоа пуштај им се на другите. Ова ти го зборам за да не ти лета паметот и да си фокусиран на она што треба да го направиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom