Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Conte: '' Sada ću razgovarati. Ako bih mogao vratiti vrijeme unazad ne bih prihvatio nagodbu o priznanju krivnje, jer sam nevin. ''
Svati Konte kade zgresi ......Prifakanje na 3 mesecna suspenzija znaci i priznavanje na krivicata.....dodeka Bonuci i Pepe ne prifatija spogodba so sudot so zborovite deka se nevini !!!!!!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
После она арогантно однесување во Супер Купот, не сакам да го видам Кавани во Јуве и последен напаѓач на светот да е.

А Љоренте е многу подобар од Џеко, сигурен сум дека Марота го користи Џеко како мамка.
:)
--- надополнето: 21 август 2012 во 18:11 ---
Spored EnzoGiovanni bloger koj do sega podogi mnogu transferi: http://enzogiovanni.blogspot.com/2012/08/cavani-40M-i-Ziegler-Juventus.html Jas licno ne veruvam vo ova cudo ali ajde ostanuva da vidime
тамам реков и одма почна да се шушка

патем баш ме интересира кои му се тие фамозните погодени трансфери на енцо. п.с. пред еден месец имаше типот пишано дека јојо е готов
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
:)
--- надополнето: 21 август 2012 во 18:11 ---

тамам реков и одма почна да се шушка

патем баш ме интересира кои му се тие фамозните погодени трансфери на енцо. п.с. пред еден месец имаше типот пишано дека јојо е готов
Me mrzi da baram sega a i mi koci pc-to :mad: idi vidi skrolni malce niz blogot :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Ако сака некој насловна за ФБ од Дел Пиеро :rolleyes:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Лихштајнер ви отиде во ПСЖ за 15М€.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Сеуште ништо не е официјално,иако францускиве медиуми веќе на големо пишуваат за трансферов.Се ќе се знае во Петок кога агентот на Лихштајнер,ќе се сретне со челниците на Јуве.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Сеуште ништо не е официјално,иако францускиве медиуми веќе на големо пишуваат за трансферов.Се ќе се знае во Петок кога агентот на Лихштајнер,ќе се сретне со челниците на Јуве.
15 мил. е одлична понуда кога веќе ги има јуве исла и касерес на таа позиција .... ако се оствари го имате било кој од кавани/џеко/љоренте у џеб ... заедно со скудето со + 15 бода предност.

дај боже да не се оствари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom