Бурма: Зошто се толерира ваков масакр? (+18)

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Лага е тоа , коптите не се убивани а ни дискриминирани од државата , туку од еден помал дел од народот.

А во Бурма постои државна стратегија против муслиманите , ја разбираш ли разликата.

Пример од соседството : Србите и институционално и индивидуално ги убиваа и дискриминираа албанците.
Додека денеска , може да се најде некоја албанец кој презема некоја акција ... но истиот тој се казнува.
Пред некој ден беше казнет албанец со 16 години затвор за убиство на србин.
Бидејќи бегаш од одговорот како Ѓавол од крст, ќе ти го постирам прашањето на секој пост што ќе го напишеш. А прашањето е едноставно. Зошто муслиманите никој не ги сака, туку сите ги гледаат како лепрозни? И христијаните, и евреите, и будистите, и атеистите, апсолутно сите. Кога ќе се спомене муслиман прво на што ги асоцира е смрдеа и глупавост. Имаш одговор?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
http://www.faithfreedom.org/features/news/muslims-riots-in-burma-leaves-a-trail-of-death-and-devastation/

Бурма не прави организирана стратегија за систематско уништување,го користи правото да се брани од агресија.Отвори го линкот,ќе ти стане јасно.

ПС:Добро е што во ваков случај западот не се меша и остава државата да го искорени плевелот.
Тоа го вели твојот пропаганден материјал , но не и ООН , според кои , муслиманите се најзагрозеното малцинство во Бурма.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Тоа го вели твојот пропаганден материјал , но не и ООН , според кои , муслиманите се најзагрозеното малцинство во Бурма.
Џабе ме игнорираш, немаш одговор. Всушност имаш, ама ти е срам од него...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Тоа го вели твојот пропаганден материјал , но не и ООН , според кои , муслиманите се најзагрозеното малцинство во Бурма.
Значи убиените муслимани се права слика,ама убиените будисти се фотошоп?
--- надополнето: 15 јули 2012 во 12:14 ---
Џабе ме игнорираш, немаш одговор. Всушност имаш, ама ти е срам од него...
Па што очекуваш од муслиманијак?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Бидејќи бегаш од одговорот како Ѓавол од крст, ќе ти го постирам прашањето на секој пост што ќе го напишеше. А прашањето е едноставно. Зошто муслиманите никој не ги сака, туку сите ги гледаат како лепрозни? И христијаните, и евреите, и будистите, и атеистите, апсолутно сите. Кога ќе се спомене муслиман прво на што ги асоцира е смрдеа и глупавост. Имаш одговор?
Ти одговорив уште тогаш.
Муслиманите не сакаат да се асимилираат , не сакаат да прифатат со политички одлуки да им се забрани постењето , празнувањето , сунетот , минарињата , правото на брак и родење деца , правото на државјанство , правото на слободно движење , право на шамија и курбан.
Еднонставно секој сака да ги истребува муслиманите , а тие не се некои што го дозволуваат тоа туку така , и ете ти конфликт , и ете ти муслиманите лоши.
Власите секој ги сака , пошто лесно можеш за нив да речеш тој е Македонски револуционер , да му смениш презиме и мајчин јазик .... но има такви што не можеш да ги смениш , и затоа се лоши.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Т
Еднонставно секој сака да ги истребува муслиманите , а тие не се некои што го дозволуваат тоа туку така , и ете ти конфликт , и ете ти муслиманите лоши.
Значи сите други не се во право, само муслиманите се во право? Секогаш, секаде?

Секогаш тие се праведни и унгнетени, а овие другите угнетувачи?

Не знам за тебе, ама мене ова ми е многу смешно.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ти одговорив уште тогаш.
Муслиманите не сакаат да се асимилираат , не сакаат да прифатат со политички одлуки да им се забрани постењето , празнувањето , сунетот , минарињата , правото на брак и родење деца , правото на државјанство , правото на слободно движење , право на шамија и курбан.
Еднонставно секој сака да ги истребува муслиманите , а тие не се некои што го дозволуваат тоа туку така , и ете ти конфликт , и ете ти муслиманите лоши.
Власите секој ги сака , пошто лесно можеш за нив да речеш тој е Македонски револуционер , да му смениш презиме и мајчин јазик .... но има такви што не можеш да ги смениш , и затоа се лоши.
Џабе лупаш глупости, Прочитани сте.

Болдот е дел од мисијата џихад.

Светот го знае тоа. И полека ви покажува дека знае, од латино-американец до абориџин, од атеист и викинг до христијанин.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Значи сите други не се во право, само муслиманите се во право? Секогаш, секаде?

Секогаш тие се праведни и унгнетени, а овие другите угнетувачи?

Не знам за тебе, ама мене ова ми е многу смешно.
Најди ми земја каде не се срамнети џамии со земја ... сакаш во Скопје , сакаш во Кратово ?
Сакаш во Србија сакаш во Индија.

Најди ми земја каде немало обид (успешен-неуспешен) да се угнетуваат муслиманите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Најди ми земја каде не се срамнети џамии со земја ... сакаш во Скопје , сакаш во Кратово ?
Сакаш во Србија сакаш во Индија.

Најди ми земја каде немало обид (успешен-неуспешен) да се угнетуваат муслиманите.
Ова ќе се претвори во муабетот за јајцето и кокошката. Не е важно кој прв почнал, муабетот е зошто баш со муслиманите? Зошто будистите не уриваат цркви во Бурма? Зошто во цела Европа само муслиманите ги гледаат како лепрозни?

Еве јас ќе ти кажам. Затоа што најголемиот број на муслимани се затуцани фанатици кои на другите им го оспоруваат правото на избор на живот како што сакаат.

Само затоа. Ако ова не го разбираш, ти нема помош.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
http://www.faithfreedom.org/features/news/muslims-riots-in-burma-leaves-a-trail-of-death-and-devastation/

Бурма не прави организирана стратегија за систематско уништување,го користи правото да се брани од агресија.Отвори го линкот,ќе ти стане јасно.

ПС:Добро е што во ваков случај западот не се меша и остава државата да го искорени плевелот.
Зашо мислам дека истото сценарио е планирано и за Македонија? Го имат Косово сега..
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Друг пат ќе те пријавам кај Бидиков.
Чудна работа-во ниту еден случај ми немаш реплицирано кога ти ги побивав глупавите постови со несоборливи аргументи,тек сега ми одговори со плачење по админите.


Quran 5:51 O you who believe (Muslims)! Do not take the Jews and the Christians for friends(Auliya); they are friends of each other; and whoever amongst you (Muslims) takes them for a friend, then surely he is one of them; verily Allah does not guide the unjust people(Zalimun).

Quran 9:29 Fight those who (1)believe not in Allah(2) nor in the last day(3) nor forbid that which has been forbidden by Allah and His Messenger(Muhammad) and (4) those who acknowledge not the religion of truth(ie Islam) among the people of the scripture(Jews and Christians), until they pay the Jizyah with willing submission, and feel themselves subdued.

Quran 9:30 And the Jews say: Uzair (Ezra) is the son of Allah, and the Christians say: Messiah is the son of Allah. That is their saying with their mouths,resembling the saying of those who disbelieved aforetime. Allah’s curse be on them, how they are deluded away from the truth.


Религијата на мирот е се само не религија на мирот.

Уште нешто





Aма ај,остани си и понатаму лицемерен како орелот твој.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
Значи џенемот(така ли се вика пеколот) не ти бега.:D
--- надополнето: 15 јули 2012 во 11:38 ---
duh sa sekirom На претходната страна стојат вести дека ситуацијата во Бурма е резултат на џихадот на муслиманијаците кои палат села на немуслиманијаци,будистички храмови,убиваат немуслиманијаци и прават други добри работи во името на исламот-религијата на мирот.
Евтини приказни за да се оправда геноцидот во Бурма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom