Трикови со карти

Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
И јас ова се прашувам никаде неможам да најдам карти од Bicycle :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.718
Поени од реакции
52.652
Имаше едно време во Супер Тинекс.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Имам слушнато дека во Скопје имало, али колку има поима неам, ако не најдеш нарачај си од амазон за 5 долари дома ќе ти ги донесат..;)
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Имам слушнато дека во Скопје имало, али колку има поима неам, ако не најдеш нарачај си од амазон за 5 долари дома ќе ти ги донесат..;)
Тоа е единствениот начин ако треба цело Скопје ке го пребарам.А инаку добра ти е идејата со амазон и поевтино е така да земиш.Јас знаев една продавница ладоро ама не им купуваа и ја затворија таман што мислев да си земам карти, тоа е.:confused:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Тоа е единствениот начин ако треба цело Скопје ке го пребарам.А инаку добра ти е идејата со амазон и поевтино е така да земиш.Јас знаев една продавница ладоро ама не им купуваа и ја затворија таман што мислев да си земам карти, тоа е.:confused:
Па ако не си од Скопје да одиш до таму за едни карти не ти се исплаќа, иначе еве ти стандард bicycle карти црвени за само 0.95$ и плус за достава 2.75$, нема ни 4 долара да ти испадне...
http://www.amazon.com/Bicycle-Playing-Cards-Red-Blue/dp/B000TH23JK/ref=sr_1_19?ie=UTF8&qid=1339354538&sr=8-19
:)
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
Баш ме интересира,што е разликата меѓу овие и обични карти :)
Поздрав!
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Баш ме интересира,што е разликата меѓу овие и обични карти :)
Поздрав!
И мене ова ме интересира :)
Па мислам дека тие не се лепат како оние од пазар и затоа неможе некои трикови убаво да се изведат.А и некои скриени потези тешко да ги сватиш.Затоа картите се поскапи и се супер...:D
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 10:01 ---
Во Mак Петрол бензиска имаш во продавницата :)
Баш денес ке проверам.Таму има ама велат дека брзо се продаваат и за жал само bee и некои други остануваат :)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
И добро сеа шо врска има имево на темава со топициве?
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
И добро сеа шо врска има имево на темава со топициве?
Има врска тоа што кога ја правев темава јас напишав Трикови со карти - Помош ама само трикови со карти излезе но нема врска може да позборуваме и за трикови со карти ... :sneaky:
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали може да ми кажете каде можам да најдам продавница за било кој вид на карти во Скопје (маѓични)?Фала однапред :) .
imas na benzinskata kaj koce
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 21:55 ---
Дали може да ми кажете каде можам да најдам продавница за било кој вид на карти во Скопје (маѓични)?Фала однапред :) .
imas na benzinskata kaj koce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom