Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ако е изводливо да се напраи следново:



- Пријателот од сликата да го мрда шеширот т.е. да го вади и става шеширот од глава - како да не поздравува.



- Коњот е свртен кон левата страна, ако може некој да напраи да биде свртен на другата страна односно на десно. :)

Ќе ви бидам вечно благодарен. :smir:
Имаш поздрав од пријателот




Коњот ти беше свртен кон десно, ако дошло до забуна еве го свртен и кон лево...

 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Како се прави ова да мрда со раката ако сака некој да ми објасне ?
 
Член од
11 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Во илустратор се прави ова не во фотошоп.
Жити се :) Знаеш ти за Photoshop CS4 ја шо ја правев а што според туториал е за илустратор :wink:

Еве анимација во Photoshop.

Може и тоа,еве туториал како се прави анимација за таков текст како што покажа Me2 и тоа на македонски: http://tutoriali.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1332:tween&catid=104:adobephotoshop&Itemid=345?title=animacija

Eве го резултатот од туториалот:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Жити се :) Знаеш ти за Photoshop CS4 ја шо ја правев а што според туториал е за илустратор :wink:

Еве анимација во Photoshop.

Може и тоа,еве туториал како се прави анимација за таков текст како што покажа Me2 и тоа на македонски: http://tutoriali.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1332:tween&catid=104:adobephotoshop&Itemid=345?title=animacija

Eве го резултатот од туториалот:

Во фотошоп ко ќе напрајш нешто анимирано јавимисе, таму ги правиш сликите па во imageready анимацијата . Така да не кажвај многу глупости.
 
Член од
11 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Во фотошоп ко ќе напрајш нешто анимирано јавимисе, таму ги правиш сликите па во imageready анимацијата . Така да не кажвај многу глупости.
Photoshop CS4=Photoshop CS3+3D+ImageReady :baeh:
Ти не кажувај многу глупости:nesvest:

И срам да ти е ако даваш вака - репутација
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Во фотошоп ко ќе напрајш нешто анимирано јавимисе, таму ги правиш сликите па во imageready анимацијата . Така да не кажвај многу глупости.
ја анимирам во фотошоп -.-
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Се анимира во фотошоп бе преска со Супербој праевме јаболко. :D
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
ја анимирам во фотошоп -.-


Навистина кажими кај се притиска за да излези да местиш фрејмови во фотошоп? види ова про финта не ја знаев. Да напоменам Imageready != Photoshop.

Не зборваме за цел CS4, зборуваме за Photoshop кој е сосема друго од Imageready.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Навистина кажими кај се притиска за да излези да местиш фрејмови во фотошоп? види ова про финта не ја знаев. Да напоменам Imageready != Photoshop.

Не зборваме за цел CS4, зборуваме за Photoshop кој е сосема друго од Imageready.
Иди стисни горе Window->Animation. :toe:
 
Член од
11 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Навистина кажими кај се притиска за да излези да местиш фрејмови во фотошоп? види ова про финта не ја знаев. Да напоменам Imageready != Photoshop.

Не зборваме за цел CS4, зборуваме за Photoshop кој е сосема друго од Imageready.
Не си разбрал што сакам да кажам! Кај Фотошоп CS4 и во иднина нагоре ќе нема Imageready.Идеш Window->Animation.

Симни PS CS4 , ќе ги видиш можностите.Особено ми се допаѓа 3D.Е сега лошо е што Extract e изваден од филтрите , но може да се инсталира дополнително од страната на адобе.

Wikipedia:
With the release of the Creative Suite 3, ImageReady has officially been discontinued, and many thought that the reason for this was that, since Adobe now owns Fireworks, they don't need ImageReady, and will continue to develop Fireworks instead.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom