Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2012
Мислења
32
Поени од реакции
1
Јас сум сигурен бидејќи еден куп извори го велат тоа со годината на стапување во брак, и првиот сексуален чин меѓу нив. А од друга страна, пак нема некој против аргумент кој го кажува спротивното.

Така да не знам какви аргументи ти се доволни.
eden izvor od tie kup
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.753
Поени од реакции
11.822
Nese raboti za navredi ,se raboti za protiv navredi ,vie celo vreme vregate na nekomu veruvanjeto, vregate prorok,i se drugo i na kraj ispagame nie krivi.
Е добро де што се пените пак вие ако некој го вреѓа Мухамед? Умрен е, а за мртвите се грижат мртвите, не живите.
Ако Мухамед е навреден од нас, нека дојде нека ни каже, не вие да ми кажувате кој е навреден.
Амааан... што муабети... навреден бил Мухамед. Дури и навреден може да биде исламот кој што е вера. Мислев дека навредата е врзана за живи луѓе, не со вери, ама ок...


Може мртовец кај вас да биде навреден, според верата?
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
33
hahah covekot sekogas sebesi si go gleda kaj protivnikot ,tipicno ogledalce sum ti , aman, sto ubavo se demaskiras sam sebesi, jas nema da ti iodgovaram na toe prasanje ne e problem da kazam DA ILI NE ,eve na primet ke kazam DAA i sto menuva ,nisto ,problemot e kaj vas sto ste mnogu plitki vo mozok i ne razmisluvate zdravo ,pa i za toa ste tuka kaj ste ,pedofilijata vi vleze vo crkvite ,od razlika na odzovite
.aj bidi iskren i kazi mi koj musliman ili ODZA se zenil so 9 god dete?? sekoj musliman treba da go imitira prorokot ,a za cudno nikoj dosege na se zenil so 9 godisno dete ,ako ti znaes nekogo kazi mi slobodno
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
eden izvor od tie kup
Епа барај наназад низ темава.

Ајде ти се претставуваш како муслиманка, одобруваш ли секс со 9годишно девојче?

Да или Не? Остај го Мухамед на страна.

Знаеш и сама дека има такви случаи во вашата традиција низ селата во Косово и Македонија.

Одобруваш или Не?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
sigurno imas 15 g, i neznaes deka imase vojna vo srbija
Ајде де, од војната избегале сега.
Али не е битно, убаво што сте ги надминале религиските бариери.
nemala 9 godini..toa ve lazat
Точно, можеби имала 6 :)
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:53 ---
.aj bidi iskren i kazi mi koj musliman ili ODZA se zenil so 9 god dete??
мухамед умоболниот
 
Член од
5 април 2012
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ќе одговриш ли ти можеби дали секс со 9годишно девојче го одобруваш или не?

Победи го колективниот страв, подобро ќе се чувствуваш.
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:48 ---


Тоа го мислам и јас за вас.

Се обидуваш да негираш историски извори, на сметка на Куранот?
.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:53 ---
Епа барај наназад низ темава.

Ајде ти се претставуваш како муслиманка, одобруваш ли секс со 9годишно девојче?

Да или Не? Остај го Мухамед на страна.

Знаеш и сама дека има такви случаи во вашата традиција низ селата во Косово и Македонија.

Одобруваш или Не?
.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
33
Епа барај наназад низ темава.

Ајде ти се претставуваш како муслиманка, одобруваш ли секс со 9годишно девојче?

Да или Не? Остај го Мухамед на страна.

Знаеш и сама дека има такви случаи во вашата традиција низ селата во Косово и Македонија.

Одобруваш или Не?

a zasto mislis deka kaj vas nema takvi slucajevi ,sekoj den vo SITEL,KANAL5,TELMA davat versti za pedofili vo PRIPEL ,VELES i sekade ,ama interesanto nikade vo makedonia kaj ima muslimani ili vo kosovo nemoj da mi opnes od inaet sega (n)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:53 ---

.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
И 14-15 е педофилство.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:53 ---

.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
Значи повеќето извори велат Ајша имала 6 години кога стапила во брак со Мухамед, како втора негова жена, а на 9 години паднал првиот секс.

Очигледно оваа небулоза не ви се допаднала во 21 век, па почнувате со нови лаги дека 9 години имала коа ја вериле, а не 6.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
a zasto mislis deka kaj vas nema takvi slucajevi ,sekoj den vo SITEL,KANAL5,TELMA davat versti za pedofili vo PRIPEL ,VELES i sekade ,ama interesanto nikade vo makedonia kaj ima muslimani ili vo kosovo nemoj da mi opnes od inaet sega (n)
Абе чоек ти не разбираш.

Има педофили и кај нас, ама ние ги осудуваме и јавно кажуваме дека се гнаси невидени.

Тоа се умоболни личности.

Вие го величите тоа и му се клањате.

Ја гкледаш ли разликата?

И ПАК ГО БЕГАШ ОДГОВОРОТ.


БРЕЕЕ СТРАВ ЛОЗЈЕ ЧУВА.


ГУКНИ БЕ КАЖИ - ДА.
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:58 ---
najdte ajeti od koran kade se ekazuva za ova sto go zborite

Каков Куран бе? Ако сакавме со Куранот да се образуваме ќе бевме муслимани.

Таман работа да релевантен извор биде книга со приказни.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
siriozno ova ? Aj malku podnauci zakoni
voo 21 vek brak so 15 god e llegalen ako e so dozvola od roditelete

Остај ти тоа сеа. Не бегајте од темата.

Дали одобрувате секс со 9 годишно девојче, кое го има во вашата традиција, наназад со децении.
 
T

Tetro

Гостин
.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
--- надополнето: 6 јули 2012 во 14:53 ---

.Ajsha imala 9 godini koga ja verile za Muhamed s.a.v.s a imala okolu 14 ili 15 koga se omazila za Muhamed s.a.v.s.....
6, 9 или 15 не прави многу разлика.
знаеш колку и како ужива мало дете во секс со 50 годишен маж. Грозно е само да се помисли како би изгледало, нели?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
32
Поени од реакции
1
Значи повеќето извори велат Ајша имала 6 години кога стапила во брак со Мухамед, како втора негова жена, а на 9 години паднал првиот секс.

Очигледно оваа небулоза не ви се допаднала во 21 век, па почнувате со нови лаги дека 9 години имала коа ја вериле, а не 6.
znaci prazni zborovi za da si lecitte komplelsi....koi izvori bre , daj ajet od koran
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom