#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А вистина е тоа дека на 7 јуни пак ќе протестираат? Ако да, треба да се организираме и да се пратат материјали прво до тие кои објавија за претходниот протест, имаме листа,нели?
https://www.facebook.com/events/317876361621415/

Да, имаат најава за протест оти се угнетени, протерани и слични ствари. 7 Јуни е датумот доволно време да им „отвориме“ пат за протест:)
Имаат легитимно право да пртестираат, ние сме демократска држава и го почитуваме секој граѓанин. Наше е само да им извршиме превод, се надевам ќе си донесат соодветни знамиња со нив и пријатни извици. Напред Албанци само протестирајте имате моја поддршка, само ве молам со посрцепарателни пораки да испаднете. Ова со Голема Албанија како организатор на протест ви е одлична идеја, само Светот треба да го слушне тоа.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
А што се случи со #spreadthetruth ? Зашо странци глеам само -.-​
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Шо бре умре акцијата ?

Ме немаше 2 недели , гледам ептен спаднал пламенот , дури ич да го нема .. ајде чекаме нови протести на лепотаните ..
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
1 месец откако започна вашата пропаганда , почнаа да стигаат првите резултати :

Не патувајте во Македонија – предупредува романското МНР


Безбедносната ситуација во Македонија е нестабилна, можни се тензии и демонстрации. Особено да се внимава доколку се патува во Скопје, Тетово, Гостивар и Куманово. Ова е препорака од министерството за надворешни работи на Романија до своите граѓани која пред два дена осамна на веб страницата на министерството.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=92067

Претставувањето на државата по интернет како опасна средина , во која само Скопје 10.000 радикални исламисти протестираат подржувајќи убијци ... тоа ти е исто како да им речеш : Поштовани странци , не сте пожелни во Македонија
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
1 месец откако започна вашата пропаганда , почнаа да стигаат првите резултати :

Не патувајте во Македонија – предупредува романското МНР


Безбедносната ситуација во Македонија е нестабилна, можни се тензии и демонстрации. Особено да се внимава доколку се патува во Скопје, Тетово, Гостивар и Куманово. Ова е препорака од министерството за надворешни работи на Романија до своите граѓани која пред два дена осамна на веб страницата на министерството.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=92067

Претставувањето на државата по интернет како опасна средина , во која само Скопје 10.000 радикални исламисти протестираат подржувајќи убијци ... тоа ти е исто како да им речеш : Поштовани странци , не сте пожелни во Македонија
Одлично. Е не во лицемерие ќе се гушиме од вас, да се знае каде шетаат копуци кој убиваат невини деца и каде има протести за ослободување на убијци. Сите нека знаат, цел свет нека знае со какви (не)луѓе живееме во Македонија!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Сериозно мислиш дека МНР на Романија таа одлука ја донеле врз основа на твитер акцијата на момците и девојките од кајгана ??
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
Одлично. Е не во лицемерие ќе се гушиме од вас, да се знае каде шетаат копуци кој убиваат невини деца и каде има протести за ослободување на убијци. Сите нека знаат, цел свет нека знае со какви (не)луѓе живееме во Македонија!
Тоа што го правип е дека го лажеш светот.

Со едно нивно идење тука , одма мајката им ја пцујат на тие што ги плашеле по интернет.

Велејќи : Бев во Чаир , во Мустафа пашина џамија се сликав , јадов кебапи во Бит Пазар , се напив боровница во чаршија , јадов баклава во Тетово , се сончав во Струга ... ништо не ме снајде , сите со почит ме пречекаа.

А очекував талибани да ме камшикуваат среде бел ден.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 18:42 ---
Сериозно мислиш дека МНР на Романија таа одлука ја донеле врз основа на твитер акцијата на момците и девојките од кајгана ??
МНР донела таква одлука заради лагите на МВР.

А корисниците на интернет ќе донесат таква одлука заради лагите на твитер.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа што го правип е дека го лажеш светот.


МНР донела таква одлука заради лагите на МВР.

А корисниците на интернет ќе донесат таква одлука заради лагите на твитер.
Сите лажеме, само ти како пророк ја кажуваш вистината. Иди изгуби се од темава.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Тоа што го правип е дека го лажеш светот.

Со едно нивно идење тука , одма мајката им ја пцујат на тие што ги плашеле по интернет.

Велејќи : Бев во Чаир , во Мустафа пашина џамија се сликав , јадов кебапи во Бит Пазар , се напив боровница во чаршија , јадов баклава во Тетово , се сончав во Струга ... ништо не ме снајде , сите со почит ме пречекаа.

А очекував талибани да ме камшикуваат среде бел ден.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 18:42 ---


МНР донела таква одлука заради лагите на МВР.

А корисниците на интернет ќе донесат таква одлука заради твитер.
Бре бре бре бре намали малце. Одличен седи 5. (патем јадев се пишува не јадОв)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
МНР донела таква одлука заради лагите на МВР.

А корисниците на интернет ќе донесат таква одлука заради лагите на твитер.
Кои се тие лаги ? Што МВР излажала, една Романија да донесе таква одлука. Одлуките се носат и врз основа на набљудувањето на амбасадорот на државата во земјата во која е пратен. Немој да мислиш дека официјаниот став, во случајов Романија го изградила само врс основа на МВР. Има и други фактори како медиуми, анализа на состојбата. Ако некого би обвинил за оваа одлука дефинитивно прстот ќе го вперам во оние кои протестираа и кои ги имаше на сите можни вести и на балканот и во европа, разните пароли, каменување кон владата(државата) закани кон случајни минувачи.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
Сите лажеме, само ти како пророк ја кажуваш вистината. Иди изгуби се од темава.
Добро јас лажам , во Македонија има радикални исламисти кои убиваат невини луѓе, 10.000 такви активни подржувачи , и 500.000 пасивни.

Затоа сите светски земји треба да им сугерираат на своите граѓани да ја избегнат македонија.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 18:52 ---
Бре бре бре бре намали малце. Одличен седи 5. (патем јадев се пишува не јадОв)
И јадов е во ред.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Добро јас лажам , во Македонија има радикални исламисти кои убиваат невини луѓе, 10.000 такви активни подржувачи , и 500.000 пасивни.

Затоа сите светски земји треба да им сугерираат на своите граѓани да ја избегнат македонија.
Па подобро да ја избегнуваат отколку радикални орки да ги убијат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Добро јас лажам , во Македонија има радикални исламисти кои убиваат невини луѓе, 10.000 такви активни подржувачи , и 500.000 пасивни.

Затоа сите светски земји треба да им сугерираат на своите граѓани да ја избегнат македонија.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 18:52 ---


јадов е во ред.
Има еве ги последиците!

Затвори ја устата во чест за децава, гледај ја сликава секој ден, секој ебан ден овие ликови да ти се пред очи потоа погледни се во огледало и плукни се!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
Кои се тие лаги ? Што МВР излажала, една Романија да донесе таква одлука. Одлуките се носат и врз основа на набљудувањето на амбасадорот на државата во земјата во која е пратен. Немој да мислиш дека официјаниот став, во случајов Романија го изградила само врс основа на МВР. Има и други фактори како медиуми, анализа на состојбата. Ако некого би обвинил за оваа одлука дефинитивно прстот ќе го вперам во оние кои протестираа и кои ги имаше на сите можни вести и на балканот и во европа, разните пароли, каменување кон владата(државата) закани кон случајни минувачи.
Денеска имало вербален напад врз жената на Тадич во Београд.

Одма да прошириме по твитер , да ја избегнат Србија странците , пошто членови на радикалните срби се закануваат кон либералците.

Акцијата мене ми заличува на обид за оцрнување на државата.

Секаде има протести, и во Франција и Англија , таму може да бидат и 10 пати понасилни ... но никој не шири пропаганда по интернет велејќи колку било опасно таму.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 19:01 ---
Има еве ги последиците!

Затвори ја устата во чест за децава, гледај ја сликава секој ден, секој ебан ден овие ликови да ти се пред очи потоа погледни се во огледало и плукни се!
А ти не врши пропаганда во име на убиените , нивните семејства бараа одговорност само од виновниците . А твоите барања , беа и се , далеку од нивните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom