Економски факултет (reloaded)

Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
My bad. Лошо сум напишал мислев подобро би ми било на финансиски :P :pos:
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
А колку поени треба да имам за да можам да влезам во државна квота ?
А колку за во приватна ?

Онака грубо кажано :D
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Може ли некој да каже во врска со Е-Бизнис(Онака од околу :D)? Има ли тешка математика? Дали се исплаќа да се запишам на тој смер..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас мислам со моиве 93.78 поени влегувам во државна квота на надворешна трговија.
:P
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Колеги ако некој се сеќава што прашања имаше по финансискосметководство во мај-јуни сесијата Ве молам пишете ми на форумов.;)
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Имам едно прашање, значи кога ќе се запишуваме ги подредуваме смеровите онака како што сакаме. На пример прв избор ми е финансиски менаџмент, но немам доволно бодови да влезам, тогаш ме ставаат во вториот смер што сум го одбрал или пак на финансиски ама во приватна квота?
Или пак вака дали има можност да одбереш да бидеш запишан единствено во државна квота?
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Извинете за пост врз пост, но дојдов до одговорот на мојата дилема. Ја пополнував електронската пријава и да има можност да одбереш да бидеш само во државна квота, во случај некој друг да го интересира ова.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Извинете за пост врз пост, но дојдов до одговорот на мојата дилема. Ја пополнував електронската пријава и да има можност да одбереш да бидеш само во државна квота, во случај некој друг да го интересира ова.
Немам одговор на прашањево твое, но мора да се пополнува таа електронска пријава ?
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Па одговорот го најдов како што кажав.
А за пријавата не сум сигурен навистина, но најверојатно треба. Можеби некој друг со сигурност ќе ни каже.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Еве и ова, најверојатно треба да испратиме електронска пријава и на денот на уписите да го носиме бројот на пријавата. Инаку не е ништо комплицирано, за неколку минути ќе ја пополниш, а за праќање по 24 јули откако ќе излезат конечните резултати од матурата.

http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/novosti/196
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Тоа се однесува за Факултетот во Прилеп, но најверојатно е исто и за во Скопје.
Ќе може некој да потврди дали тоа се документите кои што се потребни при упис или мора и електронската пријава ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Еве и ова, најверојатно треба да испратиме електронска пријава и на денот на уписите да го носиме бројот на пријавата. Инаку не е ништо комплицирано, за неколку минути ќе ја пополниш, а за праќање по 24 јули откако ќе излезат конечните резултати од матурата.

http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/novosti/196
Јас мислам дека таму не е нагласено дека сето мора да се одвива преку електронска пријава. Значи ти можеш и на 16 август тоа да го пополниш, и ги имаш еднаквите права зар не?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Имам и уште едно прашање. Не ми е јасен начинот на плаќање. Еве доколку влезам во државна квота на надворешна трговија, плаќам 200 евра од семестар, или 200 евра ми е цела година?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Колеги, дали некој има праќано мејл до студентски прашања да ми каже дали одговараат, да не праќам залудно, зашто знам дека се на одмор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom