Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Да ти кажам искрено, ме погоди со маусиве. Верувал или не за 4 дена 3 мауси скршив. Секако мое невнимание.


Точно 1820 долари (-2.5 долари за повлекување) имам заработено за 2 недели. Ај сега демантирај ме дека „ова интернет заработка е чиста глупост“. „MUAHAHAHA
ova ne e nikakov dokaz, sega ja ke ti pastiram ista vakva slika za 1 saat kako sum zarabotil 2000 dolari,MUHahahha
--- надополнето: 2 јули 2012 во 00:11 ---
na site sto zarabotuvaat od internet sedejki doma i klikajci pio 1000 pati na mausot im posakuvam prijatna zarabotuvacka za da ne mora da vadat bugarski pasos i da idat nadvor da zarabotat za parce leb,. SO SREKA NA SITE, p.s. prodavam mausi 100 den parce
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
ova ne e nikakov dokaz, sega ja ke ti pastiram ista vakva slika za 1 saat kako sum zarabotil 2000 dolari,MUHahahha
--- надополнето: 2 јули 2012 во 00:11 ---
na site sto zarabotuvaat od internet sedejki doma i klikajci pio 1000 pati na mausot im posakuvam prijatna zarabotuvacka za da ne mora da vadat bugarski pasos i da idat nadvor da zarabotat za parce leb,. SO SREKA NA SITE, p.s. prodavam mausi 100 den parce
Ако ти не си доволно паметен да смислиш како да заработиш на интернет, не значи дека сите се како тебе. На интернет се заработува и заработката на интернет не се сведува само на кликање реклами
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Да ти кажам искрено, ме погоди со маусиве. Верувал или не за 4 дена 3 мауси скршив. Секако мое невнимание.


Точно 1820 долари (-2.5 долари за повлекување) имам заработено за 2 недели. Ај сега демантирај ме дека „ова интернет заработка е чиста глупост“. „MUAHAHAHA
Ако сакаш дај повеќе информации на кој сајт се работи , малце подетално ... Интересни суми си заработил :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
ova ne e nikakov dokaz, sega ja ke ti pastiram ista vakva slika za 1 saat kako sum zarabotil 2000 dolari,MUHahahha
--- надополнето: 2 јули 2012 во 00:11 ---
na site sto zarabotuvaat od internet sedejki doma i klikajci pio 1000 pati na mausot im posakuvam prijatna zarabotuvacka za da ne mora da vadat bugarski pasos i da idat nadvor da zarabotat za parce leb,. SO SREKA NA SITE, p.s. prodavam mausi 100 den parce
Добро бе човек ти стварно ли си глуп или само тренираш? Разбери дека финтата за заработување на интернет преку кликање реклами е одамна откриена лага и сите знаат дека не се заработува којзнае колку од тоа. 20 членови ти кажаа а имаш и 100 страни назад на темата да читаш кој како заработува и по колку со различни методи а ти си запнал со тие твои кликања реклами како трактор на Водно.

Од друга страна пак имаш загарантирани методи со кои можеш да заработиш илјадници евра на интернет. Некои од тие методи се достапни за Македонците додека повеќето не се, ама ако имаш памет во глава можеш да заработиш многу и со оние малкуте кои се достапни за нас.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Отвори си сметка на Skrill (поранешен moneybookers.com) и после можеш да отвораш акаунти по разни продавници вклучувајќи го и eBay.
И сега се регистрирав. Како да почнам сега? Што прво треба да направам?
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
23
ova ne e nikakov dokaz, sega ja ke ti pastiram ista vakva slika za 1 saat kako sum zarabotil 2000 dolari,MUHahahha
--- надополнето: 2 јули 2012 во 00:11 ---
na site sto zarabotuvaat od internet sedejki doma i klikajci pio 1000 pati na mausot im posakuvam prijatna zarabotuvacka za da ne mora da vadat bugarski pasos i da idat nadvor da zarabotat za parce leb,. SO SREKA NA SITE, p.s. prodavam mausi 100 den parce
Само да ти кажам, апсолутно не ме интересира колку ти ми веруваш или не. Значи верувал или не додека ти си песимист штотуку легна нова прилично голема сума на пари, многу поголема од таа што ја заработуваш ти за еден месец (ако воопшто заработуваш). Друго, престани да ме додаваш во категорија на тинејџери кои кликаат реклами затоа што бев ко-сопственик и главен менаџер на еден птц сајт.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
И сега се регистрирав. Како да почнам сега? Што прво треба да направам?
Сега имаш неколку разни начини за верификација на твоите податоци со што ќе го зголемиш лимитот на обрт на средства преку нив. Додека ги верифицираш податоците на Skrill започни и со регистрација на твои профили на eBay и на други слични сајтови преку кои можеш да продаваш. Има многу пишувани упатства како да тргуваш на нив, седни и прочитај ги, не дека е многу тешко но може да наидеш и на практични финти како да направиш подобра промоција на она што го продаваш.
На сите веб продавници ќе им ги даваш податоците од твојата сметка на Skrill преку која после ќе можеш да имаш увид во прилив/одлив на парите.
Помисли и за друг тип на промоција и презентација на твоите дела. Направи твој блог на пример каде ќе даваш мали објаснувања за техниките, димензиите, но и за самото дело, а каде покрај сликата од делото и кратките информации ќе поставиш и линкови кон некоја од продавниците каде си регистриран.
Мора да постојат големи сајтови специјализирани за продажба на уметнички дела ... еве краток гугл одговор би бил на пример овој сајт со повеќе текстови на таа тема.
Најбитно, не очекувај да продадеш 10 слики за 1 ден ... не на почеток :) И така ... нека е со среќа :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
35
Поени од реакции
23
На оваа тема видов пост за fiver.com и си реков ке пробам зошто да не не губам ништо за направам профил и да разгледам ама не не очекувам ништо посебно АМА...Мора да кажам дека сум позитивно изненаден од целата работа.Се регистрирав пред 3 дена и до сега имам завршено 3 нарачки(4 долари од нарачка 1 зема страната за процесирање на траснсакцијата) за пишување articles или статии по наше и стварно не е нешто тешко секој шо разбира добро англиски и знае да сврзи неколку читливи реченици можи да заработи некој денар плус.Една статија се пиши за отприлика 1 сат(пола сат да се истражи малку за темата,пола сат за пишењето)така да поарно еден сат за 4 долари отколку да робуваш на некој од нашите газди за 300 стотки дневница по 10 сати дневно..Пробајте и видете единствен предуслов е да не сте дупки англиски па со среќа на сите кој ке пробаат...Се најдобро:)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Другари,зошто ми ги тргаат коментарите од форумите кои ги употребувам за микроворкерс?и веднаш потоа мојот таск го верифицираат како non satisfied? на кои форуми да почнам да постирам а да не ме банираат како спамер?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Другари,зошто ми ги тргаат коментарите од форумите кои ги употребувам за микроворкерс?и веднаш потоа мојот таск го верифицираат како non satisfied? на кои форуми да почнам да постирам а да не ме банираат како спамер?
Затоа што никој не сака на неговиот форум да гледа постови со реклами. Најди некој заостанав форум, што нема некоја активност.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
А дозволено ли е да се има повеке акаунти на микроворкерс?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А дозволено ли е да се има повеке акаунти на микроворкерс?
Не, редовна контрола прават пред да ти префрлат парите. Барем така правеа кога јас работев низ тој сајт, но не верувам дека попуштиле нешто.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
Nova isplata od Neobux

Koj saka moze da se registrira ovde,
http://tinyurl.com/cdgxhaq
samo da ne ve razocaram,kako free member tesko pari ke napravis,rentanite referali imaat mal prosek,edinstveno ako imas upgrade account a toa e 90 $ godisno.
Nova isplata od Clixsense

Koj saka moze da se registrira ovde:
http://www.clixsense.com/?2422283
i neka vidi vo FAQ kako funkcionira ova.
SAJTOVI STO PLAKAAT I 90 % SE PREKU EDNA GODINA ONLINE
http://tinyurl.com/brcs8f3
NAPOMENA:BIDETE VNIMATELNI SO INCRASEBUX I BIGTIMEBUX-IMA PROBLEMI SA ZAROBENI PARI NA PAYPAL I BARA NACIN KAKO DA PRODOLZI SO ISPLATA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom