Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
9 август 2009
Мислења
104
Поени од реакции
115
Еве нешто за оние што, „ простуваат, а не забораваат “:
Можам да простам, но не можам да заборавам, е само поинаков начин на кажување на зборовите: Јас не ти простувам. Простувањето треба да биде како поништена белешка која се кине на две и се гори за никогаш да не биде покажана на ниеден човек.
Henry Ward Beecher
Хммм...зависи колку тоа „незаборавање“ содржи (во бројки) префрлувања на дневно, неделно, месечно или годишно ниво :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Гледам сте се фатиле за женети мажи, со немажени девојки :)

Ана убаво објасни, али некако и се изгубивте во смислата дека ,сето тоа можела да го прави со неженет,.
Проблемот со ,неженетите, е во тоа што по некое време, самиот ќе сака да преспие кај неа, или таа кај него, па ќе сака да одат некаде со друштвото итн.
Значи, ќе престане да биде она што мора да биде - без никакви обврски (освен дискреција, де).

Било кој слободен дечко, има две опции
1. Ќе биде со неа неколку пати, и ќе прејде на следна, зошто нема што да го спречи (со оглед дека е да речеме помлад од женетиот, што значи дека генерациски овој помладиов ќе се шлае по дискотеки, повозрасниов нема, зошто ќе биде постар од фаците во дискотеката)
2. Ќе сака посериозна врска

И овие две опции не би и одговарале.

Да не се разбереме погрешно, јас не одобрувам вакво нешто, барем не во мојот живот, но не се ни потресувам нешто страшно за да ги етикетирам учесниците.
Неа ја разбирам, зошто не може да го добие тоа од слободните, него не го разбирам сосема, оти има и други начини.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Еве нешто за оние што, „ простуваат, а не забораваат “:
Можам да простам, но не можам да заборавам, е само поинаков начин на кажување на зборовите: Јас не ти простувам. Простувањето треба да биде како поништена белешка која се кине на две и се гори за никогаш да не биде покажана на ниеден човек.
Henry Ward Beecher
Дали сфаќаш каква глупост е цитатот на господинот Хенри?
Нешто како delete file/are you sure you want to delete/yes or no?!
Можеби понекој кибернетски организам или андроид би можел да постапува на тој начин.

Се зависи од перцепција.
Се ебна со друг - forget about it.
Ми украдоа 100 евра - nevermiiiiind....
Дојде електричар да ја поправи машината и ја досјеба - big deal...
Пратив писмо, го загубиле во пошта...ah well...happens...

Одговорноста за сопствените постапки би требало да е некаква основа на здрави односи помеѓу луѓето, без разлика дали е секс или нешто сосема десетто.
Дури и Пол Пот признава дека правел грешки :icon_lol:

My experience was the same as that of my movement. We were new and inexperienced and events kept occurring one after the other which we had to deal with. In doing that, we made mistakes as I told you. I admit it now and I admitted it in the notes I have written
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Некои велат дека со самото тоа што простуваш, се издигнуваш над тој што погрешил или така некако..., а јас велам дека со самото тоа што простуваш, лошо се зае*уваш. Простете за грубоста.
И не зборувам само за изневерување од партнер... има и други типови на изневерување, но како и да е, изневерување си е изневерување. Позз:)
--- надополнето: 25 април 2012 во 19:29 ---
Некои велат дека со самото тоа што простуваш, се издигнуваш над тој што погрешил или така некако..., а јас велам дека со самото тоа што простуваш, лошо се зае*уваш. Простете за грубоста.
И не зборувам само за изневерување од партнер... има и други типови на изневерување, но како и да е, изневерување си е изневерување. Позз:)
 
Член од
26 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
37
Не би простил. Секое останато објаснување што ќе си го дадете за да оправдате неверство е само за да се чувствувате подобро самите себе.
Слушам некои објаснувања слабост и тако даље. Да бил тој/таа толку поштен, немал да се доведе во таква ситуација.

Ама како и да е.. ако тоа ви помага да спиете навечер...
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ако еднаш ме заебеш тоа е твоја вина, ако по втор пат ме заебеш тоа е моја вина.
Така да нити сум простувал нити ке простувам, а башка и неверството е нешто најподло и најниско што може човек да го направи.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Не сум простила, нема ни да простам. Преку се можам да поминам, ама преку неверство не можам...се обидов еднаш да простам ама не успеав, за жал поради таа причина, јас премногу се сменив како личност...
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
14
Поени од реакции
8
Не би простила неверство, зошто да постои трета особа во една врска... ако доволно силно сакате некој, можете да добиете се и од него!!!
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 21:20 ---
Не би простила неверство, зошто да постои трета особа во една врска... ако доволно силно сакате некој, можете да добиете се и од него!!!
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 21:30 ---
Не би простила неверство, зошто да постои трета особа во една врска... ако доволно силно сакате некој, можете да добиете се и од него!!!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
HE ЊET NO NON NEIN JO YOK ................. :D
 
А

Анноун

Гостин
Не би простил да дознаам дека мисли на друг , не пак да ме изневери . Треба да си овца , или глуп , или глупа овца да простиш што некој те направил будала.

Ако некој мисли/се гледа со друг , нема што да бараш со таа особа. Соу симпл.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Не сум простила, нема ни да простам. Преку се можам да поминам, ама преку неверство не можам...се обидов еднаш да простам ама не успеав, за жал поради таа причина, јас премногу се сменив како личност...
ииии...? баш ме интересира шо смени ?
 
B

Black Guard

Гостин
И* јас не-ама ако имам деца најверојатно би се жртвувал т.е не би растурил семејство оти жена ми испаднала малоумна и глупоа па паднала на доброизмислена шема на некој кој кур го боли за неа.

Еве ти имаш деца на пример,им треба татко,мајка-зарем така ќе гим оставиш да наведнуваат глава кога ќе им велат мајкати курва беше па се оставија(ми имаат кажувано лица на кои во детство токму ова им се има случено)??
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 01:26 ---
ииии...? баш ме интересира шо смени ?
Изгубила доверба првен во себеси како личност што е лошо бидејќи ја изгубила довербата и кај другите-добро е што претпоставувам дека не е толку наивна веќе.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Might trick me once, but I won't let trick me twice...
Тешко прашање! Незнам како би постапила ако дојдам во таква ситуација! Сепак зависи дали си во врска, брак, имаш деца немаш деца!
За врска не опростувам, и ќе го шутнам ко партал, ама ако ми го направи тоа во брак и плус имаме деца, малце потешко! Можеби ќе дадам уште една шанса, ама ако ја заеба нема враќање!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom