PayPal (официјална тема)

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
You have raised your account limitis and became verified all thanks to ANON, Ryan Giggs and Blazing Guns

Фала многу момци ! Да ми бидите живи и здрави 100години :cuc:
Ај со среќа шопингот! Со НЛБ картичка се регистрираше?
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 16:13 ---
Е сега пракса малку ајде повлечи пари и гледај како тоа иде за нас македонците :cenzura:..surprise
Јас досега само сум купувал ствари преку PP и Ebay, и не сум имал проблем. Знам дека има(ат/те) проблем со подигнување пари од Пејпал. Во ниту еден случај не можеш да си вратиш пари од Пејпал на трансакциска или само за одредени случаи? Баш ме интересира што е проблемот, ако не те мрзи да објасниш. Поздрав.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Ај со среќа шопингот! Со НЛБ картичка се регистрираше?
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 16:13 ---

Јас досега само сум купувал ствари преку PP и Ebay, и не сум имал проблем. Знам дека има(ат/те) проблем со подигнување пари од Пејпал. Во ниту еден случај не можеш да си вратиш пари од Пејпал на трансакциска или само за одредени случаи? Баш ме интересира што е проблемот, ако не те мрзи да објасниш. Поздрав.
Surprise is a city in Maricopa County, Arizona, USA. The population was 30,848 at the 2000 census; however, rapid growth has boosted the city's population to 117,517 at the 2010 census, an increase of 281%
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Кажете ми совет еден чоек продава пејпл акаунт од Америка.. сега незнам може некако да те заебе т.е да ти хакне акаунтот ако ти даде пасс и емаил?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Кажете ми совет еден чоек продава пејпл акаунт од Америка.. сега незнам може некако да те заебе т.е да ти хакне акаунтот ако ти даде пасс и емаил?
Може ќе си влезе во мејлот повторно и ќе си го смени pass-от! Може мејлот да му е врзан за мобилен телефон или друг мејл или пак тајни прашања! Преку мејлот после може да го смени pass-от на paypal!
Баш ме интересира за колку пари го продава?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Е сега пракса малку ајде повлечи пари и гледај како тоа иде за нас македонците :cenzura:..surprise..а и шопингот..ова мислам поштите...царината...ова доставата де...
Пази го ова долу на сликата! Ми пратија пари, ги повлеков уште истата минута, чекав 6 дена да ми стигнат на сметката ама не стигнаа. И денеска ми се појави ова, плаќачот отворил Despute дека не го добил тоа што му било ветено, а нема врска. Разговарав со еден пријател што работи во Стопанска Банка и ми кажа повеќе да не пробувам да повлекувам пари од PayPal на мојата сметка дека можело да си направам проблеми а плус тоа дека не секогаш стигаат парите, некогаш може да стигнат некогаш не.

Најдобар совет во овој случај: Купувајте, ама не повлекувајте пари од PayPal акаунтот бидејќи не се знае што може да ви се случи ниту пак некој ви гарантира дека парите ќе ви стигнат, многу поголеми се шансите дека ќе ви пропаднат или ќе му бидат вратени назад на тој што ви ги пратил.

 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Пази го ова долу на сликата! Ми пратија пари, ги повлеков уште истата минута, чекав 6 дена да ми стигнат на сметката ама не стигнаа. И денеска ми се појави ова, плаќачот отворил Despute дека не го добил тоа што му било ветено, а нема врска. Разговарав со еден пријател што работи во Стопанска Банка и ми кажа повеќе да не пробувам да повлекувам пари од PayPal на мојата сметка дека можело да си направам проблеми а плус тоа дека не секогаш стигаат парите, некогаш може да стигнат некогаш не.

Најдобар совет во овој случај: Купувајте, ама не повлекувајте пари од PayPal акаунтот бидејќи не се знае што може да ви се случи ниту пак некој ви гарантира дека парите ќе ви стигнат, многу поголеми се шансите дека ќе ви пропаднат или ќе му бидат вратени назад на тој што ви ги пратил.

Поинаку речено они пари ќе ви земат и тоа со големо задоволство али пари не даваат бе брат...(y)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Поинаку речено они пари ќе ви земат и тоа со големо задоволство али пари не даваат бе брат...(y)
Нормално! Веќе неколку месеци купувам од eBay, Амазон и други сајтови преку PayPal и немав никакви проблеми. Ама за повлекување од PayPal на сметка поарно да си седиш мирен затоа што можеш да наебеш многу. Јас сеуште се обидувам да се разберам со гнасниов бугар што ми ги прати парите.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Може ќе си влезе во мејлот повторно и ќе си го смени pass-от! Може мејлот да му е врзан за мобилен телефон или друг мејл или пак тајни прашања! Преку мејлот после може да го смени pass-от на paypal!
Баш ме интересира за колку пари го продава?
за 5 амерички долари хаха
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
веќе две години користам paypal акаунт со картица од NLB регистриран во Словенија. вчера пратив поголема сума пари и денеска ми стигна ова
Your account access has been limited for the following reason(s):
We need a little bit more information about you to help confirm your identity.
и потребно е да аплодирам ID било каков (пасош, лична карта) и сметка некоја за верификација на адреса.

Има некој искуство со ова? ми личи некако дека толку беше со акаунтот зашто ако пратам идентификација со адреса од Македонија не верувам дека ќе го пуштат пак...или можда има некоја фора??

фала
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
веќе две години користам paypal акаунт со картица од NLB регистриран во Словенија. вчера пратив поголема сума пари и денеска ми стигна ова
Your account access has been limited for the following reason(s):
We need a little bit more information about you to help confirm your identity.
и потребно е да аплодирам ID било каков (пасош, лична карта) и сметка некоја за верификација на адреса.

Има некој искуство со ова? ми личи некако дека толку беше со акаунтот зашто ако пратам идентификација со адреса од Македонија не верувам дека ќе го пуштат пак...или можда има некоја фора??

фала
Да ке пуштиш лична карта од македонија а си регистриран како словенец ... ништо не пуштај ако ти го одблокираат за 2-3 дена арно ако не нов акаунт ке си напрајш :)
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Да ке пуштиш лична карта од македонија а си регистриран како словенец ... ништо не пуштај ако ти го одблокираат за 2-3 дена арно ако не нов акаунт ке си напрајш :)
знаеш дали би можел истата картица да ја користам на нов акаунт?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
знаеш дали би можел истата картица да ја користам на нов акаунт?
ваљда има опција да го поништиш акаунтот и да ти ја поништат и картицата заедно јас така на moneybookers направив ја заглавив на еден акаунт картицата и после им побарав да го поништат и направив нов .
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
веќе две години користам paypal акаунт со картица од NLB регистриран во Словенија. вчера пратив поголема сума пари и денеска ми стигна ова
Your account access has been limited for the following reason(s):
We need a little bit more information about you to help confirm your identity.
и потребно е да аплодирам ID било каков (пасош, лична карта) и сметка некоја за верификација на адреса.

Има некој искуство со ова? ми личи некако дека толку беше со акаунтот зашто ако пратам идентификација со адреса од Македонија не верувам дека ќе го пуштат пак...или можда има некоја фора??
фала
Ај пиши како ќе ти заврши приказнава. Јас не сум имал вакво барање од Пејпал добиено, ама може некој ќе добие па да знаеме како го решаваат тоа. Поздрав и со среќа.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ај пиши како ќе ти заврши приказнава. Јас не сум имал вакво барање од Пејпал добиено, ама може некој ќе добие па да знаеме како го решаваат тоа. Поздрав и со среќа.
ќе почекам неколку дена да видам дал ќе го одблокираат ако не го бришам па ќе пишам апдејт
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
веќе две години користам paypal акаунт со картица од NLB регистриран во Словенија. вчера пратив поголема сума пари и денеска ми стигна ова
Your account access has been limited for the following reason(s):
We need a little bit more information about you to help confirm your identity.
и потребно е да аплодирам ID било каков (пасош, лична карта) и сметка некоја за верификација на адреса.

Има некој искуство со ова? ми личи некако дека толку беше со акаунтот зашто ако пратам идентификација со адреса од Македонија не верувам дека ќе го пуштат пак...или можда има некоја фора??

фала
Колку поголема сума на пари?
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 13:43 ---
Ај пиши како ќе ти заврши приказнава. Јас не сум имал вакво барање од Пејпал добиено, ама може некој ќе добие па да знаеме како го решаваат тоа. Поздрав и со среќа.
There it is...surprise..најзабавно е кога имаш повеќе парички на сметка! :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom