Зошто девојките секогаш вeлат дека се неискусни?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Да, точно. Едноставно го затвораат кругот.
Веројатно би требало едноставно искрено да истапат и да кажат како што е. И да му речат на дечкото, јас не се срамам од тоа, а тебе срам да ти е ако поради ова извлечеш таков безвезен заклучок и ми залепиш етикета.:toe:
Па не дека баш би му го рекла тоа :), ама секако дека откако ќе увидам дека и он е еден од малограѓаните, мојот интерес за него завршува тука.

У општ осврт на темава и у проширена смисла, бројките и статистиките никогаш не се добра работа :) Даваат извртена слика за личноста/појавата, а пусто људско биче, се фаќа за тие бројки ко слеп за стап, се во име на „загарантирана“ сигурност во нештата. Една личност не ја прави бројот на сексуални партнери, цифрите на контото во банка или бројот на сантиметрите во гаќи :icon_lol: Има нешто повозвишено од тие тривијалности, што ние го занемаруваме, обрнувајќи внимание на нешта што само ги комплицираат работите, иако се во суштина ирелевантни.
I am pro simplicity :)
...И тука ќе прекинам, пред да навлезам у некоја 16та тема :icon_lol:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Па не дека баш би му го рекла тоа :), ама секако дека откако ќе увидам дека и он е еден од малограѓаните, мојот интерес за него завршува тука.
Абе и мојот интерес би приумрел ама ја не дигам раце така лесно. Не без една добра расправ(иј)а. Неможам едноставно да продолжам без да кажам се што ми е на срце. Ја ги гњавам луѓето додека не признаат дека се криви.... па правник сум, it's in my blood. :icon_lol:
А ако признаат вина и се покајат, секогаш има место за втора шанса.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Абе и мојот интерес би приумрел ама ја не дигам раце така лесно. Не без една добра расправ(иј)а. Неможам едноставно да продолжам без да кажам се што ми е на срце. Ја ги гњавам луѓето додека не признаат дека се криви.... па правник сум, it's in my blood. :icon_lol:
А ако признаат вина и се покајат, секогаш има место за втора шанса.
Ама не се работи за грешка или покајание, туку за карактерна црта или ставови што партнерот ги имал цел живот пред тебе, не можеш да очекуваш дека тукутака ќе ги промениш.
Ако за нешто треба да си скептик со право, тоа е дека луѓето се менуваат. :) Не дека не се, ама тоа е толку ретко, што поразумно е да се потпираш на обратната опција, ако сакаш да си у предност. :)
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Ама не се работи за грешка или покајание, туку за карактерна црта или ставови што партнерот ги имал цел живот пред тебе, не можеш да очекуваш дека тукутака ќе ги промениш.
Ако за нешто треба да си скептик со право, тоа е дека луѓето се менуваат. :) Не дека не се, ама тоа е толку ретко, што поразумно е да се потпираш на обратната опција, ако сакаш да си у предност. :)
ААаааа... мудро, мудро... You're far beyond your age.
АМА, во случајов се работеше за став (дека искусните женски се курви), а не карактерна особина (што би било потешко да се измени). Со ставови можам да работам, можам да убедувам луѓе. Можам да убедам дека неговото гледиште е погрешно, а моето е правилно. Секој може. И тоа се случува секој ден.
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Зошто тогаш машкото ке се возвишува како и бил прв
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Nikad ne bi lazela za sebe ili za mojot privaten zivot,nema logika zosto,jas sum kakva sto sum i se gordeam so sebe i so moeto minato vo bilo koja smisla na zborot...ili da go lazam partnerot za intimni stvari mnogu mi e smesno ednostavno bidi toa sto si najdobro e,a toj ako te saka sekakva ke te prifati :back:
 
M

MIL

Гостин
Затоа што ако некоја каже дека е искусна инстантно и се лепи етикета "лесна",a никоја не го сака тоа.И покрај наводните либерални гледишата на денешниве мажи никоја не би ризикувала некој да помисли за неа такво нешто па секогаш постои опција да каже дека е неискусна за да го избегне тоа.
ТОЧНО ТОА САКАВ ДА КАЖАМ :pipi:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Затоа што ако некоја каже дека е искусна инстантно и се лепи етикета "лесна",a никоја не го сака тоа.И покрај наводните либерални гледишата на денешниве мажи никоја не би ризикувала некој да помисли за неа такво нешто па секогаш постои опција да каже дека е неискусна за да го избегне тоа.
Дефинитивно е така.

Не е зашо жените вродено сакаат да лажат и да се прават неискусни, него едноставно се "приморани".
Правило е дека женско со искуство е фуј, неадекватно за врска.
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Не е зашо жените вродено сакаат да лажат и да се прават неискусни, него едноставно се "приморани".
Душички вие :nesum:


(иначе останатото ви држи вода до некаде, сепак, се е индивидуално.)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Душички вие :nesum:


(иначе останатото ви држи вода до некаде, сепак, се е индивидуално.)
Особено у Мк, 90 и нешо посто од мушките не би имале нишо поише од one night stand со некоја која знаат дека има "стаж", што заради "курва е, откачи ј"а ставот, што заради егото на кое не му се свиѓа помислата дека не си и прв и последен...

Затоа, цурите, од страв дека ќе бидат шутнати ако бидат искрени за искуството, почињаат да лажат, односнои се "приморани" да го прават тоа за да го зачуваат типот.

Патем, ни тоа не е исправно, пошо си се залажувате еден со друг. Али, јбг така прават, т.е тоа е одговор на темава.

А, мене да не ме жалиш.:back:
Не сум од оние кои лажат дека знаат како изгледа полов орган само од билогија учебникот.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Особено у Мк, 90 и нешо посто од мушките не би имале нишо поише од one night stand со некоја која знаат дека има "стаж", што заради "курва е, откачи ј"а ставот, што заради егото на кое не му се свиѓа помислата дека не си и прв и последен...

Затоа, цурите, од страв дека ќе бидат шутнати ако бидат искрени за искуството, почињаат да лажат, односнои се "приморани" да го прават тоа за да го зачуваат типот.

Патем, ни тоа не е исправно, пошо си се залажувате еден со друг. Али, јбг така прават, т.е тоа е одговор на темава.

А, мене да не ме жалиш.:back:
Не сум од оние кои лажат дека знаат како изгледа полов орган само од билогија учебникот.
Sramota Adule, kolku jas znam, site vie treba da doznaete kako izgleda polov organ posle prva bracna nok....ili take velase biblijata :) :) :)

On topic, tokmu taka, so iskriveni nacela i kvazi-vrednosti i gresno postaveni dimenzii devojkite moraat da se branat od nedovetniot i nedokvakan umstven pristap na pogolemiot del od adolescentite i mazite do odredena vozrast na koi pocesto ona im kape od oci mesto solzi!
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Особено у Мк, 90 и нешо посто од мушките не би имале нишо поише од one night stand со некоја која знаат дека има "стаж", што заради "курва е, откачи ј"а ставот, што заради егото на кое не му се свиѓа помислата дека не си и прв и последен...

Затоа, цурите, од страв дека ќе бидат шутнати ако бидат искрени за искуството, почињаат да лажат, односнои се "приморани" да го прават тоа за да го зачуваат типот.

Патем, ни тоа не е исправно, пошо си се залажувате еден со друг. Али, јбг така прават, т.е тоа е одговор на темава.

А, мене да не ме жалиш.:back:
Не сум од оние кои лажат дека знаат како изгледа полов орган само од билогија учебникот.
Ја сфаќам зошто тоа го прават, ама мене ме интересира, до кога вака? До кога ќе се лажеме?
И зар не е погрешно женските да се прават нешто што не се?
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Особено у Мк, 90 и нешо посто од мушките не би имале нишо поише од one night stand со некоја која знаат дека има "стаж", што заради "курва е, откачи ј"а ставот, што заради егото на кое не му се свиѓа помислата дека не си и прв и последен...

Затоа, цурите, од страв дека ќе бидат шутнати ако бидат искрени за искуството, почињаат да лажат, односнои се "приморани" да го прават тоа за да го зачуваат типот.

Патем, ни тоа не е исправно, пошо си се залажувате еден со друг. Али, јбг така прават, т.е тоа е одговор на темава.

А, мене да не ме жалиш.:back:
Не сум од оние кои лажат дека знаат како изгледа полов орган само од билогија учебникот.
Не можам да речам и не велам НЕ е така... :smir:

П.С: у мојата биологија немаше слика од полов орган, од кој учебник си учела ти? :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ја сфаќам зошто тоа го прават, ама мене ме интересира, до кога вака? До кога ќе се лажеме?
И зар не е погрешно женските да се прават нешто што не се?
Dodeka ne prestanat masklite da gledaat na poiskusnite kako na "lesni" ili "kurvi" itn.

Не можам да речам и не велам НЕ е така... :smir:

П.С: у мојата биологија немаше слика од полов орган, од кој учебник си учела ти? :pos:
Od onie normalnite, a ne novokomponiranite, cenzuriranite vo novovo kvazipuritansko opstestvo.

(Biologija za 8-mo odd)!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ја сфаќам зошто тоа го прават, ама мене ме интересира, до кога вака? До кога ќе се лажеме?
И зар не е погрешно женските да се прават нешто што не се?
Погрешно е и многу затуцано, малограѓанско.

Али земи ситуација...Цура имала, рецимо, секс со 5 души претходно, и сега тргнуе со тип у кој стварно се заљубуе. Имаат секс, све е супер, и типов почиња да ја прашува со колку била претходно, а она знае дека ако ја каже точната бројка, ќе биде или одма избркана од кревет, или долго догло малтретирана со љубоморни испади и остали обиди дечкото да си го смири егото.
Така, цурата остануе со избор, или да биде искрена или да биде со него. А, тоа стварно не е лесна дилема, и не можеш баш да си вежбаш принципи и искреност туку така.
Некако, само по себе, се приклонуеш кон лага.

Пак ќе речам...Само искреност. Не може да се помири со фактот дека не ти е единствен...тоа значи дека не те прифаќа онаква ко што си, т.е не те сака вистински. Што ќе ти таков?

Само, полесно е да се рече ова...Кога доаѓа време у пракса да го преточиш е тешко, пошо емоции тука играат улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom