#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Лингур, како не можеш твојата интелектуална (не)моќ да ја фокусираш на фактот дека никој убијците од страна на муслиманите не ги оправдува, за разлика од вас вошкарите кои браневте еден друг монструм кој исто така ладнокрвно уби две деца во Гостивар?

Јас незнам каков мајмун тренираат научниците да решава прости логички задачи, ама со сигурност знам дека за тебе мајмун тоа нема да им појде од рака.
Меѓу навредите, го болдираше единственото нешто кое не е воопшто точно. Тие кои излегоа на протест, во така импозантна бројка, ги делегитимизираа албанските партии, барем оние две кои важат како главни играчи, а апелираа да не се оди на протест. Ако ги делегитимизираа партиите, а партиите го поддржаа процесот(судењето), тогаш ги оправдаа убиствата. Или, во најмала рака, побараа да се ослободат обвинетите. Јас те разбирам тебе дека не ти е проблем да лажеш и извитоперуваш за случајот во Гостивар затоа што самата вера те охрабрува на тоа, па затоа те разбирам и кога лажеш дека протестирате за правата(о тие фамозни права) на албанците кои биле прекршени со тоа што ги апселе во 4 на сабајле и еден фактички го криеле и го немало дома...
Протестиравте да се ослободат сите, затоа што со ништо не се виновни, не убиле муслимани, не убиле луѓе. Само ја вршеле својата света должност. Исто како и ти на форумов, со лаги и манипулации.

И гледаш како убаво ти објаснив преку примерот за мајмуните, кој ти така здраво за готово го сфати, најверојатно заради некоја корелација со твојот физикус и\или интелектуален капацитет, па и на дело ја покажа основната дистинкција за која пишував. Еве Дарди се труди да ги решава тие логички задачи, да ги склопува коцките. Не му оди, ама не се нервира и не скока по гранки. Не се враќа во својата природна состојба. Ти, за жал, не можеш ни да излезеш од неа. ;)
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Кога луѓето би можеле да се разбираат со дрва, се ќе беше супер, ама со дрва не се зборува. На темава пораснаа две такви дрва кои нема ни да сфатат што сакате да докажете и покажете.
Нив не им е гајле што децата и човекот се убиени, не им е гајле бидејќи беа македонци и христијани. Кај нив го нема тој дел од мозокот којшто е задолжен за човечност и совест. Важни се само аљбанезите и муслиманите и никој друг. Па луѓе, со кој памет зборувате со нив, кога немаат грам памет, кога искочија да протестираат за слобода на убијци, за смрт на каури, за големи албании. Логика од нив нема да добиете никад, ќе добиете само испрани мозоци од џамиите и инцестни сурати ништо више.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Продолжен притворот за осомничените во ''Монструм''

31.05.2012 - 17:55 |
Основниот суд Скопје 1 денеска информираше дека мерката притвор за лицата кои се осомничени во случајот Монструм, е продолжена за дополнителни триесет дена.


Единстевeн за кого дополнително ќе биде донесена одлука е лицето кое првично беше опфатено како заштитен сведок, со оглед на тоа дека мерката притвор за него беше одредена дополнително и се уште не е изминато време траењето на истата.
Од канцеларијата за односи со јавнос информираат и дека идната недела, односно на петти Јуни е закажано судско рочиште за еден од осомничените кој за работи кривична пријава за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки матреии.

Никат више бел ден нема да видат! Слобода ќе им биде само мисловна именка, а откога ќе умрат Господ ќе им суди !
http://www.youtube.com/watch?v=0vPi-DfjB9M&t=6m41s
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Вака кога се гледам во огледало не се штрекам и неможам да најдам никаква албанска линија во мене. Плус и очите не ми се криви, немам голем нос, забите ми се бели и наредени, не мирисам на лој, не се понашам како дивјак на јавни места, незнам да пукам со пиштол/пушка, не чувам на ѕид слики од голема албанија, не киднапирам луѓе да им ги вадам органите, баба ми не чува зоља во соба, мајка ми не спиела со дедо ми, сестра ми не носи шамија на глава, не се бавиме фамилијарно со проституција, не возам голф со затемнети стакла, татко ми не носи кече на глава, не соблекуваме чевли пред џамија, сексуално не општам со кози, не се чувствуваме угнетени и малтретирани, подрум имаме, али не спиеме во него.
:pos::pos::pos: Каков дескриптивен опис. Морам капа да ти симнам за ова.
--- надополнето: 4 јуни 2012 во 10:14 ---
1 месец откако започна вашата пропаганда , почнаа да стигаат првите резултати :

Не патувајте во Македонија – предупредува романското МНР


Безбедносната ситуација во Македонија е нестабилна, можни се тензии и демонстрации. Особено да се внимава доколку се патува во Скопје, Тетово, Гостивар и Куманово. Ова е препорака од министерството за надворешни работи на Романија до своите граѓани која пред два дена осамна на веб страницата на министерството.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=92067

Претставувањето на државата по интернет како опасна средина , во која само Скопје 10.000 радикални исламисти протестираат подржувајќи убијци ... тоа ти е исто како да им речеш : Поштовани странци , не сте пожелни во Македонија

Ширењето на вистината за радикалниот исламизам и џихадизам во Македонија не е пропаганда. Барем целиот свет ќе дознае кој ги прави проблемите во државава.

Странците веќе увиделе каде лежи проблемот во Македонија, а ако за тоа е заслужна Spread the Truth, треба да честитаме на иницијаторката и поддржувачите.. Никој Европеец не ги советува своите да не патуваат по Охрид, Битола, Струмица, Прилеп, Кр. Паканка, Делчево, Берово, Радовиш итн.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Дечки, ајде не спијте.

Флаери со пораки „Смрт за деца каури", „УЧК Џихад" најдени во Тафталиџе

Флаери со пораки „Смрт за деца каури", „УЧК Џихад" утринава се пронајдени во неколку автомобили во Тафталиџе на улица „Варшавска".

Како што информираат од полицијата, недоличната и навредлива содржина на флаерите била испишана рачно. Екипа на СВР Скопје извршила крим-техничка обработка на самото место и подигнати се неколку примероци од флаерите за испитување.

Оттаму велат дека се работи на расчистување на инцидентот.

http://kajgana.com/flaeri-so-poraki-smrt-za-deca-kauri-uchk-dzihad-najdeni-vo-taftalidze
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
може ли и видеото со гејците каде ја шамара својата политичка опонентка да го ширите низ интернетов - покажувајќи ја црната страна на гејлада?! односно што повеќе да ги оцрниме пред светот:)
http://video.comments.ua/world/2012/06/08/1647/Grecheskiy-deputatneofashist.html
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
може ли и видеото со гејците каде ја шамара својата политичка опонентка да го ширите низ интернетов - покажувајќи ја црната страна на гејлада?! односно што повеќе да ги оцрниме пред светот:)
http://video.comments.ua/world/2012/06/08/1647/Grecheskiy-deputatneofashist.html
Се убаво , ама тоа нема веза со оваа акција .. ова е за случувањата во Македонија , додека тоа си е гејски проблем .
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Се убаво , ама тоа нема веза со оваа акција .. ова е за случувањата во Македонија , додека тоа си е гејски проблем .
јас само прашав
мислев во едно- кога се пишува за она за што е акцијата плус и да се надополни со гејциве
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
јас само прашав
мислев во едно- кога се пишува за она за што е акцијата плус и да се надополни со гејциве
Се додека нема насилство од страна на гејци врз наши во клипот ,џабе е .. нема конекција со оваа акција :)
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Шест години затвор за уапсен во „Монструм“

Шест години затворска казна му одреди Кривичниот суд на Ибраим Сејадини. Тој е еден од уапсените во полициската акција „Монструм“, спроведена по петкратното убиство кај Смиљковското езеро.


Според Основниот суд Скопје 1, Сејадини е прогласен за виновен за недозволено изработување, држење и трговија со оружје.
Во својот исказ пред судот, обвинетиот истакна дека оружјето кое кај него било пронајдено го купил за 500 евра од Косово пред 5 години. Намерата му била потоа да го продава на територија на Република Македонија, но вели дека не нашол купувачи.
За време на полициската акција „Монструм“, при претресот во неговиот дом пронајдени беа автоматска пушка, бомба „кашикара“, пет рамки за муниција, седум куршуми, борбени елеци и фантомки.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Овој беше еден од помагачите?
Како се викаше едниот клошар обвинет за убиство?
 
H

HITCH

Гостин
Голема поддршка има и од моржот.


Целото виде е крш, ама моментот е 7:50:

Моржот:
„И Обама вика дека е мртва Ал Каеда, само кај нас е жива.“

Кој дебил е овој... :tapp:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
„И Обама вика дека е мртва Ал Каеда, само кај нас е жива.“

Кој дебил е овој... :tapp:
Завршницата е врвна. Да не беше тој верскиот лидер нивни (брадосаниот) да ги спречи, ќе видеше снимателот колку е мртва Ал Каеда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom