Мажите преферираат глупави жени

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Па нормално дека сакаме. Нема да играм шах со неа.. :D
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Секој си бара свое ниво, да се даде една ваква плитка генерализација за сите мажи е врв на ограниченоста.
Според мене глупави девојки бараат само оние што единствено важно им е да легнат нешто, а свесни се дека својот интелектуален потенцијал како начин да го импресионираат спротивниот пол им е практично еднаков на нула.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Кога и да има тема за глупави и паметни, сите испаѓаат паметни. Стрејнџ :cautious:
 
M

Muranyi

Гостин
Колку мизерно и моронско истражување,а заклучокот имбецилен.Мажите единствено нешто што преферираат,е да ги легнат жените.И што сеа ако се работи за несериозна врска јас ќе спроведувам демек тестови на интелегенција за да се решам дали ќе ја легнам или не?Но има еден факт-мажите се плашат од паметни жени(воглавно)и затоа потсвесно можеби ги избегнуваат,зашто нели ние сакаме да сме доминантни.А паметните жени,реално,се реткост,тука не мислам на тоа дали таа докторирала или има успешна кариера а ги влажни гаќите на некој морон набилдан,со опадната коса и заљубен само во својот мотор и тело(ова како клише го наведов,има и други примери)со интелегенција колку бројот на патики.А повеќето жени имам престава дека се такви,сепак секоја чест за паметните,жена која е паметна може секој маж во џеб да го стави:)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Кога и да има тема за глупави и паметни, сите испаѓаат паметни. Стрејнџ :cautious:
That`s normal... затоа што нема критериум којшто е објективен. Секоја поделба е субјективна па оттаму сите се паметни! :pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
За мене паметна жена е да можам да се разберам со неа да знам на што сум што ќе ми е некоја која има информации за све и свашта, а целата е хаос у глаата.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
За мене паметна жена е да можам да се разберам со неа да знам на што сум што ќе ми е некоја која има информации за све и свашта, а целата е хаос у глаата.
Токму така ............... златна средина што викам јас ......... ниту некоја претеризам интелект-девојка, ниту пак некоја табула-раза ...... а факт е дека има и такви и такви ........ не ми треба некоја Ајнштајнка која ќе знае се и сешто(како што викаш), ама па не сакам ни некоја табула-раза што невидела во животот ништо повеќе од крпа, пегла, метла, мотика, ашов, земја, пиперка, патлиџан ......... сфаќаш што сакам да кажам ........ либерте женска(опен мајнд) .......... да можеш муабет да направиш нормален, а без да се скараш и замериш ........ да имате некаква компатибилност, иста/слична бранова должина, слични интереси и сфаќања, сличен начин на живот... !
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
За мене паметна жена е да можам да се разберам со неа да знам на што сум што ќе ми е некоја која има информации за све и свашта, а целата е хаос у глаата.
Информациите односно нивното комбинарање во мисли посебно на новите па и размислување за старите...одат нешто како "ако ова го направам тогаш ова го добивам" или таканареченото хипотетичко мислење создава немир и предизвикува силни емоции кај жените коишто во повеќето случаи неможат да ги контролираат и резултат на сето ова е хаотично однесување базирано на расположение а не на рационалност.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Интересна тема за читање, само поради факот што некој маж прво ќе напише дека преферира паметни женски, а одма потоа ќе се јави некој друг што ќе го демантира овој првиов и ќе каже дека нормално дека сака глупави женски, што ќе му е паметна, не ќе игра шах со неа.:pos: Смешки.

Ајде реално, кој би сакал покрај него партнер кој не знае 2+2? или па кој кога ќе го однесеш во друштво не може да се вклучи во муабет затоа што појма немам за што се дискутира, или половина од зборовите не ги разбира? Завршеното школо/факс/докторат нормално дека не е мерило за тоа кој колку е паметен, па има паметни кои не можеле да си дозволат (од икс причини) да се школуваат, па кога ќе застанат да ти прават муабет да не знаеш што те снашло (ова важи и за мажи и за жени). Исто така не значи дека ако завршила високо образование не ја бива за секс или пак е грда и неубава па се посветина на образованието само затоа што немала попаметна работа во живото. Мислам овие се глупи генерализации, што по мое мислење не држат вода.
Лично јас сметам дека мажите реално сакаат некоја која не ги замара многу, која можат да ја легнат со 2 збора, па уште ако најдат некоја која не прашува премногу...идеално. Но ова кога станува збор за кратки авантури, не верувам дека некој би избрал ваков животен партнер.
Не дека сум интелектуалка со IQ како Ајнштајн, но сигурно покрај мене нема да сакам партнер кој не може да ме разбере што всушност сакам да му кажам. Сакам човек кој знае и во друштво на интелектуалци и во друштво на скитници да се снајде, да најде заедничка тема, да се вклучи во муабет, не мора да има докторат или некоја висока функција на работа, доволно е да се разбираме меѓусебно и да не ме обрука некаде кога ќе отвори уста :oops:
 
В

Вештерот

Гостин
Ако сакаш нешто краткотрајно е можеби подобро глупава затоа што е полесно да манипулираш со неа. Но од друга страна што е глупавост? Тука можеби се мисли повеќе на неискусност,
Инаку јас преферирам паметни. Не се чуствувам добро ако не можеме да направиме муабет на ниво, а и во друштво знае да биде проблематично.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Да ама не преглупи (-:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom