Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
И Северина ја пееше таа песна па што ...кажете некоја друга асална народна песна освен тие 5-6 шо ни се вртат??

Сеуште неможам да се стабилизирам,моментално директ од Прилеп за Берово,малку да ми се растерети главата...не друго,да појдам крв да испитам сеа маснотииите ќе бидат УАУУУ деноноќно плескавици се јадеше,пиво пропив фала богу ...
Наредна година,дај боже да биде по интересно....само кој че канат?? Сите најголеми звезди ги потрошија Брена,Северина,Чолич,Џинович,Цеца....можда Карлеуша догодина??? :D
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
476
Поени од реакции
409
И Северина ја пееше таа песна па што ...кажете некоја друга асална народна песна освен тие 5-6 шо ни се вртат??

Сеуште неможам да се стабилизирам,моментално директ од Прилеп за Берово,малку да ми се растерети главата...не друго,да појдам крв да испитам сеа маснотииите ќе бидат УАУУУ деноноќно плескавици се јадеше,пиво пропив фала богу ...
Наредна година,дај боже да биде по интересно....само кој че канат?? Сите најголеми звезди ги потрошија Брена,Северина,Чолич,Џинович,Цеца....можда Карлеуша догодина??? :D
:гомце:
Најстрашно е што е озбилен :tapp:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Аца Лукас, Драгана Мирковиќ итн :icon_lol:...
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
82
Поени од реакции
57
Јас присуствувам ова година на Пиво фестот во Прилеп, и можам да кажам слободно дека супер си поминав (бидејќи сум голем јубител на пивото). Исто така и изборот на изведувачите беше на највисоко ниво, бидејќи сите претставуваат и се сметаат за големи балкански звезди.

Еве ја мојата ранг листа на изведувачите:
1. Жељко Јоксимовиќ
2. Петар Грашо
3. С.А.Р.С.
4. Лепа Брена
5. Дубиоза Колектив
6. Влатко Стефановски
7. Мирослав Илиќ
8. Џеј Рамадановски

А за догодина исто така има голем избор на изведувачи од Балканот.

На овој мој список за догодина се наоѓаат: Дино Мерлин, Хари Мата Хари, Бајага и Инструктори, Горан Бреговиќ, Елитни Одреди, Златан Стипишиќ Џибони, Ален Исламовиќ, Жељко Бебек, Рибља Чорба, Младен Војичиќ Тифа, Миле Китиќ, Анабела Џогани, Ана Николиќ, Галија, Црвена Јабука, Дивље Јагоде и уште многу други солисти и групи (бендови).
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ван Гог, Бора Чорба, Горан Бреговиќ аман веќе, има 100 пати поквалитетни бендови за многу помалце пари дури и кај братучедиве од север.
Заборавам кога ќе го видам Џаичо да му кажам да му кажам да ги викнат некои од децава подолу, има растур да прават.
Ортодокс Келтс ги канат на сите пиво фестивали во светот, само нашиве ги пропуштаат 10 години со ред. Гарант чинат многу помалку од позери како Ван Гог.


Јас сум и за Збогом Брус Ли ако веќе мора да биде српско.

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Ван Гог, Бора Чорба, Горан Бреговиќ аман веќе, има 100 пати поквалитетни бендови за многу помалце пари дури и кај братучедиве од север.
Заборавам кога ќе го видам Џаичо да му кажам да му кажам да ги викнат некои од децава подолу, има растур да прават.
Ортодокс Келтс ги канат на сите пиво фестивали во светот, само нашиве ги пропуштаат 10 години со ред. Гарант чинат многу помалку од позери како Ван Гог.


Јас сум и за Збогом Брус Ли ако веќе мора да биде српско.

Првите на пиволенд чинам беа, а за вторите (y) (таа песната за Ѕвонко Богдан химна ми беше едно време )
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
На овој мој список за догодина се наоѓаат: Дино Мерлин,
Дино Мерлин доби понуда за годинава ама од мои извори на организација знам дека има одбиено поради алкохолот, а тој е посветен муслиман дури и во песните пее:

А не мислим да пијем ја то не смијем ја потпуно тријезан умирем :icon_lol:.
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Не ми се верува дека некој ги бара Чорба и Бајага :confused:. Не се знае кој е попропаднат. Според мене Галија, Црвена Јабука, Дивље Јагоде сите тие се доволно излитени за да не се повикуваат.

А зошто да не Неверне Бебе, Лету Штуке, Зостер?

И Грашо е голема ѕвезда но се виде дека овде публикава не знае повеќе од 2 негови песни, така да концертот му беше "Туга"
 
L

Löwe

Гостин
Лани беа, 2011
Mожи, моја грешка.
--- надополнето: 17 јули 2012 во 16:18 ---
Јест да е Турбо Фолкер, али најмногу пиво ќе се испие на Аца Лукас. И многу народ ќе се собери. Дури и жртви ќе има од многу пиво ако го донесат а верувам дека в година ќе го донесат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom