Економски факултет (reloaded)

Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Здраво!Заинтересиран сум да се запишам на Економски факултет.Е сега се мислам помеѓу американ колеџ или на државен на битпазар.Ова на Битпазар ми е малку подалеку,а американ колеџов ми е доста блиску.

Е сега ме интересира како е со пичиња на овој американ колеџ.Има ли по некоја или тапа џонсон.Да не испадне да се запишам и после да не можам да избегам:).

Исто така ме интересира што документи се потребни за на државниот економски.Завршив минатата година,па оваа година планирам да се запишувам.Веќе бев и се распрашував,но не добив информација дали сведителствата треба да се заверени на нотар.Исто така видов на конкурсот кој излезе во весник дека упис на државниот универзитет св.Кирил и методиј ќе има упис на 27.08.
Ме интересира дали сега може да се поднесе барање за упис или мора да се чека до тогаш.Исто така ме интересира ако може некој да ми каже кога точно ќе се полага државна матура.Не бев во Македонија последниве 3 месеци,па не сум во тек што се случува.Благодарам однапред...
E сега вака. Кога станува збор за тоа дали подобри пичиња има на државниот или на Американ колеџ, јас можам да ти кажам дека државниов се толку многу што не можеш да ги изброиш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
некој нешто да не знае во врска со испитот јавни финансии каков ке биде или искуство од минати години ?
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
119
Поени од реакции
19
E сега вака. Кога станува збор за тоа дали подобри пичиња има на државниот или на Американ колеџ, јас можам да ти кажам дека државниов се толку многу што не можеш да ги изброиш.

Па морам да кажам дека знаев за државниот.Ме интересираше за овој американ колеџ.
Tуку ај ако може препорака на кој смер да одам.Планирав финаски менаџмент.Некако најинтересно ми се виде.Ама гледав по таблоава денес на економски и гледам на фин.менаџмент смерот се деца некои што глава утупиле од учење.Дали овој смер е најтежок или е исти како и другите?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Па морам да кажам дека знаев за државниот.Ме интересираше за овој американ колеџ.
Tуку ај ако може препорака на кој смер да одам.Планирав финаски менаџмент.Некако најинтересно ми се виде.Ама гледав по таблоава денес на економски и гледам на фин.менаџмент смерот се деца некои што глава утупиле од учење.Дали овој смер е најтежок или е исти како и другите?
А нели ти е подобро да си се запишеш на Европски.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колеги може ли да споделите искуство како беше на испитот микро во јануари,какви прашања отворени /заокружување??и се паѓа ли од тој дополнителниот материјал или??задачи какви??
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Ме интересира како се условите за запишување 2 ра год,дали ќе може со 2 неположени да запишам(математика и сметководство)?
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Ме интересира како се условите за запишување 2 ра год,дали ќе може со 2 неположени да запишам(математика и сметководство)?
Полека колега имаш уште една сесија :) Инаку да може,се може кај нас се дур си платиш :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.740
Поени од реакции
1.493
Ме интересира како се условите за запишување 2 ра год,дали ќе може со 2 неположени да запишам(математика и сметководство)?
Со кредит трансвер заборави на услови т.е имаш само еден прво пишуваш предмети што ти се неположени од претходна година и после до 35 кредити предмети од тековна година :)
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
некој да не има од јануари основи на економија прашанја :)
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
Колеги дали професорот кажа кога ќе има резултати Деловно планирање?
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
Treba da ispratis tvoe CV po e-mail do firmata kade sakas da imas praksa. Treba da ti se javat vo narednite nekolku dena(moze i da ne ti se javat ako se popolneti mestata). Otkako ke ti kazat deka mozes da dojdes na praksa, odis kaj studentski prasanja i zemas list-prijava za praksa, go popolnuvas, a dolu treba da ti stavi potpis mentorot (bilo koj profesor pobaraj go-ke ti bide mentor) i na mestoto za potpis na prodenkata za nastava ke ti udrat pecat od salter na studentski prasanja. Istotaka treba da dades kopija od licna karta, kopija od prvata strana na indeksot i od stranata na posledniot zaveren semestar.

fala mnogu kolega :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Па морам да кажам дека знаев за државниот.Ме интересираше за овој американ колеџ.
Tуку ај ако може препорака на кој смер да одам.Планирав финаски менаџмент.Некако најинтересно ми се виде.Ама гледав по таблоава денес на економски и гледам на фин.менаџмент смерот се деца некои што глава утупиле од учење.Дали овој смер е најтежок или е исти како и другите?
Другар си го промашил и факултетот и пичињата :D фаќај Европски , Американ таму што и да е ... :D ;)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Другар си го промашил и факултетот и пичињата :D фаќај Европски , Американ таму што и да е ... :D ;)
Не, не, Американ е премногу високо ниво, затоа му предложив Европски.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
да не има резултати МИС и Деловно Комуницирање ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom