СРАМНО: Офицери на АРМ се поклонија на споменикот на УЧК

Статус
Затворена за нови мислења.
K

kalimer0

Гостин
Демек ќе ги зајакнеме меѓуетничките односи со гестов? Ти денес му се поклонуваш, тој утре ти го искршил споменикот кај Вејце...
Преку кур од добри односи, неможе да да има добри односи кога едната страна се залага а другата не. 11 години поминаа - треба да се научи лекцијата.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
90 % се албанци колку што гледам а генерал мајор марјанчо никаде него гледам него така да ... нека си се поклонуваат :) валјда не очекувате овие албанци да се поклонуваат на нашите војници кои го починаа за време 2001 (n)
__________________________________________________
Денеска делегација на Штабот на АРМ од пет офицери, министерот за одбрана Фатмир Бесими, министерот за правда Блерим Беџети, вицепремиерот Муса Џафери и заменик министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами, во Слупчане, положија венци и цвеќе и се поклонија на споменикот на жртвите од конфликтот во 2001-та, припадници на УЧК.
Ова е прв пат, по 11 години од воениот конфликт и потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, институционално да се оддаде почит на припадниците на УЧК.
Слупчане, рече вицепремиерот Муса Џафери, е симболично избрано, бидејќи се оддава почит на мачениците, на оние кои ја дадоа крвта за постигнување на мирот.
Во делегацијата немало ниту еден претставник од коалициската ВМРО-ДПМНЕ и ниту еден од ДУИ, не го објаснил овој удар од ВМРО-ДПМНЕ.
Ете како што пишува никој не бил од коалицијата :) А се надевам дека ќе и текне на ВМРО-ДПМНЕ да не дава министерско место на албанец :)
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114

http://a1on.mk/wordpress/archives/27041

Денеска делегација на Штабот на АРМ од пет офицери, министерот за одбрана Фатмир Бесими, министерот за правда Блерим Беџети, вицепремиерот Муса Џафери и заменик министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами, во Слупчане, положија венци и цвеќе и се поклонија на споменикот на жртвите од конфликтот во 2001-та, припадници на УЧК.
Ова е прв пат, по 11 години од воениот конфликт и потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, институционално да се оддаде почит на припадниците на УЧК.
Слупчане, рече вицепремиерот Муса џафери, е симболично избрано, бидејќи се оддава почит на мачениците, на оние кои ја дадоа крвта за постигнување на мирот.
Како што објави ТВ Алсат, во делегацијата немало ниту еден претставник од коалициската ВМРО-ДПМНЕ и ниту еден од ДУИ, не го објаснил овој удар од ВМРО-ДПМНЕ.
^...нормално... eeeeeeeeeeeeeeeeeee бруки гадни се најлошо да ви следи!!
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
90 % се албанци колку што гледам а генерал мајор марјанчо никаде него гледам него така да ... нека си се поклонуваат :) валјда не очекувате овие албанци да се поклонуваат на нашите војници кои го починаа за време 2001 (n)
__________________________________________________
Денеска делегација на Штабот на АРМ од пет офицери, министерот за одбрана Фатмир Бесими, министерот за правда Блерим Беџети, вицепремиерот Муса Џафери и заменик министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами, во Слупчане, положија венци и цвеќе и се поклонија на споменикот на жртвите од конфликтот во 2001-та, припадници на УЧК.
Ова е прв пат, по 11 години од воениот конфликт и потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, институционално да се оддаде почит на припадниците на УЧК.
Слупчане, рече вицепремиерот Муса Џафери, е симболично избрано, бидејќи се оддава почит на мачениците, на оние кои ја дадоа крвта за постигнување на мирот.
Во делегацијата немало ниту еден претставник од коалициската ВМРО-ДПМНЕ и ниту еден од ДУИ, не го објаснил овој удар од ВМРО-ДПМНЕ.
Ете како што пишува никој не бил од коалицијата :)
Сфаќаш каква слика дава ова за Македонија? Неможе човек на функција ова да го прави!
За неколку години очекувајте федарлизација, па после истата тактика како на Косово и наместо сегашните две албански Држави ќе имаме три, или па пак две, ама дел од Македонија ќе се припои кон косово!
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Народот ќе ве памети, батали ги политичарите.
Jas licno i za narodot zastanav na branikot da ja odbranime drzavata pred se od separatistite a potoa i cesta nasa i na site , ama narodot nikogas ne gi podrzuva vistinskite site begaat na strana na onie kade sto imaat partiski dobra kade mozat da se istaknat samite ....
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Најголема срамота! Терористите кои ја нападнаа оваа држава и кои убиваа Македонско население, полицајци и војници да добиваат чест од истите тие! Вакво нешто може само во Македонија да се случи...

СРАМОТА!
 
L

.Lost Angel.

Гостин
kviki Сваќам но има една работа која треба да ја сватиш Америте се тука кои ги контролираат овие Албанциве :) така да ако мислиш дека како бих дека ќе завршиме незнам баш :) за тоа
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Jas licno i za narodot zastanav na branikot da ja odbranime drzavata pred se od separatistite a potoa i cesta nasa i na site , ama narodot nikogas ne gi podrzuva vistinskite site begaat na strana na onie kade sto imaat partiski dobra kade mozat da se istaknat samite ....
Тие се малцинство верувај неспособни гзолижачи и мора да ги има и такви, народот не заборава еве јас и сите во моја околина од роднини до пријатели буквално сите луѓе што ги знам имаме огромна почит за бранителите.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Сите викаме срамота и сл. но тука има и луѓе кои ги гласаат СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ :) а тие истите прават договор и сл. и затоа сега си имаме за министер на арм АЛБАНЕЦ :) па гласачи на чест нека ви е на сите (y)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Тоа е тоа, секој си добива тоа што заслужува. Ние си го добиваме тоа што ни следи.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Sto ke mie drzava i vlada koja vodi sporovi so atina za imeto i se pravi demek se nesto jaki patrioti koga od druga strana si igra so custvata na narodot i ne samo toa ova dava jasna sslika kade vodi celata rabota se se sveduva na federalizacija na Makedonija ...Mozebi nekoj ke mi se smee za moite predviduvanja no za kratko i samite ke se uverime vo toa kako sto gledame deneska kako site nivni se vo ministerski fotelji nivnata prednost za vrabotuvanje i red drugi privilegii koi gi imaat taka utre polovina od Skopje i polovina od drzavata ke bidat celosnno pod nivna kontrola ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom