Обложување на нет

Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Прашање до поискусните нет играчи...Регистриран сум на Бет365 со картичка од НлбТутунска....Освоив некоја сума на пари...Гледам парите во евра ми стојат во
Withdrawable ...Што треба да сторам ?? Треба нешто да кликнам за парите ми легнат на картичка??? И како иде подигнувањето на парите бидејќи е во евра со Тунунска...Ако може ваши лични искуства и да ми помогнете....Ви благодарам !!!
Кликнуваш Withdraw ја внесуваш сумата која сакаш да ја подигнеш и го внесуваш пасвордот,и парите за 5-6 работни денови ќе ти стигнат во денари.Мој совет доколку имаш поголема сум,да не ја повлекуваш одеднаш,за да не се посомневаат тие од тутунска (бидејќи онлајн обложувањето е забрането во државава).Следниот пат кога ќе вршиш уплата отвори си сметка на Moneybookers или сега со ново име Skrill,па преку нив ќе си вршиш уплта/исплата.На тој начин банката нема увид од каде доаѓаат средствата.
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pa treba da odis vo withdraw, da vneses kolku suma sakas da povleces i paswordot na kraj go pisuvas. Posle parite na karticka koga ke ti stignat, cim si vo NLB, ke ti se javat i ke te prasaat sakas vo denari, sakas vo evra da ti se i tolku :)
аххх го сменив мобилниот нема да ме најдат хаха...а да одам директно во Банка ке прават некој проблем..какви прашсања поставуваат...што треба да одговорам???
--- надополнето: 22 мај 2012 во 22:40 ---
Кликнуваш Withdraw ја внесуваш сумата која сакаш да ја подигнеш и го внесуваш пасвордот,и парите за 5-6 работни денови ќе ти стигнат во денари.Мој совет доколку имаш поголема сум,да не ја повлекуваш одеднаш,за да не се посомневаат тие од тутунска (бидејќи онлајн обложувањето е забрането во државава).Следниот пат кога ќе вршиш уплата отвори си сметка на Moneybookers или сега со ново име Skrill,па преку нив ќе си вршиш уплта/исплата.На тој начин банката нема увид од каде доаѓаат средствата.
каде иде тоа на бет365 каде да отворам сметка и како на Монибукерс???
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
аххх го сменив мобилниот нема да ме најдат хаха...а да одам директно во Банка ке прават некој проблем..какви прашсања поставуваат...што треба да одговорам???
--- надополнето: 22 мај 2012 во 22:40 ---
Samo treba da im kazes deka ne se od sportska tuku ti gi praka nekoj rodnina os stranstvo :icon_lol:
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Samo treba da im kazes deka ne se od sportska tuku ti gi praka nekoj rodnina os stranstvo :icon_lol:
Супер чим е толку едноставно се надевам без проблеми ке поминам Ч)
--- надополнето: 22 мај 2012 во 22:44 ---
Pa treba da odis vo withdraw, da vneses kolku suma sakas da povleces i paswordot na kraj go pisuvas. Posle parite na karticka koga ke ti stignat, cim si vo NLB, ke ti se javat i ke te prasaat sakas vo denari, sakas vo evra da ti se i tolku :)
фала Ерик
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Супер чим е толку едноставно се надевам без проблеми ке поминам Ч)
--- надополнето: 22 мај 2012 во 22:44 ---

фала Ерик
И мој совет .. следен пат депозитирај на BWIN само скенирана лична карта праќаш и кога сакаш вадиш сума од минимум 30 евра до 500 -600 евра колку што ке сакаш .. не прават проблем од банка од НЛБ ни ти се јавуваат по телефон туку ти стигаат на картица во денари .. јас сум вадел и големи суми од бвин по 250-300 евра и не ми правеле проблем .
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
И мој совет .. следен пат депозитирај на BWIN само скенирана лична карта праќаш и кога сакаш вадиш сума од минимум 30 евра до 500 -600 евра колку што ке сакаш .. не прават проблем од банка од НЛБ ни ти се јавуваат по телефон туку ти стигаат на картица во денари .. јас сум вадел и големи суми од бвин по 250-300 евра и не ми правеле проблем .
A kazi mi Ace davaat bonus za 1 vlog vo Bwin...vo Bet365 razgovarav so administator i mi kaza deka za Makedonija ne e predvideno...kakva propadnata zemja sme za vakvi raboti :)))
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
A kazi mi Ace davaat bonus za 1 vlog vo Bwin...vo Bet365 razgovarav so administator i mi kaza deka za Makedonija ne e predvideno...kakva propadnata zemja sme za vakvi raboti :)))
Можам да ти средам на првиот депозит од 10 евра да земиш 15 евра бонус . ако сакаш пиши ми пп да ти пратам рефер .
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Me interesira za Ladbrokes ako moze da mi kaze nekoj kolku pati treba da se svrti bonusot pred da se izvadi?
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Би ве замолил да одвоите 2 минути и да ја пополните анкетава за интернет страници за следење на спортски резултати Futbol24.com и Rezultati.com .Благодарам ! http://www.surveymonkey.com/s/C9GQ93W
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
jas naprajv 2 acc.. po 5 eur na dvata :) Fala Igor.. inace kolku e minimalna isplata na bet-at-home nekoj znae ?
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 17:54 ---
i daj kazite ne go svajkam ova.. trebit da gi svrtis parive? na primer stavas 5 evra na 1,50 pa pak 5 evra na 1,50 pa us ednas ? ili mojs ednas 3 evra pa 1 evro pa 1 ?

*Бонусот е наменет само за спортски натпревари. Негова исплата е можна после три влогови во вреднос на ваучерот на минимален коефициент 1,50.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
jas naprajv 2 acc.. po 5 eur na dvata :) Fala Igor.. inace kolku e minimalna isplata na bet-at-home nekoj znae ?
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 17:54 ---
i daj kazite ne go svajkam ova.. trebit da gi svrtis parive? na primer stavas 5 evra na 1,50 pa pak 5 evra na 1,50 pa us ednas ? ili mojs ednas 3 evra pa 1 evro pa 1 ?

*Бонусот е наменет само за спортски натпревари. Негова исплата е можна после три влогови во вреднос на ваучерот на минимален коефициент 1,50.
Znaci treba da svrtis 15 evra. Nema vrska dali stavas 1 ili 5 evra, vazno da svrtis 15 e na koef. pogolem od 1.5
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
okej fala mnogu
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 18:41 ---
Znaci treba da svrtis 15 evra. Nema vrska dali stavas 1 ili 5 evra, vazno da svrtis 15 e na koef. pogolem od 1.5
i uste ova.. na primer mozam da si igram sega i pomali koef 1,20-1,30 i parite se dodavaat na smetkava, dali od ko ke gi svrtam tie 15 na koef pogolem nad 1,50 posle ke se vazat i ovie so sum gi fajkal pomalive koeficienti ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom