Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
AMD Catalyst 12.5 најновиот сега пред нецела недела му напрајв Update :) Иначе на Ultra играм Skyrim и на High Need for Speed: Carbon :)

Досега 10 % Fan Speed не правел проблем па од сега ќе користам 45 %, камо да е тоа фрката :) Фала мн.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Дечки ако имате искуство со Neopad Android 1050 јавете се! Ми треба мислење за гаџетов, дали е добар или не!
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
За колку пари и од каде? Имаш ли Paypal?
Е некаде 200 АUD $....поклон ми е! Затоа прашувам! Иначе моментално сум во странство, и размислувам да отворам Paypal сметка!
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
18
Поени од реакции
1
Совет од вас што напојување да купам ?
Cooler Master M2 720W
Cooler Master Pro Gold 600W
Следна конфигурација:
i5-2300 2.80
4gb ram
MB Gigabyte Z77M-D3H LGA1155 DDR3
Ati radeon hd 6870 - dve vrzani so CrossFireX
Кажете кое напојување би било по добро за оваа конфигурација. Фала
 

fts

Член од
11 јуни 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Toshiba L 300 да не продава некој?
исправен, неисправен нема врска
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Имам DELL INSPIRION N5010. Во последно време почна побрзо да ми загрева и да бучи. Еднаш несакејќи го работев додека отворот за кулерот му беше затворен(не го видов) и ептен загреа. Не му беше ништо си работеше нормално и дури сега почна да загрева побрзо. Можно ли да е бидејќи го работев затворен или пак нешто друго?

И ако може некој да ми препорача добар кулер за лаптот, од оние што се ставаат под нив како плоча. Некој до 1000ка.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Имам DELL INSPIRION N5010. Во последно време почна побрзо да ми загрева и да бучи. Еднаш несакејќи го работев додека отворот за кулерот му беше затворен(не го видов) и ептен загреа. Не му беше ништо си работеше нормално и дури сега почна да загрева побрзо. Можно ли да е бидејќи го работев затворен или пак нешто друго?

И ако може некој да ми препорача добар кулер за лаптот, од оние што се ставаат под нив како плоча. Некој до 1000ка.
однеси го да ти го исчистат и подмачкаат одново, повеќето шо купиле dell од поновиве кога ги отвориле кај heatsinkот нашле само грутки паста, наместо рамномерно распоредено.

за хладњак испод, http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=25467&id=125&l=3&q=&SupplierArticleID=35617&Action=
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Има некој што се разбира од чистење кулер на лаптоп Acer aspire ваков ..ги одвртив сите завртки и само од назад не излага кај што се тие спојките држачите за екранот ..
треба скроз да се расклопи овој модел за да се дојде до кулерот, значи доколку не си стручен за таа работа поубаво не чепкај :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
треба скроз да се расклопи овој модел за да се дојде до кулерот, значи доколку не си стручен за таа работа поубаво не чепкај :)
Не бев стручен али се научив .. најдов еден туторијал за сличен ко мојов цел го расклопи типот за да го исчисти кулерот.. и јас исто направив и сега е како нов .. ме пренервираја во АМЦ одам да ги прашам дека ми е под гаранција да ми го исчистат тие ми викаат 700 денари е .
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
фала богу го отстранив овој проблем, но сега немам тон на звучниците :tapp: да не сум ви на товар дечки но ако некој знае до што е работата нека помага .
Како сакаш да ти помогне некој без информација што матична имаш кој оперативен XP/vista/7ca драјвер ти фали или имаш нсталирано, само Ванѓа може вака да ти помогне. Симни CPU-Z па дај информации.
да не имам нешто поместено во контролниот панел или како и да е помогајте :eek:
 
Член од
5 март 2012
Мислења
52
Поени од реакции
16
Нема проблем, секогаш кога имаш high cpu usage, сомневај се на вируси...поготово ако претходно не било така, не кога си гледал исти видеа.

Е сега се надевам дека после ова веруваш дека знам што зборам, и следнава препорака ќе ја сватиш сериозно.

Симни ги Norton од овде, избриши го од контрол панел Eset, рестартирај. Избриши со Ccleaner во регистри табот све, потоа инсталирај го Norton, следи ги инструкциите од овој пост, со рестарти за абдејт, и одкако ќе направиш све и ќе дојдеш до посакуваната последна верзија, пиши за да ти кажам кои сетинзи да ги наместиш за да имаш многу јака заштита, далеку подобра од Eset :)
Конечно се решив да го инсталирам Norton и сум презадоволен :) Ќе може ли да ми ги кажеш сетинзите? Фала однапред.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Конечно се решив да го инсталирам Norton и сум презадоволен :) Ќе може ли да ми ги кажеш сетинзите? Фала однапред.
Real Time protection/Computer Settings.

Scan performance profiles - full scan

Boot time - agressive.

Sonar advanced mode - agressive.

Heurestic protection - agressive.

Има и други, ама овие би биле доста, затоа што другите може да ти ги успорат скеновите.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Конечно се решив да го инсталирам Norton и сум презадоволен :) Ќе може ли да ми ги кажеш сетинзите? Фала однапред.
АЈ пушти ми скрин од Task Manager да споредам колку зема MB со мојот ESS5.2 ... Кај мене околу 40 MB зема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom