Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Според анкетава највеќе има скоприи а најмалку стрелци.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Анкетава овде не е кој се најмногубројни него кој хоросокопски знаци највеќе дремат на форумот...

Хм, интересно, отсекогаш мислев дека има некој поголем баланс, од каде информацииве ?
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Наполнив 21 год и сеуште не ми е јасно кој хороскопски знак сум :). Роден сум на 21.06. Негдека пишува дека близнаци се до 20.06, а од 21.06 ракот. А негдека пак дека близнаците се до 21.06, а ракот од 22.06. :) хехех
Има некој да каже за точно?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Наполнив 21 год и сеуште не ми е јасно кој хороскопски знак сум :). Роден сум на 21.06. Негдека пишува дека близнаци се до 20.06, а од 21.06 ракот. А негдека пак дека близнаците се до 21.06, а ракот од 22.06. :) хехех
Има некој да каже за точно?
Рак си. Ракот е од 21.06 до 22.07
 
V

Vollstandig

Гостин
Наполнив 21 год и сеуште не ми е јасно кој хороскопски знак сум :). Роден сум на 21.06. Негдека пишува дека близнаци се до 20.06, а од 21.06 ракот. А негдека пак дека близнаците се до 21.06, а ракот од 22.06. :) хехех
Има некој да каже за точно?
Битен е и часот и временската зона. За крајните датуми, последни од зодијачкиот месец, обично има недоразбирања.Треба стручена стролог да ти провери некаде 21 паѓа дека почнува близнакот, а некаде дека е ракот. Проблемот е што се водат по истиот календар,али ја мислам оти фаќаш на рак.

Ако некој не верува во хороскоп, ја би му препорачал да најде добар астролог и доволно е да му го опише месечевиот знак.Ќе се изнанадите од тоа кој всушност сте вие и колку се совпаѓа.Не е никаква игра на зборови астрологијата, туку шематски приказ на душата на човекот. Мене ми испадна месечината во шкорпија во најнегативно издание.:нинџ:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.817
Поени од реакции
11.844
Еве една интересна анализа на астролошката карта на Бранко Црвенковски и тоа без да се знае неговиот подзнак.
Повелете линк!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Еве една интересна анализа на астролошката карта на Бранко Црвенковски и тоа без да се знае неговиот подзнак.
Повелете линк!
Никаде не вика дека ќе умре :/
--- надополнето: 28 јуни 2012 во 21:57 ---
Јас сум лав, а подзнак Шкорпија
Честитки. (анкетата е за тоа)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.817
Поени од реакции
11.844
Никаде не вика дека ќе умре :/
Па многу астролози му предвидуваа смрт (сигурно се ВМРО ахаха) и погрешија до сега.
Во Р.М. имаше само еден атентат а и тој не беше успешен. Нема да има атентати во Р.М. кога е полесно да те затворат на неодредено време.
Жив мртовец ;)
 
O

onlya

Гостин
Обично во ништо не верувам но кога си го читам хороскопот се ежам секогаш се ми погодува, од точка до точка. Еден период дури и страв ме фати и некое време хороскоп воопшто не читав.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Обично во ништо не верувам но кога си го читам хороскопот се ежам секогаш се ми погодува, од точка до точка. Еден период дури и страв ме фати и некое време хороскоп воопшто не читав.
Немој не се ежи толку и онака хороскопот е срање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom