Фан Клуб: Италија

Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.059
Поени од реакции
14.184
Ајде бе мирни, немам намера да се расправам со цел фан клуб на Јуве. :)

Само нема врска дека е муабетот е поради тоа што Бонучи е играч на Јуве... И Буфон и Пирло се играчи на Јуве, па никој не се буни. :)

И да, некој ги спомна Ночерино и Монтоливо кога се збореше за Бонучи, моето беше само одговор (можеби на истиот тој што се чуди)...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Спореди го придонесот голови/асистенции на ночерино со останативе и сфати колку не разбираш фудбал.
нема проблем,само извади статистика од настапи за репрезентацијата ! клуб и репрезентација никогаш ниту биле ниту ќе можат да бидат споредувани на некое рамниште
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Спореди го придонесот голови/асистенции на ночерино со останативе и сфати колку не разбираш фудбал.
Уз ибрахимович и јас да играм на таа позиција на нончерино и јас ќе наредам толку голови, сите голови на нончерино половина работа беше завршена од Ибра, барем ти си фан на Милан и го знаеш тоа, и како сега за вас Нончерино е играчиште односно топ играч, а кога го купи галијани теравте сеир на за Нончерино ептен е лицемерно така да коментираш... Јас не дека сум против нончерино ама уз овие што ги спомнав нончерино е класа послаб од горе споменатите предходно!
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Ајде бе мирни, немам намера да се расправам со цел фан клуб на Јуве. :)

Само нема врска дека е муабетот е поради тоа што Бонучи е играч на Јуве... И Буфон и Пирло се играчи на Јуве, па никој не се буни. :)

И да, некој ги спомна Ночерино и Монтоливо кога се збореше за Бонучи, моето беше само одговор (можеби на истиот тој што се чуди)...
никој не вели дека Бонучи е екстра класа одбранбен,ама дечкото е воигран со дел од играчите,знае добро да додаде или пласира далечна топка,како и одлично се снајдува во противничкиот шеснаесетник(повеќе во офанзива е корисен отколку во дефанзива)

одприлика Прандели го има најјакиот состав што Италија може да го добие во моментов,состав со кој тешко ќе ја помине и групата.....само со свесна игра дека се нема екстра квалитет,мислам дека најдобро е тимот да се држи назад и да се искористат неколкуте прилики што би се створиле од контра напади - ако се потруди Балотели покрај несебичните Пирло и Маркизио може да докаже зошто е повикан во репрезентацијата(во што се надевам,а чисто се сомневам:ROFLMAO:)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Пробај да не ги загадуваш темиве со твојте глупости,односно да прочитаме нешто квалитетно.... се разбира од тебе најмалку очекувам,барем од другиве членови.
И да ти реплицирам за да си ставиш прст на глава и да размислиш,не си интересен!
znaes li kolku me zabole sto mislis ti ??? ama apsolutno ic... ;) ja bar mozam da razmisluvam..ti se somnevam deka go imas toj kvalitet... ;)
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 18:24 ---
Не знам зошто сите нејувенташи сте се фатиле за играчите на Јуве. Јас единствено не се сложувам со изборот на Џакерини и пред него би земал друг играч од Јуве, Пепе. Тоа е тоа. Дали некој од нас измрче за изборот на Касано кој пред некој месец едвај преживеа? Дали некој од нас измрче за промашувањето на истиот пред Русија да го постигне водечкиот гол? Типот од метар ипол му ја издигна топката во раце на Акинфеев наместо да му ја искине мрежата. Не измрче никој затоа што ова е пријателски меч ама вие сте први кога треба да се исплука некој играч на Јуве иако директени виновници за головите беа играчи од сосема трета екипа а тоа е Наполи!
Realno gledano site gi falat klucnite igraci sto se od juve... Buffon Kielini i Pirlo..toa e kosturot na italija momentalno...Barzalji aj dobar e za nego ne treba se jadat trici..ali brat bonuci i dzakerini se katastrofa...realno gledano i sam znaes kolku samo ne go biva bonuci...kolku golovi ima Juve primeno samo radi nego....Inace odbranata na italija e ednakva so taa na juve..a ne igra kielini odma se primaat golovi...a koga e kielini tuka e veke druga prikazna..poso deckoto e dzverotinja... :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
znaes li kolku me zabole sto mislis ti ??? ama apsolutno ic... ;) ja bar mozam da razmisluvam..ti se somnevam deka go imas toj kvalitet... ;)
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 18:24 ---

Realno gledano site gi falat klucnite igraci sto se od juve... Buffon Kielini i Pirlo..toa e kosturot na italija momentalno...Barzalji aj dobar e za nego ne treba se jadat trici..ali brat bonuci i dzakerini se katastrofa...realno gledano i sam znaes kolku samo ne go biva bonuci...kolku golovi ima Juve primeno samo radi nego....Inace odbranata na italija e ednakva so taa na juve..a ne igra kielini odma se primaat golovi...a koga e kielini tuka e veke druga prikazna..poso deckoto e dzverotinja... :)
Од кај заклучи дека е катастрофа кога минута не изигра за репрезентацијата.Не викам дека детево е бог знае што,никој не ни очекуваше да го викне Прандели,по веројатно беше повик да добие Пепе,али ете го викна.Почекај да изигра некој натпревар за Италија(ако воопшто влезе) па после ќе збориме.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Од кај заклучи дека е катастрофа кога минута не изигра за репрезентацијата.Не викам дека детево е бог знае што,никој не ни очекуваше да го викне Прандели,по веројатно беше повик да добие Пепе,али ете го викна.Почекај да изигра некој натпревар за Италија(ако воопшто влезе) па после ќе збориме.
abe ubavo e da iznenadi ali pak ne e toa toa...od so iam gledano dur igral za juve nekoja utakmica ne vidov niso posebno zatoa taka zboram..ali aj ko so vikas ke vidime...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
ќе почека АЦ Милан до некое ново репрезентативно натпреварување :свиркам:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Од кај заклучи дека е катастрофа кога минута не изигра за репрезентацијата.Не викам дека детево е бог знае што,никој не ни очекуваше да го викне Прандели,по веројатно беше повик да добие Пепе,али ете го викна.Почекај да изигра некој натпревар за Италија(ако воопшто влезе) па после ќе збориме.
абе види, си има репрезентацијата тренинзи на кои се гледа кој колку може и кој заслужува да игра а кој не .. како сега да го пуштат тој Џакерини да игра кога можеби и на тренинг се губи човекот, затоа постои тренер кој одлучува за тие работи .. ти што мислиш, доколку добие Џакерини шанса на пријателска или на некој од мечевите во групната фаза дека ќе одигра нешто ? ? .. се знаат неговите квалитети, Прандели воочил дека играчот е добар за резерва и дека е алтернатива за повеќе позиции .. Пепе не е земен вајда оти Прандели се реши за формацијата 4-3-1-2, во ваква формација и нема баш место за Пепе кој ти е класичен крилен играч ...

ве слушам се карате за безвезални работи ... како и да ја вртиме, овој состав што го има Италија во суштина може да се каже дека е најдобар ...

-јас лично една работа не ја бендисувам кај Прандели, а тоа е што дава голема доверба на Монтоливо, плус го игра на позиција која и не му баш одговара, неможе Монтоливо да игра треквартиста, подобро тој Џакерини нека добие шанса, повеќе ќе биде функционален, само Монтоливо да не го гледам на таа позиција .. секако јас највеќе сакам Касано таму да игра, а пред него Балотели и уште еден(доколку кажам Борини, ќе речете овој проба да биде објективен па ја усра на крајот:D ), затоа реков уште еден ...

-незнам за одбраната што се карате кога Маџо,Барзаљи,Бонучи и Киелини се најдобар избор, да беше Кришито можеше да се оди и на варијанта Киелини како централен заедно со Барзаљи ..

-исто така и за средниот ред кулирајте, Пирло, Де Роси и Маркизио се најдобар избор ;)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Пупоне, кога веќе критикуваме за одбраната никој неможе да ми оправда зимањето на Бонучи и Огбона. Овој вториов јас незнам ни од каде испари... Огбона како што можев да видам играл за Торино во Сериа Б ? Овдека не се работи за проверување играчи тоа можеше да го направи во квалификациите и на пријателските кои ги немаше у изобилие, башка и тие што ги изиграа беа :cenzura:
Според мене требало да поведе играчи во зрели години. Јас би идел на Гамберини и Астори. И двајцата се во зрели години, и врз база на тоа што играат во просечни екипи имаа добри сезони.

Средината Пирло Де Роси и Маркизио не се најдобар избор. Со оваа средина ни си определен да се браниш нити па да организираш нешто посериозно во нападот. Крај краева Пирло нема 20 години и овдека највеќе може да се осети тоа што цела сезона имаше максиумум еднаш во месецот по две утакмици за една недела. Него треба да му се препушти само пас играта за нападор и да не се очекува ништо повеќе во одбраната. Де Роси треба да игра модерен фудбал и да биде присутен и напред и назад а пошто тоа неможе да се прави константно во целиот натпревар според мене најдобро ќе биде Ночерино партнер.

Доколку би се прекомандал Маркизио одма позади напаѓачите ќе го снајде иста судбина како Монтоливо во петокот (и Конте едно време почна да го игра на таа позиција и Јуве бележеше лоши резултати) , а па доколку Касано ја добие таа позиција (колку и да го бранев за кондицијата на претходните страни) ќе приумре... играч што треба да игра на таа позиција треба да биде доста подвижен а во моменто Касано неможе да го понуди тоа и баш за тоа Прандели го планира како втор напаѓач што добро може да се снајде и лево и десно од Балотели.

Еве како јас размислувам:
-----------------Буфон
Абате-Барзаљи-Киелини-Балзарети
---Ночерино-Пирло-Де Роси
---Пепе --------------------- Касано
---------------Балотели

Со што тие 3ца напред би ротирале постојано и Пепе би се приклучувал на средината постојано. Он би ја имал таа функција на Каморанези од Германија 2006. Ама пошто не е повикан стварно не гледам како ќе ја поврзат средината со нападот. Длабоките топки на Пирло не секогаш успеваат.

Свесен сум за квалитетите на Маркизио ама он треба да ја врши истата работа како Де Роси а сигурно нема да игра пред Де Роси па и било кој да биде тренер. Едноставно средината на Италија со Маркизио Де Роси и Пирло ќе биде многу мека и со мислите нонстоп напред... Не дека ми дошло до Ночерино ама не гледам друг играч од типот на Гатузо... неуморен што го има секаде на теренот.

Борини е добро решение од клупата. Сеуште е млад да поднесе вакво натпреварување, ама во секој случај тоа му е најисправна одлука на Прандели и се надевам дека ќе добие шанса, и таа нема да биде поради црвен на Балотели :D
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
абе види, си има репрезентацијата тренинзи на кои се гледа кој колку може и кој заслужува да игра а кој не .. како сега да го пуштат тој Џакерини да игра кога можеби и на тренинг се губи човекот, затоа постои тренер кој одлучува за тие работи .. ти што мислиш, доколку добие Џакерини шанса на пријателска или на некој од мечевите во групната фаза дека ќе одигра нешто ? ? .. се знаат неговите квалитети, Прандели воочил дека играчот е добар за резерва и дека е алтернатива за повеќе позиции .. Пепе не е земен вајда оти Прандели се реши за формацијата 4-3-1-2, во ваква формација и нема баш место за Пепе кој ти е класичен крилен играч ...

ве слушам се карате за безвезални работи ... како и да ја вртиме, овој состав што го има Италија во суштина може да се каже дека е најдобар ...

-јас лично една работа не ја бендисувам кај Прандели, а тоа е што дава голема доверба на Монтоливо, плус го игра на позиција која и не му баш одговара, неможе Монтоливо да игра треквартиста, подобро тој Џакерини нека добие шанса, повеќе ќе биде функционален, само Монтоливо да не го гледам на таа позиција .. секако јас највеќе сакам Касано таму да игра, а пред него Балотели и уште еден(доколку кажам Борини, ќе речете овој проба да биде објективен па ја усра на крајот:D ), затоа реков уште еден ...

-незнам за одбраната што се карате кога Маџо,Барзаљи,Бонучи и Киелини се најдобар избор, да беше Кришито можеше да се оди и на варијанта Киелини како централен заедно со Барзаљи ..

-исто така и за средниот ред кулирајте, Пирло, Де Роси и Маркизио се најдобар избор ;)
Нигде во мојот пост не реков дека Џакерини заслужува да игра,прочитај убаво.Си има тренер кој ќе одлучи за тоа.Го прашав само како заклучил дека Џак е катастрофа кога нема минута изиграно за Италија.Не можеш да судиш некој играч предвреме,кога воопшто не добил шанса.За да кажеш дека некој е катастрофа мора да видиш како ќе се покаже.Тоа исто ко да кажам Дијаманти и Борини се катастрофа,а уште ги немам видено на дело.

Едно се настапите за клуб,друго е репрезентација.Чист пример ти е Гросо,типот беше просек,во многу клубови и очаен лев бек.Али во 2006 за Италија беше херојот кој им донесе злато.

Со вториот дел од твојот пост сосема се согласувам :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Нигде во мојот пост не реков дека Џакерини заслужува да игра,прочитај убаво.Си има тренер кој ќе одлучи за тоа.Го прашав само како заклучил дека Џак е катастрофа кога нема минута изиграно за Италија.Не можеш да судиш некој играч предвреме,кога воопшто не добил шанса.За да кажеш дека некој е катастрофа мора да видиш како ќе се покаже.Тоа исто ко да кажам Дијаманти и Борини се катастрофа,а уште ги немам видено на дело.

Едно се настапите за клуб,друго е репрезентација.Чист пример ти е Гросо,типот беше просек,во многу клубови и очаен лев бек.Али во 2006 за Италија беше херојот кој им донесе злато.

Со вториот дел од твојот пост сосема се согласувам :)
добро, не го убаво причитав .. сепак тоа што го кажав е точно дека доколку Џакерини не добил сеуште шанса тоа е само ради тоа што не ја заслужува, ама како што кажа неможеме за него да го кажеме зборот катастрофа ;)
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 03:47 ---
Пупоне, кога веќе критикуваме за одбраната никој неможе да ми оправда зимањето на Бонучи и Огбона. Овој вториов јас незнам ни од каде испари... Огбона како што можев да видам играл за Торино во Сериа Б ? Овдека не се работи за проверување играчи тоа можеше да го направи во квалификациите и на пријателските кои ги немаше у изобилие, башка и тие што ги изиграа беа :cenzura:
Според мене требало да поведе играчи во зрели години. Јас би идел на Гамберини и Астори. И двајцата се во зрели години, и врз база на тоа што играат во просечни екипи имаа добри сезони.

Средината Пирло Де Роси и Маркизио не се најдобар избор. Со оваа средина ни си определен да се браниш нити па да организираш нешто посериозно во нападот. Крај краева Пирло нема 20 години и овдека највеќе може да се осети тоа што цела сезона имаше максиумум еднаш во месецот по две утакмици за една недела. Него треба да му се препушти само пас играта за нападор и да не се очекува ништо повеќе во одбраната. Де Роси треба да игра модерен фудбал и да биде присутен и напред и назад а пошто тоа неможе да се прави константно во целиот натпревар според мене најдобро ќе биде Ночерино партнер.

Доколку би се прекомандал Маркизио одма позади напаѓачите ќе го снајде иста судбина како Монтоливо во петокот (и Конте едно време почна да го игра на таа позиција и Јуве бележеше лоши резултати) , а па доколку Касано ја добие таа позиција (колку и да го бранев за кондицијата на претходните страни) ќе приумре... играч што треба да игра на таа позиција треба да биде доста подвижен а во моменто Касано неможе да го понуди тоа и баш за тоа Прандели го планира како втор напаѓач што добро може да се снајде и лево и десно од Балотели.

Еве како јас размислувам:
-----------------Буфон
Абате-Барзаљи-Киелини-Балзарети
---Ночерино-Пирло-Де Роси
---Пепе --------------------- Касано
---------------Балотели

Со што тие 3ца напред би ротирале постојано и Пепе би се приклучувал на средината постојано. Он би ја имал таа функција на Каморанези од Германија 2006. Ама пошто не е повикан стварно не гледам како ќе ја поврзат средината со нападот. Длабоките топки на Пирло не секогаш успеваат.

Свесен сум за квалитетите на Маркизио ама он треба да ја врши истата работа како Де Роси а сигурно нема да игра пред Де Роси па и било кој да биде тренер. Едноставно средината на Италија со Маркизио Де Роси и Пирло ќе биде многу мека и со мислите нонстоп напред... Не дека ми дошло до Ночерино ама не гледам друг играч од типот на Гатузо... неуморен што го има секаде на теренот.

Борини е добро решение од клупата. Сеуште е млад да поднесе вакво натпреварување, ама во секој случај тоа му е најисправна одлука на Прандели и се надевам дека ќе добие шанса, и таа нема да биде поради црвен на Балотели :D
можеби си во право за Огбона, но не даде објаснување за Бонучи, зошто тој не заслужува место во репрезентацијата според тебе ? .. не е премногу млад, имаше добра сезона во Јуве .. а на местото на Огбона можело да се земе некој од Астори и Гамберини, немам ништо против ...

-средината со Пирло,Де Роси и Маркизио по некоја логика треба перфектно да функционира, незнам зошто не е така, криво ми е вчера што неможев да ги гледам, па да видам кај е проблемот, можеби Прандели греши некаде, можеби е подобро Де Роси да биде оној кој што ќе ја изнаса топката, а Пирло да игра малку понапред, ама заедно со Маркизио кој за мене е модерен средњак, тркач е како Ночерино, но сепак со поголема техника од Ночерино и стварно незнам како би го ставил Ночерино пред него ? едноставно Маркизио е поквалитетен .. а да игра овој Ночерино на местото на Де Роси заедно со Маркизио и Пирло незнам колку би било тоа паметен потег .. кажав можеби Прандели греши некаде ..

- сега велиш дека Касано би се уморил доколку би играл треквартиста, а потоа во твоите замисли го ставаш крилен напаѓач ?? епа Димка тоа не иде баш, за таа позиција што ја кажа исто така треба многу трчање .. и незнам како Пепе би ја сврзал средината со нападо .. од Касано моментално никој не може тоа да го прави подобро, потоа следува Ди Натале(ама тој си е прича за себе)

- Борини е доста пргав, тој за мене го има она што на пример Ди Натале го нема за цела своја кариера ;) .. според мене мислам дека Борини нема да осети никаков притисок едноставно таков карактер е .. и сакам него да го гледам, бидејќи во нападот покрај Касано и Балотели треба трет напаѓач кој повеќе би трчал, оти овие двајца и не се некој тркачи, замисли Балотели,Ди Натале и Касано, сите тројца сакаат да ја имат топката повеќе во себе, а никој од нив не сака да удри еден шпринт повеќе, јбг исти профил на напаѓачи, али затоа Прандели треба да биде свесен .. затоа мислам дека Борини треба да добие шанса, сепак кажав, не ми е проблем и доколку не го пуштат, тој е млад и очекувам уште за време следниве квалификации да почне да додажува дека заслужува место во репрезентацијата ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom