Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
хахахахахаха па не стварно што сакате има на јутуб.............. Позз:smir:

wow еј не го знаев ова навистина , ние сите овде мислевме дека youtube е сајт како фејсбук . :tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Најдобро ќе го сватиш вака објаснето, а ако имаш дополнителни прашања ќе се потрудиме да ти ги објасниме ние.
Ако сакаш и да по принташ дома, ќе ти дадам сајт каде можеш да го направиш да излезе на парчиња и потоа да ги споиш и целосната верзија да биде многу поголема...

Fala za pomosta. Dobar tutorijal.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127


Strebismus Skull :icon_lol:



Highway To Eternity Front cover



Back cover
 
B

Beck's

Гостин
dali moze da mi pomogne nekoj da smenam dresovi na fudbaleri.epten mi e nejasno kako go praat toa,koa na pr go vidov Robinho u dresot na Barca,taka originalno.Barav u google nikako da najdam.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
dali moze da mi pomogne nekoj da smenam dresovi na fudbaleri.epten mi e nejasno kako go praat toa,koa na pr go vidov Robinho u dresot na Barca,taka originalno.Barav u google nikako da najdam.
дрес да смениш е малце позаебано, и неможе никој туториал да ти направи за тоа...тоа треба усул и знаење во фотошоп...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
pa dobro nekoja pocetnicka pomos mislam,da znam kao da pocnam barem:toe:
вака јас би го направил:
место да фотошопираш дрес од барселона, ке го оставиш постоечкиот и ке го направиш да изгледа така
-прво ке го селектирам дресот и ке го ставам во посебен слој но сепак како дупликат (да не остане дупка во слојот на играчот)
-ке го направам црно беш и малце посветол (колку да останат превиткувањата на дресот
-после ке се мачам да го обојам со правилната боја (бојата на дресот на барселона) па ригите ке ги ставам (if any, не знам шо дрес имаат барса :) мислам плаво/црвен ама ти ке си видиш тоа)
-па знакчето и сите спонзори ке ги изгуглам и ке ги ставам на дресот воедно и виткајки ги со warp tool за да изгледаат оригинално
-иии после уште неколку finishing touches кој вака немогуче да ти ги кажам пошо не го знам исходот на ова шо го изблебетав.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
aj ke probam neso vaka,no previtkuvanjata strogo me zaebaat, inaku fala za mini tutorialot:)
тебе ке ти останат старите превиткувања...
ти направи го постоечкиот дрес бел а превиткувањата да бидат со сиви нијанси, па кога ке “фарбаш“ со друга боја (во нов слој) ке го наместиш слојот на overlay или color....ќе видиш сам
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
aj ke probam neso vaka,no previtkuvanjata strogo me zaebaat, inaku fala za mini tutorialot:)
Превиткувањата ќари ги од слика ... значи се е ок горе напишано ... од издвоениот стар дрес направи маска која ќе ја примениш на сличен дрес со саканите бои. Дресови во слични позиции гарант имаш милион во колекција ... оригиналните превиткувања од новиот дрес и сенките од стариот дрес ќе ти дадат џам резултат.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
druze uspeav na prviot obid:)
ke bide ke bide sea:)
Добар прв обид но долниот дрес направи го сив или со сатурација стави го во некоја боја слична на новиот да па оди со оверлеј вака е како да се испотил како коњ :)
 
B

Beck's

Гостин
Добар прв обид но долниот дрес направи го сив или со сатурација стави го во некоја боја слична на новиот да па оди со оверлеј вака е како да се испотил како коњ :)
hahaha so me iznasmea:pos2: epa sea se ke bide polesno,vazno sakav da vidam do kaj sum so prvitkuvanjata,nikako ne mozev da gi sfatam:kesa:
inaku fala i na dvajcata za pomosta:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom