Графички карти

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Чим користат наша програма све е јасно. :wink:
Да бе ти баш за MSI работиш. Колку те плаќаат RHS или Riversoft да дремеш по форуми и да праиш герила маркетинг? Еднаш те имам опоменато дека ќе јадеш бан за реклами, ти пак продолжуваш.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Да бе ти баш за MSI работиш. Колку те плаќаат RHS или Riversoft да дремеш по форуми и да праиш герила маркетинг? Еднаш те имам опоменато дека ќе јадеш бан за реклами, ти пак продолжуваш.

Имаш мала грешка, јас не работам за MSI ја работам на MSI- MB- VGA.

Користење на софтвер од конкурентите кажува само едно. MSI RULLS :tv:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И сега што заклучи ?

Who is the BEST ?

Чим користат наша програма све е јасно. :wink:
Абе другар, вакви програми имаа марки на графички што веќе не ни постојат, уште во 2002ра година.
Што заклучи сега ти од ова?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
MSI-лојко :D

Стварно, претера више со фалење на MSI......
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Имаш мала грешка, јас не работам за MSI ја работам на MSI- MB- VGA.

Користење на софтвер од конкурентите кажува само едно. MSI RULLS :tv:
До вчера не знаеше за што служи програмата и ја претстави тука ко нешто ново, не знаеш да оверклокуваш графички преку апликација што ретардирани луѓе го знаат и ти тука си ми бил релевантен за да кажуваш било што околу компјутери и компјутерска опрема?
Еден ист софтвер сите компании го користат, нашминкан само според фирмата која го вади. Споредбава што ја правиш и заклучоците што ги вадиш се меѓу најретардираните мислења што ги имам прочитано, а имам читано мнооогу мислења од Мики1.
Не си интересен, досаден си. Ради вакви постови не ми се отвара тема на која што ти имаш пишано последен, нема дискусија, нема факти туку тресење глупости само.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Riva Tuner > MSI Afterburner иако се генерално слични Афтербрнер е базиран/копија на Riva Tuner.

@ Хак, не се замарај, си трола Милојко :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Riva Tuner > MSI Afterburner иако се генерално слични Афтербрнер е базиран/копија на Riva Tuner.

@ Хак, не се замарај, си трола Милојко :)
Знам али преку ... не е веќе интересен, порано бар сеир се тегнеше...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Абе другар, вакви програми имаа марки на графички што веќе не ни постојат, уште во 2002ра година.
Што заклучи сега ти од ова?
Мац, мене глупо би ми било да купам плоча или графичка АСУС а на драјверот за плочата/графичката да ми пише MSI Afterburner.

Иначе кој прв ја измислил апликацијата што како ич не навлегувам.

--- надополнето ---

До вчера не знаеше за што служи програмата и ја претстави тука ко нешто ново, не знаеш да оверклокуваш графички преку апликација што ретардирани луѓе го знаат и ти тука си ми бил релевантен за да кажуваш било што околу компјутери и компјутерска опрема?
Еден ист софтвер сите компании го користат, нашминкан само според фирмата која го вади. Споредбава што ја правиш и заклучоците што ги вадиш се меѓу најретардираните мислења што ги имам прочитано, а имам читано мнооогу мислења од Мики1.
Не си интересен, досаден си. Ради вакви постови не ми се отвара тема на која што ти имаш пишано последен, нема дискусија, нема факти туку тресење глупости само.

Бар си ме забележал. Ти кој си што си нит знам нит ќе дознам. Шибај мали.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Мац, мене глупо би ми било да купам плоча или графичка АСУС а на драјверот за плочата/графичката да ми пише MSI Afterburner.

Иначе кој прв ја измислил апликацијата што како ич не навлегувам.


--- надополнето ---




Бар си ме забележал. Ти кој си што си нит знам нит ќе дознам. Шибај мали.
Кон болдираното, на 99% од луѓето на форумов би им било глупо да ги кажат истите работи ти што ги тврдиш. Сите се скоро исти, Riva Tuner > EVGA Precision > MSI After Burner. Згора на тоа ова не е никакво мерило за квалитет и перформанси на графичките.
Види сите по што те забележале, а за тебе дали си ме забележал или не пази само колку ме интересира. Како што реков, нема дискусија, нема факти, само тресење.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Кон болдираното, на 99% од луѓето на форумов би им било глупо да ги кажат истите работи ти што ги тврдиш. Сите се скоро исти, Riva Tuner > EVGA Precision > MSI After Burner. Згора на тоа ова не е никакво мерило за квалитет и перформанси на графичките.
Види сите по што те забележале, а за тебе дали си ме забележал или не пази само колку ме интересира. Како што реков, нема дискусија, нема факти, само тресење.

Sephiroth напиша:
MSI Afterburner работи на секоја можна графичка, не само на MSI.
Чудно ова ^ не го забележа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Моментално иам 9800 GT, и се мислам да ја мењам за ATI 5750. Ќе треба околу 2000 да доплатам. Знам дека е добар избор тоа, али ме интересира колку добар ? :) И генерално што мислите за АТИ, да неам заебанции за драјвери и слично. Или да идам на 5770 кога веќе фрлам пари ?
 

shifty

En Taro Adun, Executor!
Член од
31 август 2009
Мислења
269
Поени од реакции
25
... или земи 5750 или пак оди на gtx460. Зависно од конфигурацијата која ја поседуваш.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
... или земи 5750 или пак оди на gtx460. Зависно од конфигурацијата која ја поседуваш.
GTX460 е преценета кај нас, така да подобар избор цена/перформанси му е 5750. Иначе проблемите со драјверите за 5xxx серијата се минато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom