Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Едно неможам да сватам во тие ваши желби за играчи......само гледам како ја менувате средината и го менувате нападот.....додавате нешто, нешто одземате....па гледате ли вие утакмици на Ливерпул воопшто?! зарем не гледате дека најголемиот проблем на овој моментален тим е одбраната......и нешто што треба моментално да се менува е одбраната и само одбраната.....!!!! Огрмна почит имам према сите што играат....ама стварно мислам дека одбраната е најслаба алка во сегашниот тим!!!!!!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
не се сложувам во тоа!!! Одбраната сега изгледа најранливо затоа што тимот е во криза и не игра напаѓачки фудбал. Кога ке се врати победничкиот менталитет и кога поголемиот дел од времето топката ке биде на противнмицката половина тогаш се ке си профункционира. А впрочем, одбраната е иста ко пред две години само има една маааал разлика, сега пред одбраната ги нема чаби и Маскерано кои и те како чистеа пред нив. Поулсен сега е мачкина кашлица исто ко да го нема на терен!!! Е сеа некој може ке критикува дека крилните бекови играат офанзифно, но тоа е прашање на вкус веќе, мене на пример тоа ми се свиѓа.
Недела со евертон ми мириса на тежок икс, со минимум два црвени картони.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па и не е баш иста.....всушност не е воопшто....пред две години десно играше Алваро...сега игра Глен.....Алваро покриваше перфектно во одбрана и е класа подобар од Глен....кој кисне напред и позади е како изгубен германец!!!! Мене ми се свиѓа ептен тоа што Глен напаѓа постојано но тоа е на огромна штета на одбраната.....!!!! Десно играше Фабио......кој е исто така класа подобар од Пол....и напред и назад.....и централните дефанзивци....Џејми и Дани.....Дани си е истиот....заедно со Мартин.......али затоа Џејми....реално пријател.....мноооогу е спор...има искуство знаење соработка....ГОСПОД е во одбрана....али спор е....само примети го какви фаули прави затоа што неможе да ги стигне противничките напаѓачи...и колку не се судат затоа што е тоа Џејми.....реално.....!!!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Па и не е баш иста.....всушност не е воопшто....пред две години десно играше Алваро...сега игра Глен.....Алваро покриваше перфектно во одбрана и е класа подобар од Глен....кој кисне напред и позади е како изгубен германец!!!! Мене ми се свиѓа ептен тоа што Глен напаѓа постојано но тоа е на огромна штета на одбраната.....!!!! Десно играше Фабио......кој е исто така класа подобар од Пол....и напред и назад.....и централните дефанзивци....Џејми и Дани.....Дани си е истиот....заедно со Мартин.......али затоа Џејми....реално пријател.....мноооогу е спор...има искуство знаење соработка....ГОСПОД е во одбрана....али спор е....само примети го какви фаули прави затоа што неможе да ги стигне противничките напаѓачи...и колку не се судат затоа што е тоа Џејми.....реално.....!!!!
Се слагам за сите само за Пол Кончески не. Мислам дека е рано уште да оценуваме дали ќе го биде или не. Нека изигра барем пола сезона стандардно и после тоа може да речеме дека е многу полош или подобар од Фабио.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се слагам за сите само за Пол Кончески не. Мислам дека е рано уште да оценуваме дали ќе го биде или не. Нека изигра барем пола сезона стандардно и после тоа може да речеме дека е многу полош или подобар од Фабио.

пријател....Риисе....Фабио....Емилијано....Пол....од каков бек до каков дојдовме...ова ти зборам во последниве 6-7 години!!!! јас сум разочаран во врска со одбраната....може грешам...незнам!!!!

--- надополнето ---

Епа ај нека ни е со среќаа....и официјално во 5 по наше време бевме продадени односно купени од NESV!!!! Им честитам на сите....и на самиот себе:))))))))))))))))
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
NESV complete Reds takeover
Sale finally goes through after week of drama.


Конечно! Од едни јенки на други јенки. Ама овие старциве чума да ги убие, конечно се откажаа. Ливерпул и официјално има нов газда. Жилет и Хикс пак ќе си барале 1билион+ оштета ама тоа е веќе друга прича. Најважното заврши.

--- надополнето ---

Liverpool FC sold to NESV
 
G

Gray Foxx

Гостин
Газловци. Ние уше сме со сељаците тамакерски. А шубао ке беше да пропаднете. :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Газловци. Ние уше сме со сељаците тамакерски. А шубао ке беше да пропаднете. :)
Пробајте преку некој суд во Тајван. На Хикс замалку ќе му успееше преку Тексас, можеби вас некој Тајвански судија ќе ви се потрефи. :)
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
uf konecno! :D
e sea dali nekoj moze da mi kaze kolku milioni ke ima stariot za zimata da kupi fudbaleri ?
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Честито новиве сопственици...Се надевам дека не се како старите, на кои не сакам ни името да им го спомнам...Добро е што работава се среди на време, така што играчите па и управата комотно може да се препушти на дербито кое е од астрономска важност, бидејќи потребна е само победата! Се надевам дека играчите ќе бидат како преродени, Торес ќе заличи на тоа што беше минативе сезони...На зима МОРА да се засили тимот...Јас атакувам прво на одбраната...Шкртел и Кара некако не се стабилни, еден централен ...еден деструктивец со добар пас(како Чаби) и еден напаѓач - Ола Таивонен дечково ќе жнее со одбраните на другите тимови, а Лисандро не ми се свиѓа, нема корпуленција и брзина за во Англија.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Којзнае овие не спомнаа ништо за трансфери. Знам дека онај сингапурецот демек во понудата вклучуваше 40 милиона за трансфери.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Колку добри вести... само шо се прибрав дома после 2 недели во Скопје, конечно интернет :) Се надеваме на посветла иднина, но сепак треба претпазливо да се оди, заради лошо искуство.. Победа во недела над градските ривали ќе дојде супер за еден нов почеток... YNWA!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom