Дали им верувате на гатачките (гатање)?

П

Пепси_

Гостин
Се прашувам дали повеќе некој верува во ова, затоа и изумира оваа професија, дали имате видено млади гатачки, сите се само стари кои порано биле малку попаметни оддругите и сфатиле дека луѓето им веруваат, не знам дали немаат и дали немале грижа на совест кога ќе им правеле нешто што и самите не веруваале во тоа. Додека има будали луѓе ќе има и гатачки
Јас одам кај една 25 год можи има и гледа на шеќер и ти кажува што како и доста помага.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Јас одам кај една 25 год можи има и гледа на шеќер и ти кажува што како и доста помага.

хммм 25, години таа нормално дека може да ти помогне на многу начини. Дали ти веруваш и искрено што ти има помогнато, што ти има погодено што навистина ти се случило а е нешто необично, НИШТО, или ти има кажано дека ќе одиш на факултет, па ОК де сите на факултет одат и таму ќе запознаеш еден колега кој за кратко ќе ти стане близок, и сега навистина одиш и сретнуваш некој и готово ете погоди гатачката. Јас познавам исто така една млада гатачка, на која и изнакажав глупости, дека ја лажам девојката и таа кога се запали ми кажва знам знам еве гледам тука нема да те фати и блаблабла........ а тоа што и го кажав врска нема со реалноста, ако гледаше ќе ми кажеше дека ја лажам, и да се вратам на цитираното се разбира дека има и млади ќе има се додека има луѓе кои одат кај нив.
 
П

Пепси_

Гостин
хммм 25, години таа нормално дека може да ти помогне на многу начини. Дали ти веруваш и искрено што ти има помогнато, што ти има погодено што навистина ти се случило а е нешто необично, НИШТО, или ти има кажано дека ќе одиш на факултет, па ОК де сите на факултет одат и таму ќе запознаеш еден колега кој за кратко ќе ти стане близок, и сега навистина одиш и сретнуваш некој и готово ете погоди гатачката. Јас познавам исто така една млада гатачка, на која и изнакажав глупости, дека ја лажам девојката и таа кога се запали ми кажва знам знам еве гледам тука нема да те фати и блаблабла........ а тоа што и го кажав врска нема со реалноста, ако гледаше ќе ми кажеше дека ја лажам, и да се вратам на цитираното се разбира дека има и млади ќе има се додека има луѓе кои одат кај нив.
Значи грешка се разбравме оти јас грешка се изразив....таа не е некој вид гатачка туку незнам ни јас што е мајками ме одведи бидејќи имав некои проблеми со дишењето и осеќав како некој притисок во градите како топка да ми стои.... и сеа бевме на болница ама овие или се глупи или незнам што велеа нема ништо оди вежбај ми рекоја и толку....ама не помина и појдовме кај оваа и рече дека сум бил урочен или незнам што оти сум роден под "ниска" ѕвеѕда и лесно ме урочувале и тоа е тој проблем сум го имал...одев 5-6 пати и сеа се е ок.
Муабетот ми беше кој си има мака во се верува и ќе бара лек секаде додека не го најде.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
jas isto taka ne veruva no otidov kaj edna i mi kaza nesto sto jas prpat slusnav za toa no navistina se ostvari no ke mi izvinete zatoa sto toa sto mi go kaza e od licen karakter i nemozam sega da go spodelam so vas.inaku im nekoi tto navistina gledaat parite da ti gi zemaat kako sto se gledacckite- bugarki no ima i sto pogoduvaat. bi sakala da mi pise nekoj ili nekoja za kleopatra ja imam gladano na televizija i spored toa gledam deka dosta gledaznae tolku.
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
ne znam mene nikogas ne mi gatala gatacka pa da znam,ama sakam da mi gata.znae nek kaj mozam da najdam gatacka?prasuvam pola segovito pola seriozno:)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не верувам воопшто во ова. Нити сум бил заинтересиран некогаш да побарам вакви услуги.
А тоа дека „погодувале“... Има работи кои и мало дете може да ги погоди. ;)
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Значи вака, имам блиска другарка што живее во странство и она во слободното време се занимава со вакви работи. Добри пари заработува од оваа работа, гледање на кафе и тарот карти. Пред некој ден си дојде и и велам да ми гледа чисто онака на зафрканција бидејки и јас никојпат не ги сфакав овие работи за сериозно. И фати да ми гледа на кафе и луге јас просто се запрепастив какви работи ми кажа, работи што навистина ми се случиле, што ги имам замислено, работи што ги чувствувам и работи што ке ми се случат. Значи јас не и дадов пари се разбира блиски сме, значи зборот ми беше дека некојпат треба да се верува во овие работи бидејки можат многу да помогнат.
 
Член од
11 мај 2012
Мислења
146
Поени од реакции
31
абе другари оваа тема е навистина смешна
на оваа верува само дете мало:pos:
иднината го знае само семоќниот Господ
да ви дадам само еден аргумент
ако некој ја знаеше иднината ,тој ке беше нај богатиот човек на светот
ке ги знаеше бројките на светската лотариа која изнесува милиони долари
и немаше потреба да си го лажи народот за 200 денари :tapp:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Боже сачувај какви гатачки бре
најголеми глупости што постојат... Е онаа Глорија на шутел што ја имаше праеше муабети како
„Г: Ти работиш?
Ј: па не средно сум уште.
Г: А па да гледам дека си средно еве на картите.
Ј: Стварно?!?!?!?!

па стварно мислам поголеми глупости и преваранти од тие гатачки не постојат....
ХАХАХАХХАХАХХАХАХАХХАХХАХАХХАХАХАХАХХАА :pos::pos:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Оди типот кај гатачка и тропа на врата...
Од таму гатачката КОЈ Е БЕ?
и типот..
Да беше гатачка ке знаеше, козо една!
:ROFLMAO:
 
H

-HRO

Гостин
Гатачки вражарки, тоа се се глупости.
Нити сум бил кај нив, нити сум им верувал, а и нема ни да им верувам.
Според мене тоа се најголемите измамнички што постојат. Земете ја како пример Сабина на Едо што гаташе :facepalm:
Какви глупости им кажуваше на луѓето тоа чудо...Ама не е она глупа. Таа си праи пари, глупи се луѓето што и се јавуваа и одеа кај неа.
Имав една комшика одеше на гатачки, бајачки вражарки, какви ли се не глупости и кажуваше и оваа си се лажеше, а ништо од тоа вистинито немаше и не се оствари.
Мој совет, ако ве интересира пари дали ќе имате...фатете работете и ќе ги имате.
Љубов дали ќе имате....ќе си ја најдете самите со тек на време.
Здравје дали ќе имате....оставете на Бог да одлучи.
Сигурно некоја тетка со 500 алки на рацете нема да знае колку ќе живеете, колку пари ќе имате во иднина, кој/а ќе ви биде маж/жена итн.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Mnogu. Posebno koga mi bae mazot mi veren da mi bide.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom