Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Кажи ѝ дека имаш и другари, со коишто ќе сакаш понекогаш да го поминуваш времето, исто како што таа има другарки со коишто го поминува времето. Ако ти бара да одите заедно на шопинг, на пример, побарај ѝ и ти нејзе да дојде кога ќе се собирате со другарите за гледање/играње фудбал, одење во кафана или слично, па види како ќе изреагира.

Кажи ѝ исто така дека си машко и имаш очи, што значи дека од време на време ќе видиш некоја друга девојка што во тој момент се дотерала и се направила многу згодна поради кого и да е. Ако девојка ти има проблем со тоа, нека ти раскине веднаш, зашто ќе полуди од љубомора.

Исто така кажи ѝ дека, дури и да видиш некоја друга девојка што е згодна, дури и ако те возбуди (визуелно), ништо нема да направиш со таа девојка, а целата возбуда ќе ја зачуваш за девојка ти и ќе ја искористиш за супер сеанса со неа. И така направи. Ова бара извесна самоконтрола, но размисли дали ја сакаш девојка ти. Ако ја сакаш, ќе ти успее.

А ако и тоа ѝ е проблем на девојка ти и не може да ти верува дека ќе имаш самоконтрола, раскинете па секој нека оди по својот пат.


Поздрав и со лесно.
Фала ти многу :)
--- надополнето: 16 август 2012 во 15:19 ---
Искрено, морав да го отворам чичко Гугл за да видам што е тоа "назли и нико". Кога сфатив дека се ликови од турска серија (а требаше да ми текне и така, но немаа големи почетни букви, па се збунав), не знаев што да си направам од себе. Ај да пишуваше девојка ти, може и ќе ја сфатев, иако не верувам. Ама ти? Назли и Нико? Озбилно?

Туку, љубомора од тој степен ретко или скоро никогаш не се искоренува. Ти си знаеш најдобро дали и колку ти смета, но ако е тоа до некоја алармантна точка, прекини ја врската или смени тарифа на мобилниот. Разбирам постојано скапување на телефон, но само од поинакви, далеку поинтересни причини од вашиве. Такво замарање вака со читање гуши, не па да се доживува. Ти ќе си решиш како ќе постапиш, но јас само да ти кажам дека што и да направиш - љубомората нема да и ја искорениш. Не е тука без причина, а причините никогаш не се од оние полни со надеж дека ќе се изгубат или засенат со нешто друго.
Или па гледајте ги и репризно Назли и Нико. Што повеќе им посветувате внимание, тоа повеќе работи ќе научите за животов, повеќе ќе се засакате и еден ден и со синџир ако се врзете - нема да ви е чудно и болно.
Се` најдобро.:pipi:
Фала ти и на тебе за совет . Па да зет дома зет го гледам од чисто relax не дека сум прегреан за него туку ме опушта од нашето лудо секојдневие :) Баш последнава епизода доста ме потсети на нас ... јас сум тој нон стоп што нешто докажува објаснува а таа само се лути :) Сепак уште еднаш ФАЛА
--- надополнето: 16 август 2012 во 15:21 ---
Има патолошка љубомора и ако е тоа, не знам што е лекот.
Има и друга ствар: ако си премногу џентлмен со другите женски. Значи треба да се знае дека таа е на прво место, а после неа сите други.
--- надополнето: 16 август 2012 во 07:54 ---
Kaiser

Хаха! Многу сакам кога на тема љубовни проблеми некој ќе почне да ми зборува за хардвер и софтвер. Поздрав :)
Со секоја друга девојка постапувам нормално не флертувам а ниту се однесувам грубо или пак како заврзан со синџир пред нив баш е нормално . Али ќе излезе моменти кога во нашето друштво ќе дојде некоја девојка не ради мене туку ради некој мој другар што може тој сака да има нешто со таа девојка може му е само другарка а таа одма помислува како секоја е за мене :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ми излезе проблем со девојкава . Значи идам долго и сега кога сум со машко друштво се е ок , а кога ќе се најдам во мешано машки/женски излегуваат проблеми како не доверба , не сака се да ме дослуша, мисли ако некоја девојка се најде помеѓу нас во друштвото дека јас би бил тој што би и се пуштил хмм незнам ! Сакам да најдам решение како повеќе да ми верува а мислам дека до сега сум доста поврзан со нејзе не сум некој женкар ја сакам се трудам да нема ни на ФБ заебанции имаме телефон на VIP и се слушаме 24/7 но девојкава искрено е премногу љубоморна највеќе од денот сака да поминувам со нејзе . Значи сакам совет како да постапувам со нејзе а тоа да не излгеда ( леле срце душо ќе ти кажам после што и како што да правам ова она ) понекогаш нашава работа наликува на назли и нико :)
Или ќе бидеш маж и ќе речеш прекини со тие не возрасни муабети и најди некоја друга активност освен мене или ќе си повлечам линија и нема никогаш да се гледаме.Сериозно имав ваква девојка и бев заслепен како куче кога го учат за тој рефлексот.Не смееш да гледаш во девојки дур си со мене,Стефан немој оваа да си ја погледнал и триста љубоморни и драматични ситуации каде што требаше да стапам како прав маж и да пресечам дека претерува,а не да го правам тоа бидејќи мислев дека ја повредувам.Љубомората иде од самата несигурност на личноста и немање сатисфакција од како изгледа,што прави во животот и сите нејзини активности што прават да биде кучка и драма кралица.Жените се за тоа да те тестираат,да ти забодат нож позади грб,без да знаеш и ти мислиш дека е супер но забавата само што почнала.Тој излив иде на полошо,од прегледување фб пораки,до мсн порано,па инпекциски преглед на твоите приватни муабети и твоите активности со другиот пол,се дур ти не-повлечеш линија ќе станува полошо.Така да мој најдраг совет ако сакаш со девојката мора да се бориш за правата или прекини на време.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Или ќе бидеш маж и ќе речеш прекини со тие не возрасни муабети и најди некоја друга активност освен мене или ќе си повлечам линија и нема никогаш да се гледаме.Сериозно имав ваква девојка и бев заслепен како куче кога го учат за тој рефлексот.Не смееш да гледаш во девојки дур си со мене,Стефан немој оваа да си ја погледнал и триста љубоморни и драматични ситуации каде што требаше да стапам како прав маж и да пресечам дека претерува,а не да го правам тоа бидејќи мислев дека ја повредувам.Љубомората иде од самата несигурност на личноста и немање сатисфакција од како изгледа,што прави во животот и сите нејзини активности што прават да биде кучка и драма кралица.Жените се за тоа да те тестираат,да ти забодат нож позади грб,без да знаеш и ти мислиш дека е супер но забавата само што почнала.Тој излив иде на полошо,од прегледување фб пораки,до мсн порано,па инпекциски преглед на твоите приватни муабети и твоите активности со другиот пол,се дур ти не-повлечеш линија ќе станува полошо.Така да мој најдраг совет ако сакаш со девојката мора да се бориш за правата или прекини на време.
Па и во право си да ти кажам. Јас мислам ова е така пошто она сепак знае дека некој ја сака али сега да го има во рака мора да врши притисок.Порано имало големи драми излегуваме во град зошто ја поздрави оваа онаа мислам безвеза сум ја поздравил сигурно не ја однесов во кревет.Ако мисли дека е нешто во право иако греши тука може комотно да си оди а после јас сум тој што треба да и објаснувам овака беше џабе си отиде не е ништо страшно овака онака ... Мислам убаво и паметно девојче али незнам кога гледа дека не сум таков лево-десно што малтретира толку .... Фала ти пријателче позз :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Па и во право си да ти кажам. Јас мислам ова е така пошто она сепак знае дека некој ја сака али сега да го има во рака мора да врши притисок.Порано имало големи драми излегуваме во град зошто ја поздрави оваа онаа мислам безвеза сум ја поздравил сигурно не ја однесов во кревет.Ако мисли дека е нешто во право иако греши тука може комотно да си оди а после јас сум тој што треба да и објаснувам овака беше џабе си отиде не е ништо страшно овака онака ... Мислам убаво и паметно девојче али незнам кога гледа дека не сум таков лево-десно што малтретира толку .... Фала ти пријателче позз :)
Жената ти е полоша од ѓавол ако има нешто наумено цел живот ќе те влече за нос ако не и повлечеш линија картите ќе ги држи засекогаш и тешко дека ќе промениш.
Еве видео да се насмееме :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Жената ти е полоша од ѓавол ако има нешто наумено цел живот ќе те влече за нос ако не и повлечеш линија картите ќе ги држи засекогаш и тешко дека ќе промениш.
Еве видео да се насмееме :)
Со тоа "ако ме влече за нос" не докажува ништо дека ме сака или сака да бидеме заедно туку спротивно ќе бидам во тесно и како темпирана бомба ќе пукнам и после рауус сите по дома :) хаха добро видео на место стрижена е ! е не бричена ! нееее косена е x)))
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Со тоа "ако ме влече за нос" не докажува ништо дека ме сака или сака да бидеме заедно туку спротивно ќе бидам во тесно и како темпирана бомба ќе пукнам и после рауус сите по дома :) хаха добро видео на место стрижена е ! е не бричена ! нееее косена е x)))
Еве ти уште подобро прати и го линков и откачи ја :)
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
znam deka ova ne e tema za ova no mi treba pomos. NEMOZAM DA SI NAJDAM DRUSTVO.NEKAKOV SOVET???
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
znam deka ova ne e tema za ova no mi treba pomos. NEMOZAM DA SI NAJDAM DRUSTVO.NEKAKOV SOVET???
Братко, многу многу друштво денеска и не ти треба, доволни се 3-4 блиски за кафе пиење и толку. Треба девојки да се барат, та и онака у друштво со девојка е попријатно.
Али на крај, не се ослањај ни на пријатели, ни на девојка. Мислеш дека имаш семејство, на крај и од семејството ќе те заебат. Ослони се сам на себе, затоа што секој е сам на овај свет!
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Или ќе бидеш маж и ќе речеш прекини со тие не возрасни муабети и најди некоја друга активност освен мене или ќе си повлечам линија и нема никогаш да се гледаме.Сериозно имав ваква девојка и бев заслепен како куче кога го учат за тој рефлексот.Не смееш да гледаш во девојки дур си со мене,Стефан немој оваа да си ја погледнал и триста љубоморни и драматични ситуации каде што требаше да стапам како прав маж и да пресечам дека претерува,а не да го правам тоа бидејќи мислев дека ја повредувам.Љубомората иде од самата несигурност на личноста и немање сатисфакција од како изгледа,што прави во животот и сите нејзини активности што прават да биде кучка и драма кралица.Жените се за тоа да те тестираат,да ти забодат нож позади грб,без да знаеш и ти мислиш дека е супер но забавата само што почнала.Тој излив иде на полошо,од прегледување фб пораки,до мсн порано,па инпекциски преглед на твоите приватни муабети и твоите активности со другиот пол,се дур ти не-повлечеш линија ќе станува полошо.Така да мој најдраг совет ако сакаш со девојката мора да се бориш за правата или прекини на време.
Аахахахахахахаха колко е луд! :D
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
znam deka ova ne e tema za ova no mi treba pomos. NEMOZAM DA SI NAJDAM DRUSTVO.NEKAKOV SOVET???
Се со тек на време иде тоа неможе наеднаш ајде другари итн. Многу ствари како ќе тече времето ќе се менуваат од многу луѓе ќе се изненадиш и позитино и негативно . Имај 2ца - 3ца блиски со другите онака на дистанца не ти треба никој се е фрлено за корист и пара такви да ги мочаш
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
znam deka ova ne e tema za ova no mi treba pomos. NEMOZAM DA SI NAJDAM DRUSTVO.NEKAKOV SOVET???
1. Најди нешто што сакаш да го правиш.
2. Прави го надвор, меѓу луѓе.
3. Оние луѓе што сакаат истото тоа да го прават, ќе те забележат и ќе ти пријдат (можно е и ти да најдеш такви луѓе и да посакаш да им пријдеш, па пријди им). Започнете разговор за таа активност.
4. Ако разговорот отиде во насока на лични работи, карактеристики, постапки итн, следи го само доколку ти е пријатен. Инаку не.
5. Со текот на времето, тие луѓе ќе ти станат добри пријатели или ќе се разделите. Ако се разделите, почни повторно од чекор 1. Ако ти станат пријатели, мисијата е успешна.

Со лесно.
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
2
Знам дека е долго ама ве молам прочитајте...

Машко сум од Прилеп, 21 година. Верувале или не сеуште не сум го имал првиот бакнеж. И не само тоа, никогаш не сум излегол на само со девојка која не ми е блиска другарка. Нема да навлегувам во причините зошто, туку само ќе кажам дека во основно и дел од средно немав асално друштво поради тоа што према интересите не се вклопував многу со луѓето од мојата околина, па затоа и не излегував многу. Значи проблемот не е дека сум премногу срамежлив, грд или глуп.
Последните 2 и пол месеци се допишувам со едно девојче кое стварно ми се допаѓа и не сакам да ја пропуштам оваа шанса (како и многу други претходно) поради истите глупави причини. Муабетот ни оди одлично и мислам дека насетувам некаква заинтересираност кај неа. Не ми е проблем да излеземе, да прошетаме, да помуабетиме и сето тоа, проблемот ми е тоа што не можам да го направам првиот чекор кога се работи за бакнување, поради тоа никогаш не сум иницирал средба со некоја која ми се допаѓа затоа што знам дека колку пати и да излеземе јас ништо конкретно нема да направам. Сигурно звучи глупаво ама не можам да се осмелам да направам нешто прв затоа што никогаш досега не сум бакнал девојче, не знам како се прави тоа и се плашам дека ќе излезе лошо и ќе испаднам како идиот (не дека и вака не сум). Освен тоа, ова девојче премногу ми се допаѓа и сакам да излезе се како што треба, знам дека не може да излезе совршено затоа што ми е прв пат и сигурно ќе бидам многу лош во тоа, и затоа сум многу нервозен. Исто така можно е во тој момент да имам преголема трема и да се блокирам, затоа што знам дека лесно се возбудувам и дека ми се тресат рацете само ко ќе ја видам, а не пак да пробам да ја бакнам, се плашам дека ќе се посрамотам. Исто така се прашувам дали некоја може да препознае дека ти е прв пат? СИТЕ совети и мислења (па и негативни) се добредојдени. Фала ви на вниманието.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom