Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Копирај од S*n вест да видам баш
Не знам сеа одамна беше, нешто за Варгас ми се чини. Пред неколку месеци го видов, пишаа повеќе луѓе на админот да ја тргне, он вика "не глеам ништо погрешно што веста е од овој медиум", така нешто. Си мавнав 2-3 пати facepalm и сфатив шо викаат англичаниве коа кажуваат дека локалните фанови се најбољи фанови. За жал има такви странски фанови што мислат дека се којзнае какви навијачи, а не знаат ни со S*n шо е фората, па затоа имаат толкави стереотипи англичаните према нас...
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832
Liverpool FC dismiss offer from Manchester City for Danish defender Daniel Agger

LIVERPOOL FC have dismissed an offer from Manchester City for Daniel Agger - with manager Brendan Rodgers reiterating that the club have little intention of selling the centre-half.

The Reds manager confirmed that the Premier League champions made an approach for the Danish international but says Agger has committed himself to Anfield.

Rodgers revealed that City's bid was significantly lower than Liverpool's valuation of the 27-year-old and says only a major amount of money would make them reconsider.

Agger and the new Liverpool manager were in regular dialogue throughout the summer and the former Brondby man made it clear that he sees his future only on Merseyside.

The Denmark captain will be in the squad for tonight's Europa League tie at home to FC Gomel with Luis Suarez a confirmed starter and Andy Carroll expected to feature at some point.

"There has been contact from Manchester City but nowhere near the valuation of what the player is worth," revealed Rodgers.

"You can only consider something like that if it is going to benefit you.

"Of course you might lose a top player but if it benefits you going forward - and you can make two or three steps because of it - you may have to consider it.

"But we don't want to sell him so unless someone comes in with a ridiculous offer, that makes you look at it and think you can benefit in one or two other areas, there is no way I want to lose one of my best players.

"At big clubs there is always rumour and speculation, particularly in this period of the season, it is just shame the window does not shut when the season starts.

"Unfortunately there will be rumblings right the way through.

"You can't control that because it's purely not in your hands.

"But for me, the most important thing is I've got open communication with the players. Daniel and I have had a number of conversations so he knows where I am at, he knows where the club are at and he doesn't want to leave which is great.

"In my first conversation with Daniel at the Euros he made that quite clear.

"He loves the club, loves the supporters so that was music to my ears, but we'll see."

Rodgers was thrilled by Suarez's decision to sign a new long-term contract with Liverpool earlier this week but revealed the Uruguayan striker had been the subject of an approach, reported to be from Juventus.

Liverpool Echo: http://www.liverpoolecho.co.uk/liverpool-fc/liverpool-fc-news/2012/08/09/liverpool-fc-dismiss-offer-from-manchester-city-from-danish-defender-daniel-agger-gallery-100252-31581945/2/
 
S

Stivie G

Гостин
Љубомориш , знам ;)
--- надополнето: 9 август 2012 во 02:17 ---
Не, туку сакам добра конкуренција :cool: . И сам знаеш дека своеволно ве напуштив по само еден ден;). Ако сакате спремен сум за соработка одново :icon_mrgr:.
--- надополнето: 9 август 2012 во 11:46 ---
http://www.facebook.com/pages/LiverpoolFC-News-Macedonia/154081937990286

Ај кога сме кај страниве ,за оваа страна што викате,добри,лоши или??
Добри се за почеток. Ми делува како ти да си админ таму :unsure:.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832
https://twitter.com/JimBoardman/status/233301506999341056/photo/1
http://www.guardian.co.uk/football/2012/aug/08/liverpool-joe-allen-swansea-city
http://www1.skysports.com/football/news/20876/7975082/Reds-trigger-Allen-clause-
Tony Barrett in Times:

Liverpool are set to make Joe Allen their second major signing of the summer after triggering a release clause in the Wales international’s contract with Swansea City by tabling a £15 million bid.

The two clubs are now expected to hold further talks over the next 48 hours to establish a payment schedule, with Swansea bound to allow Allen to speak to Liverpool according to the terms of his contract.
http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/football/premierleague/article3502239.ece
Еве од повеќе извори, се надевам се ќе се заврши во брзо време...
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
174 милиони имаат потрошено Бостон ред сокс до сега ,а Ливерпул само 10 м.
Исти газди :icon_lol:
И да ... Макси , Кајт и Аква се продадени ...
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832
174 милиони имаат потрошено Бостон ред сокс до сега ,а Ливерпул само 10 м.
Исти газди :icon_lol:
И да ... Макси , Кајт и Аква се продадени ...
Не се баш исти... Boston Red Sox го поседуваат цел конзорциум (ококлу 15-18 луѓе мислам), додека Liverpool и Roma се клубови кои ги поседуваат само 4-ца од истиот... ;)
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Не се баш исти... Boston Red Sox го поседуваат цел конзорциум (ококлу 15-18 луѓе мислам), додека Liverpool и Roma се клубови кои ги поседуваат само 4-ца од истиот... ;)
Без разлика на тоа ... можат да одвојат 50 милиони ако ништо појќе .
Се крпат со продажба на играчи ,а нејќат да се отворат малце .
Па незнам како сакаат да градат тим што ќе освојува ... како што знам главниот кога дојде кажа дека ќе гради тим ,ама незнам како со Керол , Даунинг , Хендерсон ...
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832
Без разлика на тоа ... можат да одвојат 50 милиони ако ништо појќе .
Се крпат со продажба на играчи ,а нејќат да се отворат малце .
Па незнам како сакаат да градат тим што ќе освојува ... како што знам главниот кога дојде кажа дека ќе гради тим ,ама незнам како со Керол , Даунинг , Хендерсон ...
Целта им е профитот што до некаде е и нормално во зависност од колкав им е апетитот. Изјавија дека сакаат да го направат клубот да се самофинансира, со тоа поголема можност за нивни профит но очигледно планот не им се движи баш како што сакаа (т.е. минатото лето потрошија пари а немаа повратен ефект) па сега го заврзаа ќесето, несакаат да ризикуваат пред време башка што немаат поим од фудбалот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со почетокот на новата сезона, повторно се активира и македонскиот фан-клуб на Ливерпул! Како и минатата, така и оваа сезона, фан-клубот ќе организира заедничко гледање на натпреварите на Ливерпул и ќе ги 'опреми' своите членови со навивачки реквизити. Членаринта за оваа сезона изнесува 500 денари, кои се уплаќаат на сметката на фан-клубот (со податоци како на сликата). Секој член со уплатената ч
ленарина добива членска картичка, маичка и привезок со логото на фан-клубот. Важно е да се напоменат две работи. Прво, маичките и привезоците ќе им бидат достапни исклучиво на членовите на фан-клубот и нема да бидат пуштени во комерцијална продажба, и второ, за сите оние кои минатата година членуваа во фан клубот, а ќе ја продолжат својата верност и годинава, следуваат специјални подароци. Уплатата на членарината се врши до 10 септември, а предавањето на маичките, картичките и привезоците ќе биде извршено 10ина дена после завршувањето на рокот за уплата. YNWA!
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom