Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Auditore

Гостин
Што се чудите, денешниве новинари едноставно премногу се плеткаат кај шо не им е работа, многу претеруваат во последно време, аспурдни работи пишуваат..
Изгледа дека сите до еден се удрени со "Бојокова чорапа".
Поздрав :helou:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Што се чудите, денешниве новинари едноставно премногу се плеткаат кај шо не им е работа, многу претеруваат во последно време, аспурдни работи пишуваат..
Изгледа дека сите до еден се удрени со "Бојокова чорапа".
Поздрав :helou:
Ма не се чудиме туку се смееме..... поврзани сме со над 100 играчи од Август месец па навака!
Тоа е смешно не чудно!
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Ма не се чудиме туку се смееме..... поврзани сме со над 100 играчи од Август месец па навака!
Тоа е смешно не чудно!
100 ?! Ја па ќе пишев 500, а само 100 во последниов месец. Најинтересното е што ако веќе земаме некој тоа нема да биде ниеден од тие со кои што сме поврзувани... Јас искрено би бил задоволен со 2 играчи од средна класа (на пример како Meireles), кои би пополниле некоја дупка во првиот состав (лев бек, напаѓач или сл.).
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
100 ?! Ја па ќе пишев 500, а само 100 во последниов месец. Најинтересното е што ако веќе земаме некој тоа нема да биде ниеден од тие со кои што сме поврзувани... Јас искрено би бил задоволен со 2 играчи од средна класа (на пример како Meireles), кои би пополниле некоја дупка во првиот состав (лев бек, напаѓач или сл.).
Ма да ти кажам право веке не можам да се задовлувам со зборот „ да се скрпиме“..... скиснато ми е веке и ми се гади од тој збор од 2007 па навака!

Сакам решение........ефективно решение еднаш за секогаш, и нема намера да чекам со зборовите „ да се скрпиме“!

Играчи како Агуеро, Хазард, Коентрао би го задоволиле мојот вкус.....секако сето тоа пропратено со нов менаџер, ете на пример со последниот што сме поврзани...... Дешамп!
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Е да и ти си во право, само што сепак мислам дека овој јануари нема да земеме "играчишта", едно заради Roy а друго заради тоа што Henry и друштвото се сеуште нови во фудбалскиот бизнис и нема да се расфрлаат уште одма. Би сакал да ме изненадат со еден Aguero или Coentrao или и двајцата ама накрај ќе испадне Cisse :)... Затоа пишав така и мислам дека дури во летниот преоден рок (можеби) ќе видиме поголеми засилувања.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Со оглед на тоа дека Хенри им вети на навивачите дека и тие ке имаат улога во критичните одлуки во врска со клубот, мислам дека Рој после 1 јануари си заминува!
Впрочем тоа го докажуваат и досега сите анкети..... еве ја последната:

Over Christmas we ran a poll in our forums discussing the managerial position at Liverpool Football Club, currently, of course, occupied by Roy Hodgson.

Last time we asked the simple question of whether Roy should be removed from the position of LFC manager, a staggering 95% said yes.

This time we gave our members a variety of options to choose from, in order to gain more insight into what the best solution to the problem is. The options were;

Keep Roy in charge and assess the situation at the end of the season
Relieve Roy of his duties and put Kenny in as caretaker until a suitable candidate becomes available
Relieve Roy of his duties and offer Kenny the job on a full time basis
Relieve Roy of his duties and offer Rafa the job
Relieve Roy of his duties and hire the best current available manager other than Rafa or Kenny
The results;





Sacking Roy and hiring Kenny as caretaker manager recieved 55% of all votes





Roy only managed to get 4% of votes to keep his job while 96% made it clear he shouldn’t




The overriding opinion was simply put by forum member briankettle: Hodgson out now before he does any more damage. Dalglish as interim and (Didier) Deschamps as soon as possible.

Hodgson was never a popular choice among Liverpool supporters – even before his appointed we warned of the dangers of appointing him – and he has done nothing in the opening six months of his reign to garner any further support.

John Henry said he would listen to the fans, and appears to be doing so on a number of issues – except the major one that is currently holding the club back and will continue to do so until Hodgson is removed.



Затоа мислам дека има големи шанси работите да се средат уште во Јануари, што ке биде навистина важно да новиот менаџер се средува во веке одпишана сезона одколку на почеток на нова каков што беше случајот и со Рој.

После таа промена на Рој и потпишувањето со нов Менаџер дури тогаш сум сигурен дека НЕСВ ке тргне енергично со клубот!

Тоа е моето видување околу случувањата во клубот и за тоа што може да очекуваме во иднина!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Ма да ти кажам право веке не можам да се задовлувам со зборот „ да се скрпиме“..... скиснато ми е веке и ми се гади од тој збор од 2007 па навака!

Сакам решение........ефективно решение еднаш за секогаш, и нема намера да чекам со зборовите „ да се скрпиме“!

Играчи како Агуеро, Хазард, Коентрао би го задоволиле мојот вкус.....секако сето тоа пропратено со нов менаџер, ете на пример со последниот што сме поврзани...... Дешамп!
Види види.....господинот СУперстар се вразумил и се просветлил!!! Па како го направивте тоа господине Суперстар??? Онака природно ви дојде или посетувавте некакви часови ??? Добро како и да е важно се вразумивте.....браво браво!! Од мене сега имате 4+ !!Само гледајте да не се вратиме пак на слаба!!!

--- надополнето ---

Инаку кој сакаат нека земат само да видам титула наредната сезона!! На крај краева и Карлтон Кол може да се снајде и да донесе цврстина во нападот !!! Засега најспоменувани играчи се Хонда,Џервињо и Кол !! А не поврзаа со преку 10000 играчи па еве сега читам смешки за Бен Арфа!!! Ако го земавме требаше на лето сега тикви!!
Агуеро,Џеко,Суарез,Руиз,Кол,Вучинич,Лопез,Лавеци,Кавани,Гомез,Волфсвинкел,Бент,Стариџ,Хазард,Џервињо,Хонда,Пајет,Марво,Марин,Елиа,Чемберлен,Викем,Јанг,Џонсон,Нзогбиа,Крауч,Сисе,Мата,Мвила,Атуиди,Анан,Паркер,Медел,Инлер,Мунтари,Коентрао,Таиво,Зиглер,Сисоко,Дан,Хут,Рами,Шоукрос,Кејхил,Самба,Фани и уште 1000 други играчи ги поврзаа со нас во изминативе 2-3 недели!! АЈ баш да видам дали и што ќе купиме!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Види види.....господинот СУперстар се вразумил и се просветлил!!! Па како го направивте тоа господине Суперстар??? Онака природно ви дојде или посетувавте некакви часови ??? Добро како и да е важно се вразумивте.....браво браво!! Од мене сега имате 4+ !!Само гледајте да не се вратиме пак на слаба!!!

--- надополнето ---

Инаку кој сакаат нека земат само да видам титула наредната сезона!! На крај краева и Карлтон Кол може да се снајде и да донесе цврстина во нападот !!! Засега најспоменувани играчи се Хонда,Џервињо и Кол !! А не поврзаа со преку 10000 играчи па еве сега читам смешки за Бен Арфа!!! Ако го земавме требаше на лето сега тикви!!
Агуеро,Џеко,Суарез,Руиз,Кол,Вучинич,Лопез,Лавеци,Кавани,Гомез,Волфсвинкел,Бент,Стариџ,Хазард,Џервињо,Хонда,Пајет,Марво,Марин,Елиа,Чемберлен,Викем,Јанг,Џонсон,Нзогбиа,Крауч,Сисе,Мата,Мвила,Атуиди,Анан,Паркер,Медел,Инлер,Мунтари,Коентрао,Таиво,Зиглер,Сисоко,Дан,Хут,Рами,Шоукрос,Кејхил,Самба,Фани и уште 1000 други играчи ги поврзаа со нас во изминативе 2-3 недели!! АЈ баш да видам дали и што ќе купиме!!!
Ја идам на 4+ , ти на 2+..................... Карлтон Кол бре? ар ју натс? :nesvest:
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Ако може да кажете кои играчи ќе играат вечер за ливерпул??
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Официјалниот состав го даваат 1 час пред натпреварот, така да има уште време...
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Liverpool: Reina, Johnson, Konchesky, Skrtel, Kyrgiakos, Lucas, Meireles, Gerrard, Kuyt, Torres, Ngog
Subs: Jones, Agger, Aurelio, Cole, Maxi, Poulsen, Babel.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Ах Meireles пак на десната страна а Kuyt лево, лошо лошо пак ќе гледаме тиња игра од нашиве...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom