Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Член од
3 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во поглед за цената за Кенбах , ова е ценовникот кој беше прикажан од тимот од Кенбах. Меѓутоа сега дознаваме дека покасно била променета во 50 ден. Се извинуваме за неточната информација и истовремено ја корегираме. Ви благодариме на забелешката. DSC00042.jpg
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Цените да не се за прилепчани? :) Баш ќе проверам вечер.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Хејтајте колку сакате но целата организација е феноменална, се фатија на оро и го играат како играорци од првиот пивофест па до сега. Еден фестивал во Прилеп ама како што треба, за разлика од некои градови што прават сто фестивали...fail од старт. Јас од отворањето на пивофест па до самиот крај че бидам лојален пивопиец, абе само кога че ги видиш лујџено сите се како седумка на лото да му има паднато, љубов на секаде, а не како пред и по пивофест задумано и младо и старо...

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk
 
M

Moon Child

Гостин
Си се најдов на 2-3 фотки од Кајгана галеријава :D

Да кажам некој збор.
Организацијата е феноменална, досега ова е прв пат да присуствувам на Пивофест во Прилеп. Пристапни цени за пиво, за сечиј џеб, фин народ, среќни и насмеани, дури за момент помислив дека не се наоѓам во Македонија.

Тетовците ми направија ептен ќеф, се гледаше дека од срце настапуваа, прв пат таму чув за нив и многу сум пријатно изненадена. Колку само беа среќни, за разлика од Сарс, кои дојдоа само за да си испејат и иссвират и да си одат дома. Ептен ме разочараа, никаков контакт со публиката, онака, мртво колку да се рече дека биле. Сарс можат комотно на Дубиоза да им се фатат на малото прсте и да учат од нив како се остварува контакт со публиката и како се прави атмосфера. Се гледаше дека се дадоа на бината, дури се чудам како издржаа до крај да скокаат и играат :D Дефинитивно повеќе отидов за нив и гледам дека ми се исплати и не ме разочараа, напротив.

Shorty незнам за кои со долги нозе викаш, ама јас дефинитивно не сум :pos:

Едит, и си фативме маица со сестра ми :D
 
M

MrzaRules

Гостин
Немам многу шо да кажам...само ако може некој од Прилеп да ми ги врати нозете, гласот..оти ми останаа таму :D Се надевам шабаните видоа, или ќе видат каква беше атмосферата вчера, и ќе се запрашаат зошто нема таква атмосфера на ЏЕЈ,ЛЕПА БРЕНА и остали срања. Фала пријатно :)
п.с. и ја си фанав блуза :vozbud:
И ќе заборавев, респект за црното
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Немам многу шо да кажам...само ако може некој од Прилеп да ми ги врати нозете, гласот..оти ми останаа таму :D Се надевам шабаните видоа, или ќе видат каква беше атмосферата вчера, и ќе се запрашаат зошто нема таква атмосфера на ЏЕЈ,ЛЕПА БРЕНА и остали срања. Фала пријатно :)
п.с. и ја си фанав блуза :vozbud:
Оти навредуваш бе :P? Вкусови се тоа и на нив си се веселат некои од луѓето.........за мене вчерашните не се ништо далеку поразлични од тие кои ги наброи ти,само во побрза верзија, па си чутам онака. :)
Вечерва за мене е најинтересното, макар шо ни 50 проценти нема да почувствувам музичко исполнување, али то е то. Мора да се задоволам, другата година повеќе :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Оти навредуваш бе :P? Вкусови се тоа и на нив си се веселат некои од луѓето.........за мене вчерашните не се ништо далеку поразлични од тие кои ги наброи ти,само во побрза верзија, па си чутам онака. :)
Вечерва за мене е најинтересното, макар шо ни 50 проценти нема да почувствувам музичко исполнување, али то е то. Мора да се задоволам, другата година повеќе :)
абе ти си ненормален...ЏЕЈ ќе направи иста атмосфера како САРС и Дубиоза? o_O
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Немам многу шо да кажам...само ако може некој од Прилеп да ми ги врати нозете, гласот..оти ми останаа таму :D Се надевам шабаните видоа, или ќе видат каква беше атмосферата вчера, и ќе се запрашаат зошто нема таква атмосфера на ЏЕЈ,ЛЕПА БРЕНА и остали срања. Фала пријатно :)
п.с. и ја си фанав блуза :vozbud:
И ќе заборавев, респект за црното
Како се викаш и дали тренираш фудбал или велосипедизам ? :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
абе ти си ненормален...ЏЕЈ ќе направи иста атмосфера како САРС и Дубиоза? o_O
За атмосфера не знам бидејќи нема да присуствувам и видам со свои очи, па ни имам присуствувано, но сигурен сум дека и за него народ че има кој со душа го чека. Исто и за таа Лепата важи, сигурен сум дека постарата генерација че се закрени од цела Македонија бидејќи на најголем дел ете им била ,,икона" порано. Вчера имало атмосфера со скокање, на електрични имаше пред 3-4 години некаде атмосфера со шутки, скокање и енергија максимална, така да субјективно мерило имаме за тоа, која атмосфера чини или не чини. :) То ми е муабетот. Мене ако ме прашуваш поубо од панкче денсерско како Ramones амин, али ајде да не ломотам овде. Битно е да се весели народот, па другото се видело.....а да и пари да извади општината, и тоа е битно.
п.с некој сака само да гледа и да си пивка од пивцето и да си ги пеј ете тие хитовите на Лепата, за него таа атмосфера му прија, или од Жељко да си пија и да си пее по загинатата и изгубена љубов некаде во пазувите на времето.
 
M

MrzaRules

Гостин
За атмосфера не знам бидејќи нема да присуствувам и видам со свои очи, па ни имам присуствувано, но сигурен сум дека и за него народ че има кој со душа го чека. Исто и за таа Лепата важи, сигурен сум дека постарата генерација че се закрени од цела Македонија бидејќи на најголем дел ете им била ,,икона" порано. Вчера имало атмосфера со скокање, на електрични имаше пред 3-4 години некаде атмосфера со шутки, скокање и енергија максимална, така да субјективно мерило имаме за тоа, која атмосфера чини или не чини. :) То ми е муабетот. Мене ако ме прашуваш поубо од панкче денсерско како Ramones амин, али ајде да не ломотам овде. Битно е да се весели народот, па другото се видело.....а да и пари да извади општината, и тоа е битно.
п.с некој сака само да гледа и да си пивка од пивцето и да си ги пеј ете тие хитовите на Лепата, за него таа атмосфера му прија, или од Жељко да си пија и да си пее по загинатата и изгубена љубов некаде во пазувите на времето.
Ај да не ја расипуеме темава, не ги навредив ја таквите, само ги подучувам да сватат со време шо е добра музика и атмосфера.Инаку, и вчера имаше ненормални шутки, скокања, мене лично тој од обезбедувањето незнам колку пати ме симна од ограда, лево од мене тие шо беа малку фалеше да ја кутнат оградата итн итн... :)
--- надополнето: 13 јули 2012 во 18:27 ---
Како се викаш и дали тренираш фудбал или велосипедизам ? :D
Ни фудбал тренирам, ни велосипедизам :)
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Ај да не ја расипуеме темава, не ги навредив ја таквите, само ги подучувам да сватат со време шо е добра музика и атмосфера.Инаку, и вчера имаше ненормални шутки, скокања, мене лично тој од обезбедувањето незнам колку пати ме симна од ограда, лево од мене тие шо беа малку фалеше да ја кутнат оградата итн итн... :)
--- надополнето: 13 јули 2012 во 18:27 ---

Ни фудбал тренирам, ни велосипедизам :)
Добро оти запознав 2ца велешани кои викаа така ко тебе "Шабани" и беа дојдени само за сарс и дубиоза... :D
 
М

Мартин`

Гостин
Лудница беше вчера посебно на Дубиоза, уште нозете ме болат а и неколку модрици од шутките за успомен иам :pos: кога се туширав сабајле на очите ме печеше од пивото што беше упиено во косата, телото итн. Се на се одлична и музика и скара и пиво.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Вчера беше :vozbud:.Фалеше уште дожд на Дубиоза за да биде перфектно, ама се надокнади со пивото што го фрлаа во воздух и водата од фонтаната.Шутки, скокање, нозете не си ги чувствував.
Не знам зошто, ама настапот на САРС беше многу пократок од тој на Дубиоза.
П.С. И јас си фатив маичка :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Јас се чувам за Лепа Брена за неа ми се планирани 20 пива. :pipi: :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom