Зошто девојките секогаш вeлат дека се неискусни?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас лично не сакам неискусни, не е толку добар сексот како со некоја која знае и умее.
Плус, немам предрасуди.

Но, тоа сум јас.....а аколку сељачишта има, бреееј, со лопата да ги ринеш. Затоа и понатаму ќе си играме криенка, едни ќе лажат, други ќе веруваат на лагите....волкот сит, а оФците на број!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Значи девојките се понижени и навредени. Мораат да лажат, да прават криминал врз себе и да понудат илузија за дечкото да го сака. Приморани се на емотивен блуд.

Хм, јас од сочуство ќе престанам да велам дека бројот на девојките со кои сум бил во кревет е троцифрен, за да можеме да се најдеме некаде на средина. Зошто мора да е троцифрена бројката, зашто што помалку тоа понеискусен, тоа по непривлечен. “Па нема јас да го учам“ :tapp:

Секоја паричка си има две страни. Увек, увек, увек. Дури и Вардар има два брега, ама тоа е друг муабет. :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne bi se slozil so tebe Viktorce, ama, sekoj e entitled na svoe mislenje, kolku i da e toa pogresno, kako tvoeto.
Eve, jas nikogas ne sum bil soocen so sosotjbata koja ja opisuvas. No, ne vleam deka ja nema, na 17-18 godini mozebi, vo mosne, ama mosne retki situacii.
Za razlika od drugata.

Kolku da kontriras ebate.

Vardar ima dva brega, edniot zapusten, drugiot sreden.

I tuka ima nesto, neli??
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Мала мала, ама се ебе ко за 7мо..

Ада, искрено, да ми каже дека 10 души поминала пред мене, уопште не ми смета, баш ќе ја фурам да ме поднаучи нешо, мене, како неискусен...
Така да, не сметам дека вистинската бројка ја кријат од страв дека ќе бидат избркани од кревет, да избркаш пиЌка од кревет треба да си фегет. Мислам дека им е срам, непотребно.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Значи девојките се понижени и навредени. Мораат да лажат, да прават криминал врз себе и да понудат илузија за дечкото да го сака. Приморани се на емотивен блуд.
Приморани намерно беше ставено со наводници.

Реално, женските испаѓаат кукавици и уше поише се деградираат со тоа што уопште помислуваат дека треба да лажат. На долги стази пак, со таквото лажење, прават машките да продолжат со ставот, си имала двајца курва си, пошо им ја подгреваат илузијата.

Значи, нормално, како и во се, имаш одговорност и кај двете страни. Но, у равенката треба да се стави и временскиот интервал на машка надмоќ.

А, јас само илустрирав како иде резонот/мотивите, и како тоа не е некоја природна, еволутивна предиспозиција кај женското, туку нешто што се научила да го прави, како чин на манипулација.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Dodeka ne prestanat masklite da gledaat na poiskusnite kako na "lesni" ili "kurvi" itn.



Od onie normalnite, a ne novokomponiranite, cenzuriranite vo novovo kvazipuritansko opstestvo.

(Biologija za 8-mo odd)!
Епа да де. Ама кој ќе им го смени мислењето? Тие сами од себе? Онака под влијание на западната култура? Тешко... И споро ќе иде тоа. Ја мислам дека женските самите треба да застанат и да одбијат да ја играат оваа игра.

Погрешно е и многу затуцано, малограѓанско.

Али земи ситуација...Цура имала, рецимо, секс со 5 души претходно, и сега тргнуе со тип у кој стварно се заљубуе. Имаат секс, све е супер, и типов почиња да ја прашува со колку била претходно, а она знае дека ако ја каже точната бројка, ќе биде или одма избркана од кревет, или долго догло малтретирана со љубоморни испади и остали обиди дечкото да си го смири егото.
Така, цурата остануе со избор, или да биде искрена или да биде со него. А, тоа стварно не е лесна дилема, и не можеш баш да си вежбаш принципи и искреност туку така.
Некако, само по себе, се приклонуеш кон лага.

Пак ќе речам...Само искреност. Не може да се помири со фактот дека не ти е единствен...тоа значи дека не те прифаќа онаква ко што си, т.е не те сака вистински. Што ќе ти таков?

Само, полесно е да се рече ова...Кога доаѓа време у пракса да го преточиш е тешко, пошо емоции тука играат улога.
И што ќе прави? До кога ќе го лаже? Тој никогаш нема да дознае? Или кога ќе дознае, тие ќе имаат одено подолго време и тој ќе и прости што го лажела, зошто ја сака? Сфаќаш колкав е ризикот?
Повеќе смисла мене ми има кога влагаш во врска да почнеш чисто, без лаги. Stand up for yourself, заземи став. Ако те одбие, можеби не ни би требало да бидеш со него in the first place.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Мала мала, ама се ебе ко за 7мо..

Ада, искрено, да ми каже дека 10 души поминала пред мене, уопште не ми смета, баш ќе ја фурам да ме поднаучи нешо, мене, како неискусен...
Така да, не сметам дека вистинската бројка ја кријат од страв дека ќе бидат избркани од кревет, да избркаш пиЌка од кревет треба да си фегет. Мислам дека им е срам, непотребно.
Разгледај ги темите за курва, fuck buddies и слично низ подфорумот, па види, процентуално, кај се наоѓа твојот став.
хинт...не спаѓаш у мнозинството.

И што ќе прави? До кога ќе го лаже? Тој никогаш нема да дознае? Или кога ќе дознае, тие ќе имаат одено подолго време и тој ќе и прости што го лажела, зошто ја сака? Сфаќаш колкав е ризикот?
Повеќе смисла мене ми има кога влагаш во врска да почнеш чисто, без лаги. Stand up for yourself, заземи став. Ако те одбие, можеби не ни би требало да бидеш со него in the first place.
Не размислува цурата така за у иднина. Несвесно, по автоматизам се одвиваат тие реакции.

Иначе, сфаќам бе друже и у право си. Реков, ептен глупа одлука е да лажеш. Со тоа плус праиш мушките да продолжат да си ја фураат затуцаната илузја. Значи, на повеќе нивоа си праиш лоша услуга.

Али, истовремено, кога се работи за љубов, не увек застануеш свесно и рационално да си вагаш одлуки.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
таквата не е сапун па да се потроси бре.

Ама, се додека има синдром на мало куре набиен од страна на женските, ќе има и фобија од "лесна" женска етикетирања!

Оти се додека женските лаат како сакаат некој со 25+ ќе се бараат неискусни затоа што несикусните се полесни за манипулација со нешто испод 25-ка!

Да не објашњавам, ви текиња на сФите.

А македонскиот просек е 14.5 цм, па видете му ја.

П.С. Сега ќе има еден куп кои ќе се фалат дека им е над просекот, е сите тие, предупредувам, ќе одат јабана, на бан!
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Разгледај ги темите за курва, fuck buddies и слично низ подфорумот, па види, процентуално, кај се наоѓа твојот став.
хинт...не спаѓаш у мнозинството.



Не размислува цурата така за у иднина. Несвесно, по автоматизам се одвиваат тие реакции.

Иначе, сфаќам бе друже и у право си. Реков, ептен глупа одлука е да лажеш. Со тоа плус праиш мушките да продолжат да си ја фураат затуцаната илузја. Значи, на повеќе нивоа си праиш лоша одлука.

Али, истовремено, кога се работи за љубов, не увек застануеш свесно и рационално да си вагаш одлуки.
Па мене јасни ми е како функционира механизмот и дека не се вагаат одлуките во такви ситуацции. Ама морам да прашам: камо чаре?
Чарето е да си размислат од напред како да се однесуваат луѓето во таква ситуација.
Целиов проблем произлегува од глупо неосновано етикетирање и од страв да се спротивстави човек на истите.

таквата не е сапун па да се потроси бре.

Ама, се додека има синдром на мало куре набиен од страна на женските, ќе има и фобија од "лесна" женска етикетирања!

Оти се додека женските лаат како сакаат некој со 25+ ќе се бараат неискусни затоа што несикусните се полесни за манипулација со нешто испод 25-ка!

Да не објашњавам, ви текиња на сФите.

А македонскиот просек е 14.5 цм, па видете му ја.

П.С. Сега ќе има еден куп кои ќе се фалат дека им е над просекот, е сите тие, предупредувам, ќе одат јабана, на бан!
Теоријава ти држи вода. Искрено.

Иначе од кај ти е статистикава? Ја би шпекулирал дека сме околу 17...:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Па мене јасни ми е како функционира механизмот и дека не се вагаат одлуките во такви ситуацции. Ама морам да прашам: камо чаре?
Чарето е да си размислат од напред како да се однесуваат луѓето во таква ситуација.
Целиов проблем произлегува од глупо неосновано етикетирање и од страв да се спротивстави човек на истите.
Yup.

Eтикети, стереотипи, шо ќе рече селото моменти...тоа е у суштина.
И фасцинантно е колку луѓе сакаат да робуваат на истото.

А решението е јасно. Ќе те праша, ќе си кажеш искрено. Ако има проблем, нек се гони.
It's that simple.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Истражувања на целна група македонци, радном ордер, преку неколку години, докажано е дека е 14.5 цм просекот иако ни сите би сакале 18-9, ама не е тоа темата.

И знам дека ми држи вода теоријата бидејќи постојано слушам или едно или друго и ми се гнаси од таа хипокризија.
А извади на женка некоја хебла (имав другар го викаа хбела, кутриот само руски курви можеше да ебе, само тие му дваа оти беше бабачко) од 25+ и ќе киднат!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Истражувања на целна група македонци, радном ордер, преку неколку години, докажано е дека е 14.5 цм просекот иако ни сите би сакале 18-9, ама не е тоа темата.
Чекај, чекај не може туку така ова да го изигнорираме. :icon_lol:

Koj истражувал? Зошто?
Do tell
:icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Чекај, чекај не може туку така ова да го изигнорираме. :icon_lol:

Koj истражувал? Зошто?
Do tell
:icon_lol:
Истражувањата се направени од некој инстутит (не ми текнуе кој), а правени се за цела Европа, не само за нас бре.

Све да се знаело за машките алатки, бреееј. :)

Онака бе маалски си истражувале да видат чив е поголем :pos2::pos2::kesa:
Системот на Лурц веројатно, со питагоревата теорема :vozbud::vozbud::pos2::pos2::baeh:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Истражувањата се направени од некој инстутит (не ми текнуе кој), а правени се за цела Европа, не само за нас бре.
Ваљда со цел да се избере нацијата "Најдолго куре на Европа".
Такмичењето после продужува на свестко ниво...со Афика.

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom