Фан Клуб: Италија

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.300
Поени од реакции
86.205
Де Чеље и Сантон заслужија да се најдат во составот на Италија. Еве им сега шанса на еден од овие двајца да добијат повик од Прандели, се разбира ако стварно Кришито нема да игра
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Џакерини повикан за Европсково o_O.На Прандели му требало таков играч за во 3-5-2 формација.Иначе има многу напаѓачи,па според мене или Борини или Дестро нема да добијат повик.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Џакерини повикан за Европсково o_O.На Прандели му требало таков играч за во 3-5-2 формација.Иначе има многу напаѓачи,па според мене или Борини или Дестро нема да добијат повик.
останаа 25 играчи кои ќе играат против Луксенбург, треба уште двајца да отпаднат, се шпекулира дека тоа ќе бидат Дестро и Обогња :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Portieri: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli),Salvatore Sirigu (Paris St. Germain);

Difensori: Ignazio Abate (Milan), Federico Balzaretti (Palermo), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Christian Maggio (Napoli), Angelo Obinze Ogbonna (Torino), Andrea Ranocchia (Inter);
Centrocampisti: Daniele De Rossi (Roma), Alessandro Diamanti (Bologna), Emanuele Giaccherini (Juventus), Claudio Marchisio (Juventus), Riccardo Montolivo (Milan), Thiago Motta (Paris St. Germain), Antonio Nocerino (Milan), Andrea Pirlo (Juventus);
Attaccanti: Mario Balotelli (Manchester City), Fabio Borini (Roma), Antonio Cassano (Milan), Mattia Destro (Siena), Antonio Di Natale (Udinese), Sebastian Giovinco (Parma)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Portieri: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli),Salvatore Sirigu (Paris St. Germain);

Difensori: Ignazio Abate (Milan), Federico Balzaretti (Palermo), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Christian Maggio (Napoli), Angelo Obinze Ogbonna (Torino), Andrea Ranocchia (Inter);
Centrocampisti: Daniele De Rossi (Roma), Alessandro Diamanti (Bologna), Emanuele Giaccherini (Juventus), Claudio Marchisio (Juventus), Riccardo Montolivo (Milan), Thiago Motta (Paris St. Germain), Antonio Nocerino (Milan), Andrea Pirlo (Juventus);
Attaccanti: Mario Balotelli (Manchester City), Fabio Borini (Roma), Antonio Cassano (Milan), Mattia Destro (Siena), Antonio Di Natale (Udinese), Sebastian Giovinco (Parma)
destro i Ranocia aut :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Најверојатно дефанзивец и напаѓач ќе летаат.
Одбрана: По страните има само по 2 опции така да тие се релативно посигурни + со флексибилноста на Киелини некој од оние на средина ќа настрада.
Огбоња или Ранокија. Ранокија има бааги искуство во репрезентација и во Интер ама како играше последнава сезона нема да ме чуди ќумурчето да влези место него.
Напад: Шесмина нема теорија да одат. Мислам дека изборот ќе биди меѓу Борини и Дестро. Сепак се работи за дечиња шо допрва треба експлодираат и Прандели има поуба претстава за нивните квалитети од нас.

Веројатно и тие шо ќе одат од овие нема трева да бидат али ќе си лапнат златен медал. :D

Предлог формација од мене
Буфон​
Барзаљи-Бонучи-Киелини​
Маџо -----------------------Балзарети​
ДеРоси-Пирло-Маркизио​
Балотели-Џовинко​
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Предлог формација од мене
Буфон​
Барзаљи-Бонучи-Киелини​
Маџо -----------------------Балзарети​
ДеРоси-Пирло-Маркизио​
Касано-Балотели-Џовинко​
Со 12 играчи мислиш да игра Италија ? :D :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
So koj pamet be Giovinco? :tapp:

Neka im dade shansa na Borini i Destro.

Slab tim Italija upm... Nazad osven Chielini ne znam koj drug da go smetam za dobar igrach. Sredinata Pirlo i De Rosi i Mota, napad Balotelli... Ova se igrachishta, drugite se katastrofa. Ne e kriv Prandelli kolku shto nema kvalitetni mladi italijanci...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
So koj pamet be Giovinco? :tapp:

Neka im dade shansa na Borini i Destro.

Slab tim Italija upm... Nazad osven Chielini ne znam koj drug da go smetam za dobar igrach. Sredinata Pirlo i De Rosi i Mota, napad Balotelli... Ova se igrachishta, drugite se katastrofa. Ne e kriv Prandelli kolku shto nema kvalitetni mladi italijanci...
Баш нападот е налоша карика. Голман+Одбрана+Средина е тип топ
па капак на се и година на скандали е.
Италијаните си ја научија лекцијата. 82 калчополи + Италија светски шампион, `06 фарсополи италија пак шампион. :coffee:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Portieri

1 Gianluigi Buffon
14 Morgan De Sanctis
12 Salvatore Sirigu
Difensori

7 Ignazio Abate
6 Federico Balzaretti
15 Andrea Barzagli
19 Leonardo Bonucci
3 Giorgio Chiellini
2 Christian Maggio
4 Angelo Obinze Ogbonna
Centrocampisti

16 Daniele De Rossi
22 Alessandro Diamanti
13 Emanuele Giaccherini
8 Claudio Marchisio
18 Riccardo Montolivo
5 Thiago Motta
23 Antonio Nocerino
21 Andrea Pirlo
Attaccanti

9 Mario Barwuah Balotelli
17 Fabio Borini
10 Antonio Cassano
11 Antonio Di Natale
20 Sebastian Giovinco
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Mamma mia...не ми се верува дека Џакерини дотурка до првенствово, за Сиригу, Абате, Огбона, и Борини многу ќе значи првенствово.
И уште не ми е јасно зошто Прандели не го зема Матри или некој друг корпулетен напаѓач (Пацини,Џилардињо) јес да немаа сјајни сезони ама таков играч мора да се има во тим, Балотели,Касано,Џовинко и Ди Натале делуваат многу надворешно.
--- надополнето: 29 мај 2012 во 13:06 ---
Арно викаш слабо математиката :D - Попрајв сега :D
Хахаха навивач на Јуве си затоа слабо ти идат бројкиве :pos:
Без навреда шала е :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.300
Поени од реакции
86.205
^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
ОФ: Пацини моментално не знае да погоди празен гол а не пак да го викнат во репрезентација да игра
ОН: Ако Прандели игра со формацијата 3-5-2 ( мислам дека и самиот рече дека со таа ќе игра ) најверојатно со овој состав би излегол

..................................Буфон............................
..............Барзаљи....Бонучи....Келини..........

Маџо....Де Роси....Пирло....Маркисио.... Абате ( или Балзарети )

.....................Касано...........Балотели ( или Ди Натале )
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Баш е добар изборот на Прандели само средина прва постава наместо Де Роси и Мота да ги игра Маркизио и Ночерино ќе биди многу подобро бидејќи пред се овие играчи играа во подобра форма оваа сезона плус се поагилни и вршат повеќе притисок кон противничката половина..а Пирло стандарт на средина..во нападот Борини-Ди Натале-Касано/Џакерини...перфектна формација ќе биди таа плус назад Маџо-Киелини-Барзаљи-Балзарети...па многу едноставен е најдобриот моментален состав на Италија и само човек кој не прати фудбал неможи да го промаши

Маџо-Киелини-Барзаљи-Балзарети

Маркизио-Пирло-Ночерино

Борини-Ди Натале-Касано/Џакерини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom