Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660
Колкава е потрошувачката на audi a3 бензин 75kw 2009 год,И нешто повеќе да кажете за оваа кола доколку би знаеле нешто?
10 ќе јаде сигурно плус ако ја акаш може и повеќе. За град зборам на отворено 30% помалку. Ауди е Ауди нема многу да се кажува, ако ти одговара потрошувачката земај и вози(y)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Имав еден проблем прееска кога кочев се слушаше некакво џкрботење од предното лево тркало,како да закачува на нешто,испаднав од колава гледам нема ништо тркалото се во ред,и па по некое време се изгуби.Што може да биде,некаков рапав звук вадеше.Да не имал некој слично искуство
Плочките
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Ајде некој поупатен у работата да помогне...Овие денови сакам да идам на одмор со сопствен превоз и да извадам зелен картон али регистрацијата ми истекува на 30ти август и сеа дали зелениот картон ке ми важи до 30ти или до наредната година тоа време ?
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Сакам да земам даеву ланос седан 1.5 машина бензин .Нешто потрошња,вожња одржување како е шо е да не знај некој?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ајде некој поупатен у работата да помогне...Овие денови сакам да идам на одмор со сопствен превоз и да извадам зелен картон али регистрацијата ми истекува на 30ти август и сеа дали зелениот картон ке ми важи до 30ти или до наредната година тоа време ?
Ќе ти важи до 30-ти август годинава, т.е. до истекот на регистрацијата.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Ќе ти важи до 30-ти август годинава, т.е. до истекот на регистрацијата.

а да ми кажеш најевтина варијанта? има за месец/три или мора година 3600ден станува збор за фелиција 1.3 бензинец
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
каде е најдобро да се регистрира колата ....даваат некои подароци при регирстрација како што имаше елеци,боци и слично
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
каде е најдобро да се регистрира колата ....даваат некои подароци при регирстрација како што имаше елеци,боци и слично
псс...
--- надополнето: 7 август 2012 во 00:12 ---
Ајде некој поупатен у работата да помогне...Овие денови сакам да идам на одмор со сопствен превоз и да извадам зелен картон али регистрацијата ми истекува на 30ти август и сеа дали зелениот картон ке ми важи до 30ти или до наредната година тоа време ?
ке ти важи до истекот на регистрацијата и нема друга варијанта... цените се тие, фиксни се... нема веќе 1-3-6 месеци солуција... тоа е тоа... и на почеток на регистрација да ја зимаш и на 5 дена пред крај, цената е таа
--- надополнето: 7 август 2012 во 00:13 ---
Имав еден проблем прееска кога кочев се слушаше некакво џкрботење од предното лево тркало,како да закачува на нешто,испаднав од колава гледам нема ништо тркалото се во ред,и па по некое време се изгуби.Што може да биде,некаков рапав звук вадеше.Да не имал некој слично искуство
што кола?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки... дали знаете колкав резервар (литража) има цитроен ц3 бензинец?
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
псс...
--- надополнето: 7 август 2012 во 00:12 ---

ке ти важи до истекот на регистрацијата и нема друга варијанта... цените се тие, фиксни се... нема веќе 1-3-6 месеци солуција... тоа е тоа... и на почеток на регистрација да ја зимаш и на 5 дена пред крај, цената е таа
--- надополнето: 7 август 2012 во 00:13 ---

што кола?
Фиат Брава 1.9 турбодизел..Сменети ми се двата предни амортизери,вилушките,манжетните,нови делови се,нови гуми ставив,и центрирана е,мајсторот рече дека немала многу луфта.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
68
Поени од реакции
38
постирав и на друго место, ама тука глеам поише народ има, па да прашам:

колку би ме коштало Renault SCENIC од Германија да донесам у МК?
У Германија колата кошта околу 3500/4000 евра, од 2005-06 година.
Ме интересира и за други слични модели: Фиат Добло, Ксара Пикасо, Пежо Партнер и сл.

ако зне некој да каже: фала:)
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
Дали може да се вадат кабли директно од фабричко радио на Пежо за да се направи АUX влез... кога би имало директен влез и звукот би бил одлилен, сите FM Transmiteri ако влегуваат преку упаљач сигурно не вадат целосно добар звук ..
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Фиат Брава 1.9 турбодизел..Сменети ми се двата предни амортизери,вилушките,манжетните,нови делови се,нови гуми ставив,и центрирана е,мајсторот рече дека немала многу луфта.
ако не се потрошени плочки на кочници (нека провери мајсторот твој) тогаш се лагерите на манжетните за зглобови... а воедно нека ти провери количина на маст во зглобовите...
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Дали може да се вадат кабли директно од фабричко радио на Пежо за да се направи АUX влез... кога би имало директен влез и звукот би бил одлилен, сите FM Transmiteri ако влегуваат преку упаљач сигурно не вадат целосно добар звук ..
Кратко и јасно НЕ. Ако нема нема. За излези е друга прикаска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom