PayPal (официјална тема)

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
pozdrav i cekam na odgovor
Епа ај чим чекаш одговор :P

Не треба да префрлаш пари на акаунтот, ти повлекува директно од картица/сметка.
Јас никогаш не сум вадел пари од пејпал, т.е. да си префрлам на картица и не знам како иде тоа со лимит и тарифа.
Се спомнуваа тука некои муабети за лимити од 1300~1500 па до 2000$, ама не би можел да кажам од мое искуство бидејќи не сум нарачувал многу скапи работи.

И конечно, до сега се што сум нарачал стигнало. Побрзо преку ebay.co.uk ако производот е во Британија. Од Кина еднаш чекав скоро месец и пол, ама стигна.

Поздрав и со среќа!
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Ти благодарам но це внимавам да не правам големи нарчки да не ме лимитираат засто сега нема лимит никаков за примање, плаќање па дури и за префрлање на сметка само вели дека зема 5УСД .
Дали може да се промени во друга валута пример во ЕУР
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Pocituvani
nemoj da pokusavate mene mi ja zatvorija denes smetkata koja e otvoriv
znaci sega so Makedonski kartici nemoze da se registriras se dodeka ne ja priznaat od paypal
pozdrav
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Pocituvani
nemoj da pokusavate mene mi ja zatvorija denes smetkata koja e otvoriv
znaci sega so Makedonski kartici nemoze da se registriras se dodeka ne ja priznaat od paypal
pozdrav
Успешно денес ја продолжив мојата картица. Дури не требаше да ја верификувам повторно.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Pocituvani
nemoj da pokusavate mene mi ja zatvorija denes smetkata koja e otvoriv
znaci sega so Makedonski kartici nemoze da se registriras se dodeka ne ja priznaat od paypal
pozdrav
Следен пат кога ќе пишуваш кажи дали си имал претходно акаунт, од која банка сакаш да регистрираш картица и слично. Вака врска нема муабетов. И мене ми викаа нема да може, па си ја продолжив, а еве и Костур вика. Биди поспецифичен во иднина.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Може да ми каже некој каде се наоѓа CVV бројот на картичката? намојата виза електрон нема одпозади и ја мислев дека треба да се изгребе таа белата линија али малку ја изгребав.. сега кажете ми дали тоа е стварно CVV или пак ја заебав работата и ми отиде јабана картичката? фала
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.148
Може да ми каже некој каде се наоѓа CVV бројот на картичката? намојата виза електрон нема одпозади и ја мислев дека треба да се изгребе таа белата линија али малку ја изгребав.. сега кажете ми дали тоа е стварно CVV или пак ја заебав работата и ми отиде јабана картичката? фала
Отпозади, најдесните три бројки.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Може да ми каже некој каде се наоѓа CVV бројот на картичката? намојата виза електрон нема одпозади и ја мислев дека треба да се изгребе таа белата линија али малку ја изгребав.. сега кажете ми дали тоа е стварно CVV или пак ја заебав работата и ми отиде јабана картичката? фала
Или се наоѓа позади троцифрен број или на додатно ливче кое ти го дала банката. Твојава картичка од која банка е? Може да нема CVV код.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Или се наоѓа позади троцифрен број или на додатно ливче кое ти го дала банката. Твојава картичка од која банка е? Може да нема CVV код.
Ок тоа али кажими те молам дали ќе ми прават проблем што ја изгребав таа белата лента малку на ќошот?? да не ми ја замрзнат картицата у курац..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ок тоа али кажими те молам дали ќе ми прават проблем што ја изгребав таа белата лента малку на ќошот?? да не ми ја замрзнат картицата у курац..
Проблем нема да ти прават посебно не за пејпал. Единствено ако ја изгребеш магнетната лента нема да проаѓа на банкомат и во продавница.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Проблем нема да ти прават посебно не за пејпал. Единствено ако ја изгребеш магнетната лента нема да проаѓа на банкомат и во продавница.
Брат зборам банката дали ќе ми прави проблем.. не магнетната лента.. туку таа белата.. што се гребе.. ја мислев тоа се гребе и таму се последните 3 бројки од ЦВВ..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Брат зборам банката дали ќе ми прави проблем.. не магнетната лента.. туку таа белата.. што се гребе.. ја мислев тоа се гребе и таму се последните 3 бројки од ЦВВ..
Банката треба да ја види најпрво. Не знам во кој случај би ти ја виделе. И да ти ја види може во краен случај да ти издаде нова и да ти наплатат 400 ден. Никако да ти ја замрзнат.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Банката треба да ја види најпрво. Не знам во кој случај би ти ја виделе. И да ти ја види може во краен случај да ти издаде нова и да ти наплатат 400 ден. Никако да ти ја замрзнат.
aha fala ti..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom