#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Денеска имало вербален напад врз жената на Тадич во Београд.

Одма да прошириме по твитер , да ја избегнат Србија странците , пошто членови на радикалните срби се закануваат кон либералците.

Акцијата мене ми заличува на обид за оцрнување на државата.

Секаде има протести, и во Франција и Англија , таму може да бидат и 10 пати понасилни ... но никој не шири пропаганда по интернет велејќи колку било опасно таму.
Ја оцрнивте вие државава во истиот момент кога стапнавте во неа. Недај Боже тебе да ти ги убијат децата па после да има протести за да се ослободат нивните убијци. Гајле ми е и за Србија и Франција и Англија кога во мојот двор се накотија паразити донесени од којзнае каде.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.147
Поени од реакции
18.173
Тоа што го правип е дека го лажеш светот.

Со едно нивно идење тука , одма мајката им ја пцујат на тие што ги плашеле по интернет.

Велејќи : Бев во Чаир , во Мустафа пашина џамија се сликав , јадов кебапи во Бит Пазар , се напив боровница во чаршија , јадов баклава во Тетово , се сончав во Струга ... ништо не ме снајде , сите со почит ме пречекаа.

А очекував талибани да ме камшикуваат среде бел ден.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 18:42 ---


МНР донела таква одлука заради лагите на МВР.

А корисниците на интернет ќе донесат таква одлука заради лагите на твитер.
Тогаш ќе го видат лицемериетo во пракса (y)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А ти не врши пропаганда во име на убиените , нивните семејства бараа одговорност само од виновниците . А твоите барања , беа и се , далеку од нивните.
Ти излезе да ги браниш убијците во моите очи си на исто ниво со нив. И твојата душа смрди како нивната и ти си потенцијален крвник утре некому да му пресудиш зошто не се колне во твојот алах и не е албанезо. Се е тоа иста миризба која ми ги стега градиве. Додека не се уништи дотогаш ќе зборувам.
Моите барања се јасни за копилињата кој ги убија децата: Со се фамилија да бидат распарчени на плоштад! Мојот личен став е дека и смртна казна е преблага за тие гнаси крвнички.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Денеска имало вербален напад врз жената на Тадич во Београд.

Одма да прошириме по твитер , да ја избегнат Србија странците , пошто членови на радикалните срби се закануваат кон либералците.

Акцијата мене ми заличува на обид за оцрнување на државата.

Секаде има протести, и во Франција и Англија , таму може да бидат и 10 пати понасилни ... но никој не шири пропаганда по интернет велејќи колку било опасно таму.
Од каде па сега ова со Тадич го уфрли во темава ? И тоа го осудувам, посебно напад врз жена ако ти е до тоа. Сосема е друга работата во Србија и причините за тој напад.
Овде цела етничка заедница се стави во одбрана на луѓе кои на свиреп начин убија пет сограѓани. Прво протестиравте пред суд, викавте, навредувавте и сакавте да влезете внатре, после кога одевте кон влада, дававте изјава на бугарите и нивната ТВ како вие сте за правна држава. Контрадикторни ви се ставовите. Уапсена беше жена која дома криела нелегално оружје. Од недостаток на аргумент вие почнавте да се буните зашто не ја апселе и воделе жени. Ти дадов тогаш пример за уапсени жени и во државава и надвор од неа за такви случаи на апсење на жени, тогаш ми избегна да реплицираш. Најавивте мирни протести. Од молитва во свето место, извикувавте на пат кон влада УЧК и го величевте Алах, мавтајќи со знамиња испишани со навредливи пароли, за пред влада да направите инцидент мавајќи со камења. Мававте кон државата и нејзините институции а не кон одредена партија. Пред истата таа влада на враќање назад ја искршивте автобуската и се заканивте на бабичката и едно девојче. Ај сега кажи ми кој ја оцрнува државата. Srpeadthethruth или овие кои ти ги посочив ?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
На една тема напиша дека на протести сте биле 10000 не е тоа доказ ? Ставовите ваши на форумов и тоа не е доказ. Единствени кои се оградија беа вашите повозрасни албанци кои малку рационало размислуваат.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.624
Поени од реакции
35.131
Во една правна држава постојат судови пред кои се изведуваат сите докази и врз основа на доказите се донесува конечна пресуда.
Осомничените не се осомничени затоа што им биле лични на специјалците на МВР или не се рандом личности, туку се осомничеени врз основа на некакви докази и сознанија.
Зошто не тропнаа кај мене во 4 часот наутро или зошто не те осомничиле тебе (како нивен претставник),
Ти не си никој и ништо тебе МВР да ти дојде дома или јавно на ТВ да се презентираат сите доказни материјали, си има соодветно место каде и како се прави тоа,
Ама вие по што си земате за право, да за вас законите не важат, туку како што ќе ви дувне така си правите, затоа уште неосудени вие излеговте на улица да ги браните осомничените убијци,, да мафтате со знамиња и да извикувате се и сешто.
Само едно не ми е јасно, со кое лице ќе се појавиш утре на форум доколку се докаже дека дел од осомничените се убијците на 5 невини жртви, со кое лице ќе се погледнеш во огледало знаејќи дека си излегол на улица и си бранел некој кој безмилосно одзел 5 човечки животи.
Имате ли малку совест,
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
На една тема напиша дека на протести сте биле 10000 не е тоа доказ ? Ставовите ваши на форумов и тоа не е доказ. Единствени кои се оградија беа вашите повозрасни албанци кои малку рационало размислуваат.
Има разлика меѓу подржувач на убијци и почитувач на презумција на невиност.

Не е исто човек кој бара пуштање на убијци и човек кој бара праведно и објективно судење.

Протестот не беше за подршка на убијците , никој не рече дека подржува убијци.

Ми се чини или не ,вие во пропагандата велевте дека 10.000 лица подржувале убијци ?
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 19:27 ---
Моите барања се јасни за копилињата кој ги убија децата: Со се фамилија да бидат распарчени на плоштад! Мојот личен став е дека и смртна казна е преблага за тие гнаси крвнички.
Болен ум во здраво тело.

Ти ќе ми кажеш мене за чуства и за болка кога се наштетува на невин човек.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Болен ум во здраво тело.

Ти ќе ми кажеш мене за чуства и за болка кога се наштетува на невин човек.
Некој ден ќе се појавам пред тебе, ем лично да ти докажам ем да видиш колку сум болна. За брзо ќе дознаам која фаца типка зад овој ник. Не го сфаќај ова како закана, нема да те угнетувам ниту да те тероризирам, само сакам да ти го видам суратот.
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
78
Поени од реакции
78
Предупредување за Македонија има во скоро сите земји... и не е од сега... јас знам дека секогаш постои предупредување за северниот дел што е блиску до Косово... и секогаш има предупредување за време на избори (генерално за сите градови, со посебен акцент на плоштади)... Што значи никако не е поврзано со акцијата од форумов... и не мора да чекаме да ни преведе некоја наша телевизија...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
1 месец откако започна вашата пропаганда , почнаа да стигаат првите резултати :

Не патувајте во Македонија – предупредува романското МНР


Безбедносната ситуација во Македонија е нестабилна, можни се тензии и демонстрации. Особено да се внимава доколку се патува во Скопје, Тетово, Гостивар и Куманово. Ова е препорака од министерството за надворешни работи на Романија до своите граѓани која пред два дена осамна на веб страницата на министерството.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=92067

Претставувањето на државата по интернет како опасна средина , во која само Скопје 10.000 радикални исламисти протестираат подржувајќи убијци ... тоа ти е исто како да им речеш : Поштовани странци , не сте пожелни во Македонија
Рамковните се безбедносен проблем(вахабизам,УЧК,трговија со луѓе,органи,оружје,дрога).А Македонија како држава мора да го реши.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
И твојата душа смрди како нивната и ти си потенцијален крвник утре некому да му пресудиш зошто не се колне во твојот алах и не е албанезо. Се е тоа иста миризба која ми ги стега градиве. Додека не се уништи дотогаш ќе зборувам.
И ти си потенцијален крвопиец , кој е уште пред да почне судскиот процес ги бесеше на плоштад приведените со се нивното семејство.

Твојата душа смрди на крвен одмазник... твојата теорија вели дека секој кој прекршува закони треба лично да добие казна а и неговото семејство во иста мера.

Односно , ти возиш на црвено , 300 евра казна за тебе , и по 300 евра за сите живи роднини , пошто Леандра згрешила.

Твојата теорија вели дека секој кој биде приведен , одма после 3 часа треба да се прогласи за виновен.

Тоа си ти , а не сум јас.

Обидот твој да ми лепиш муабети неречени некажани и немислени не проаѓа преку мојата тврдоглавост , ако треба до безконечност ќе ти ги повторам истите работи.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Некој ден ќе се појавам пред тебе, ем лично да ти докажам ем да видиш колку сум болна. За брзо ќе дознаам која фаца типка зад овој ник. Не го сфаќај ова како закана, нема да те угнетувам ниту да те тероризирам, само сакам да ти го видам суратот.
Хах можеш да претпоставиш , каков е:
Dardi in the future:

Dardi in the present:

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
1 месец откако започна вашата пропаганда , почнаа да стигаат првите резултати :

Не патувајте во Македонија – предупредува романското МНР


Безбедносната ситуација во Македонија е нестабилна, можни се тензии и демонстрации. Особено да се внимава доколку се патува во Скопје, Тетово, Гостивар и Куманово. Ова е препорака од министерството за надворешни работи на Романија до своите граѓани која пред два дена осамна на веб страницата на министерството.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=92067

Претставувањето на државата по интернет како опасна средина , во која само Скопје 10.000 радикални исламисти протестираат подржувајќи убијци ... тоа ти е исто како да им речеш : Поштовани странци , не сте пожелни во Македонија
Зашто само Скопје,Тетово,Гостивар и Куманово..зашто не е Струмица,Радовиш и Битола.. ја ќе ти кажам Зоки зашто..затоа што сите ве научија какви сте,џабе ви се маските кои ги носите,ама и они недоволно ви го кријат суратот. Сите ги знаат виновниците на проблемите на Балканот,а тоа се Косоварите и вие тука,а дел и Албанија. цел свет знае за вашите геноцидни планови за Велика аљбаниа,цел свет знае за вашата мафија,која царува со оружје,дрога и проституција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom