Редовна војска повторно?

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.652
Поени од реакции
8.107
Армијата нема пари за униформи и плати да исплати, ќе ти троши муниција и пари за храна за џаболебари, кој те излажа бе момче? :вонзем:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Имам точни информации. Папата ми ги кажа: Сите ќе не пратат сургун во Авганистан, Ирак, Либија....На американците им требало војници, а македонците најдобро се борат за туѓи интереси.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не, и добро е што никогаш нема да служам во АРМ.Јас за ниту една држава не би служел војска.Кој како сака нека ме нарече (масон, кукавица, хомосексуалец итн.) не ме интересира воопшто.Порано да, имав желба да служам но после долги години расветлување на работите се решив никогаш повеќе да не помислам на такво нешто. И благодарам што е укината, државата мене се виде сите овие десет години како ми возврати а и на оние кои ја бранеа во 2001 година.Само за нив најмногу ми е жал зошто тие повеќе и од мене страдаат!И законите што ги донеса во нивна полза (сега што е ова најновото) не ги донесоа зошто им беше мерак, туку зошто сакаа некои мафијашки кланови во државава да си го исчистат лицето пред граѓаните.......
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Редовна војска нема, а нема ни да има како што ми стои работава, ама имаш платена војска доколку сакаш да служиш.
 
M

Moon Child

Гостин
Редовна војска нема, а нема ни да има како што ми стои работава, ама имаш платена војска доколку сакаш да служиш.
За да влезе платена војска има многу муви да лапа. Никој на лепе очи не те става таму. За да влезеш платена војска прво треба 3 месеци да служиш обична војска, и да имаш еден тон врски.
 
B

Borg_Drone

Гостин
За да влезе платена војска има многу муви да лапа. Никој на лепе очи не те става таму. За да влезеш платена војска прво треба 3 месеци да служиш обична војска, и да имаш еден тон врски.
И на крај колку и да вложуваш труд пак нема да ти биде доволно награден трудот таму зошто немаш врски.Реалноста наша а и во било кој дел од овој свет.
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
ја не знам зошто се замарате со темава (дури на две места ја има)
редовна војска, особено во македонија, е губење време. не се станува маж во АРМ, траст ми. (ако е за утеха, не се стануваше ни во ЈНА). ја не знам што сте запнале со комуњарските мантри од прошли век..
плус како што нема пари за одбрана сега, нема пари ни за редовна војска.
аман више...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Не, и добро е што никогаш нема да служам во АРМ.Јас за ниту една држава не би служел војска.Кој како сака нека ме нарече (масон, кукавица, хомосексуалец итн.) не ме интересира воопшто.Порано да, имав желба да служам но после долги години расветлување на работите се решив никогаш повеќе да не помислам на такво нешто. И благодарам што е укината, државата мене се виде сите овие десет години како ми возврати а и на оние кои ја бранеа во 2001 година.Само за нив најмногу ми е жал зошто тие повеќе и од мене страдаат!И законите што ги донеса во нивна полза (сега што е ова најновото) не ги донесоа зошто им беше мерак, туку зошто сакаа некои мафијашки кланови во државава да си го исчистат лицето пред граѓаните.......
а како мислиш да се ожениш, не служен војска-значи не те бива
женските ќе бегаат од тебе,а и татко и ќе праша исто па не ја дава на таков
значи упропастен живот,затоа оди си служи да си на сигурно,како во мое време,прво војска после „путка“-дури затоа и некој доброволци се јавуваа
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
а како мислиш да се ожениш, не служен војска-значи не те бива
женските ќе бегаат од тебе,а и татко и ќе праша исто па не ја дава на таков
значи упропастен живот,затоа оди си служи да си на сигурно,како во мое време,прво војска после „путка“-дури затоа и некој доброволци се јавуваа
Убаво речено машко без војска не бива тоа жените одма ќе го намирисаат и бегаат од такви машки.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Армијата нема пари за униформи и плати да исплати, ќе ти троши муниција и пари за храна за џаболебари, кој те излажа бе момче? :вонзем:

Dobro napisano ....Nego dali slusnavte najnova vest koj ima Bugarski pasos ce mora da odi vo Bugarska vojska i da sluzi tamu
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.652
Поени од реакции
8.107
Dobro napisano ....Nego dali slusnavte najnova vest koj ima Bugarski pasos ce mora da odi vo Bugarska vojska i da sluzi tamu
Бугарија нема редовна војска, само професионална армија, така да тоа е глупост...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom