Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.454
Поени од реакции
11.130
Искрено речено, се чудев како Торес не замина летото. Тогаш беше крајно професионален, си го носеше и шалчето од Ливерпул кога славеше светска титула со Шпанија.
Тогаш не изрази желба да замине, а сега на сред сезона и баш кога почна Ливерпул да се издигнува, бара од директорите на Ливерпул да се разгледа понудата од Челзи. Тука нешто гадно не ми штима.

Ама ако е точно, сега кога се донесе Суарез, притисокот врз директорите значително се намалува. Ако претходно одбиваа било какви понуди (да не се лажеме, прилично големи и примамливи понуди од Челзи), заради тоа што ќе останевме буквално без напаѓач, сега тоа од основа се измени. Имаме пак врвен напаѓач и ќе нема потреба да се задржи Торес по секоја цена. Посебно не ако навистина Челзи нуди 50-60 милиони фунти. Тоа пара е алооо. Секој ќе се помисли малку.

Моментално мислам дека има повеќе шанси дека Торес ќе не шокира со заминување, додека не биде докажано спротивното.
Е па во право си. Не мислам дека би сакал сам да оди. На лето не замина кога бевме во очајна состојба па зошто би бегал сега кога ни тргна + Кени е тука + има партнер во нападот. Ама како што реков ако од бордот одлучат да го шитнат ( за многу пари ) ќе го шитнат
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Ви ги читам последниве постови и не ми се верува.......Коа пишував само ја за Кајт и Торес дека треба да се продадат,вие одма ми негиравте.А сеа?Али ок е тоа шо сфативте дека не ги бива више и не се тоа тоа ко шо беа пред 2-3 години.
А за новиот играч(иако дур не го видам сликан во Ливерпул дрес не верувам)нека ни е со среќа.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Јас воопшто не мислам дека Торес нити пак Кајт ТРЕБА да се продадат.

Со оглед на ситуацијава така мислам, ама воопшто не сакам да биде така.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ви ги читам последниве постови и не ми се верува.......Коа пишував само ја за Кајт и Торес дека треба да се продадат,вие одма ми негиравте.А сеа?Али ок е тоа шо сфативте дека не ги бива више и не се тоа тоа ко шо беа пред 2-3 години.
А за новиот играч(иако дур не го видам сликан во Ливерпул дрес не верувам)нека ни е со среќа.
Барем ја од тоа што прочитав не видов некој дека сака да си иде Торес. Факт е дека не е во гол-формата што ја имаше порано, ама за мене е сеуште еден од најдобрите напаѓачи и не сакам да си замине. Кајт исто некако последниве утакмици ко да падна у форма, ама квалитет си е квалитет, очекувам дека ќе се врати со добри партии. Иако за разлика од Торес, не би се потресувал нешо многу ако он си замине.

И официјално е брат, утре ќе биде и сликата со дрес4ето ;) :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.454
Поени од реакции
11.130
Ви ги читам последниве постови и не ми се верува.......Коа пишував само ја за Кајт и Торес дека треба да се продадат,вие одма ми негиравте.А сеа?Али ок е тоа шо сфативте дека не ги бива више и не се тоа тоа ко шо беа пред 2-3 години.
А за новиот играч(иако дур не го видам сликан во Ливерпул дрес не верувам)нека ни е со среќа.
Никако продавање. Ако јас некогаш сум рекол тоа е во случај тие да сакаат.Како сега што шпекулираат за Торо и на почетокот за Кајт што беше. Торо тек сега влага во форма. А кајт би можел да е златна резерва.Џокер од клупа нели и клупа треба

--- надополнето ---

Од ОФИЦИЈАЛНИОТ твитер на Раул Меирелеш:
Амин :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Торес е фантастичен играч,да има класа играчи позади него би се распукал ко малихерката на Јане Сандански,али просек се тие позади него.

Честито Суарез,со Торес заедно можат да го вратат Ливерпул на врвот,само уште некој неколку промени треба.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не реметиш!?

Ја не можам да му го најдам твитерот, или некој друг лажен профил од него кај шо го вика ова

КЛИК!


Гарантирано вистински профил на Раул Меирелеш. Го следам одамна, и ако приметиш меѓу последните постови ѓи прашува Џонсон и Лукас која е процедурата за верифицирање акаунт, затоа што многумина го прашувале дали е вистински акаунтот.

--- надополнето ---

Хм, Твитер лудува, го гледам без проблем профилот од мојот акаунт, а директниот линк што ти го дадов не работи. Чудно.

Барај meireles4
Мене единствен резултат ми го дава него. Неможеш да промашиш :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Одличен потег на управата докажуват дека се луге од збор...ај со здравје да си го трошиме
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
^ Работи линков јас го глеав сеа профилот :)

п.с кај се разбира Лукас од твитер бе? Шутрак е дечкото..
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343

КЛИК!


Гарантирано вистински профил на Раул Меирелеш. Го следам одамна, и ако приметиш меѓу последните постови ѓи прашува Џонсон и Лукас која е процедурата за верифицирање акаунт, затоа што многумина го прашувале дали е вистински акаунтот.

--- надополнето ---

Хм, Твитер лудува, го гледам без проблем профилот од мојот акаунт, а директниот линк што ти го дадов не работи. Чудно.

Барај meireles4
Мене единствен резултат ми го дава него. Неможеш да промашиш :)
шознам, сумљив ми е :)
во интервјуто после утакмицата со волвс, не знаеше два збора англиски да сврзе, глеам овде си цепа :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Штом стигна потврда и од македонски портал ондак сигурно е.

--- надополнето ---

шознам, сумљив ми е :)
во интервјуто после утакмицата со волвс, не знаеше два збора англиски да сврзе, глеам овде си цепа :)
Ќе те потсетам пак да провериш во наредните денови кога ќе е верифициран. :)

BREAKING NEWS: Liverpool FC have Rejected a 500M bid from Chelsea to buy their History. #LFC #CFC
:tv:
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
Искрено речено, се чудев како Торес не замина летото. Тогаш беше крајно професионален, си го носеше и шалчето од Ливерпул кога славеше светска титула со Шпанија.
Тогаш не изрази желба да замине, а сега на сред сезона и баш кога почна Ливерпул да се издигнува, бара од директорите на Ливерпул да се разгледа понудата од Челзи. Тука нешто гадно не ми штима.

Ама ако е точно, сега кога се донесе Суарез, притисокот врз директорите значително се намалува. Ако претходно одбиваа било какви понуди (да не се лажеме, прилично големи и примамливи понуди од Челзи), заради тоа што ќе останевме буквално без напаѓач, сега тоа од основа се измени. Имаме пак врвен напаѓач и ќе нема потреба да се задржи Торес по секоја цена. Посебно не ако навистина Челзи нуди 50-60 милиони фунти. Тоа пара е алооо. Секој ќе се помисли малку.

Моментално мислам дека има повеќе шанси дека Торес ќе не шокира со заминување, додека не биде докажано спротивното.
ако верувасш на вакви работи тешко тебе, од goal. tribalfootball. не мојш да добиеш точни информации ти прает фама за појке да се читани, нормално ке погодет нешо од време на време, а за ова сум 99% сигурен дека грешат YNWA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom