Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
15 мил. е одлична понуда кога веќе ги има јуве исла и касерес на таа позиција .... ако се оствари го имате било кој од кавани/џеко/љоренте у џеб ... заедно со скудето со + 15 бода предност.

дај боже да не се оствари :)
Цело лето се форсираше Падоин на многу подготвителни мечој на слична позиција и иако според мене Исла беше купен речиси непотребно т.е се прај гужва во тимот. Прашање на време е кој играч ќе биди незадоволен оти не игра.

Според мене Лихт е премногу клучна алка во тимот. Малку бесмислено ми е да се клава трн во здрава нога со неговата продажба.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Цело лето се форсираше Падоин на многу подготвителни мечој на слична позиција и иако според мене Исла беше купен речиси непотребно т.е се прај гужва во тимот. Прашање на време е кој играч ќе биди незадоволен оти не игра.

Според мене Лихт е премногу клучна алка во тимот. Малку бесмислено ми е да се клава трн во здрава нога со неговата продажба.
исла може цела десна страна да ја покрие ... а кога веќе е пренатрупана бековската позиција и да не се деси бунт во тимот некој ќе оди курбан.Особено со оваа понуда.Особено ако се знае дека јуве
ги дели само тој светска класа напаѓач од целосна доминација во италија и конкурентност во ЛШ.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
исла може цела десна страна да ја покрие ... а кога веќе е пренатрупана бековската позиција и да не се деси бунт во тимот некој ќе оди курбан.Особено со оваа понуда.Особено ако се знае дека јуве
ги дели само тој светска класа напаѓач од целосна доминација во италија и конкурентност во ЛШ.
И без тој светски напаѓач мислам дека за точка број 1 си го кажаја муабетот лани.
за 2рото, вервам дека дури и овај Јуве можи слободно да се носи со која сакаш екипа во Европа.

така да, да се вратам на мојот став. Не расипвај таму кај шо нема потреба.
Шо се однесва до Исла мислам дека повеќе е донесен како замена за Пепе отколку за Лихт.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
И без тој светски напаѓач мислам дека за точка број 1 си го кажаја муабетот лани.
за 2рото, вервам дека дури и овај Јуве можи слободно да се носи со која сакаш екипа во Европа.

така да, да се вратам на мојот став. Не расипвај таму кај шо нема потреба.
Шо се однесва до Исла мислам дека повеќе е донесен како замена за Пепе отколку за Лихт.
за точка број 1 ... и тоа што викаш особено што главниот конкурент не се само што се распадна туку и се доуништи со трансферите.

за 2 ... не , не дораснат јуве за реал , барса , баерн , челзи итн. али ај да видиме може ќе ме разубедат.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
15 мил. е одлична понуда кога веќе ги има јуве исла и касерес на таа позиција .... ако се оствари го имате било кој од кавани/џеко/љоренте у џеб ... заедно со скудето со + 15 бода предност.

дај боже да не се оствари :)
Што се разбиташ ти од одлична понуда бе !
Они немораа да даваат 18 милиони евра за некојси Исла (засега дадоа само 9 50 % договор)
Лихтајнер ке остави многу празнина а и за 15 милиони евра е премалку за него бидејки од 10 сигурно дупло му е покацена минатата година цената !
--- надополнето: 21 август 2012 во 20:40 ---
за точка број 1 ... и тоа што викаш особено што главниот конкурент не се само што се распадна туку и се доуништи со трансферите.

за 2 ... не , не дораснат јуве за реал , барса , баерн , челзи итн. али ај да видиме може ќе ме разубедат.
Пак глешка !
Ги наброја пола европски клубови кој според тебе се пред Јувентус .
Јас го делам мислењето на светските стручњаци и мислам дека само Барселона е пред сите други моментално !
Со добар нашаѓач и гранитна одбрана мислам дека можеме секој да поебедиме .
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.703
Поени од реакции
3.655
Исла е најдобриот WB во Италија. Со оглед на фактот дека прва формација ке биде 3-5-2 тогаш Јувентус и не можеше да купи нешто подобро за таму.

Во 3-5-2 Исла > Лих
Во 4-3-3 Лих > Исла

Тоа е единствената разлика.

Иначе според Sky нема понуда од ПСЖ
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
за точка број 1 ... и тоа што викаш особено што главниот конкурент не се само што се распадна туку и се доуништи со трансферите.

за 2 ... не , не дораснат јуве за реал , барса , баерн , челзи итн. али ај да видиме може ќе ме разубедат.
За милан си ептен во право, незнам какво чудо им треба за да напрат нешто. Можи Силвио да го шитни клубот на Газпром. (али да не навлегвам за то на темава)

за 2ката. Збораме за компетитивност. Сигурно Јувентус нема да биди збришан од било кој од овие туку и да изгуби то ќе биди тесно и то има здраво да се испотат противниците.
Не зборам дека ќе бидат надмоќни над некој Реал али и да го победат воопшто нема да ме изненади. Да заокружам зборот беше КОНКУРЕНТНОСТ.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Исла е најдобриот WB во Италија. Со оглед на фактот дека прва формација ке биде 3-5-2 тогаш Јувентус и не можеше да купи нешто подобро за таму.

Во 3-5-2 Исла > Лих
Во 4-3-3 Лих > Исла

Тоа е единствената разлика.

Иначе според Sky нема понуда од ПСЖ
Исла вреде 18
Лихстајнер 15
Нешто не лепе !
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379


Лихт на Твитер... Само првата реченица ја разбирам:D
Останувам во Јуве , парите што ми ги нудат се многу , но честа и срцето доаѓаат први( се на прво место ) Не се замарајте.. Лично мислам дека ова е навистина Лихт, и знам дека игра со срце за Јуве. Ќе остане доколку е до него работата...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Останувам во Јуве , парите што ми ги нудат се многу , но честа и срцето доаѓаат први( се на прво место ) Не се замарајте.. Лично мислам дека ова е навистина Лихт, и знам дека игра со срце за Јуве. Ќе остане доколку е до него работата...
Профилот не е VERIFIED, арно ама речиси на никој и не е.
Само некои селебрити американци ги имаат верификувано.

Е сега судејќи според сликите шо ги постирал наназад можно е да е негов
 
F

FuckYouAll

Гостин
^Све е можно на интернет :вонзем:

Иначе и да не е негов убаво е да се прочита вакво нешто пред спиење.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom