Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Ајде нека не се занесува Хоџсон, време е да му даде шанса на Бабел!!! Џабе ќе го земаше К. Кол, Бабел е подобар и има можност да напредува (брз, пробивен, добар шут) а има 23 год...Средината мора да изгледа вака - Џо Кол---Жерард---Меирелеш, позади нив Поулсен. Напад да играат Бабел и Торес, кога ќе се опорави може и Кајт да игра напред, а и средина. одбраната стандардна...Ве уверувам дека ќе бидеме шампиони со овој состав.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.770
Ајде нека не се занесува Хоџсон, време е да му даде шанса на Бабел!!! Џабе ќе го земаше К. Кол, Бабел е подобар и има можност да напредува (брз, пробивен, добар шут) а има 23 год...Средината мора да изгледа вака - Џо Кол---Жерард---Меирелеш, позади нив Поулсен. Напад да играат Бабел и Торес, кога ќе се опорави може и Кајт да игра напред, а и средина. одбраната стандардна...Ве уверувам дека ќе бидеме шампиони со овој состав.
Имате добар состав,но нормално е да треба време да се уиграат.... Како прво, не се знаат новите фудбалери имаа краток временски период, а разбрав дека Поуслен уште живеел во хотел.... Така да со тек на време... Но, ако остани здрав составот можете да атакувате на Лига Европа.... И така, се до јануари, нема ништо интересно во Европските купови, па ке имаат некој период од 3-4 месеци да се запознаат подобро и уиграат... А од Рој, не веруавм дека моментално ке најдете подобар менаџер кој е слободен....
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
Слушај овој нгог како може да го игра подобро Пачеко одколку овој и каква игра е оваа стеауа неможе да ја тепаме :tapp:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Абе ''големи'' ај уживај си,ок??
ОК ОК!!!!!

--- надополнето ---

Слушај овој нгог како може да го игра подобро Пачеко одколку овој и каква игра е оваа стеауа неможе да ја тепаме :tapp:
Има време за Хоџсон уживај си ти.....дајте му малку време па ќе видиме што ќе стане...изгледа згрмел на полувреме.....ја имал пишано 4+ на спортска........и пак на моето дојде....Нгог треба уште да игра.....да се подобрува оти сеуште не е човек за големи мечеви.....Лукас...за него 10000 пати реков....ако игра како единствен ДМ ќе му нема рамен....во спротивно како да играме со 10 играчи....Џерард,Меирелес,Лукас.......би требало да се супер средина.....Џерард-Џерард.......Лукас-Јуда......Меирелес-Алонсо....тука сме некаде.....но со Поулсен + Лукас не одиме далеку

--- надополнето ---

Затоа на Олд Трафорд го ставаат.......на Енфилд така ....ќерката ќе му биде :sekss:

--- надополнето ---

Па кога можеше да суди на финалињата на ЛШ и СП, зошто да неможе да го суди најголемото дерби у Англија?
Абе тој нека суди.....ама како ќе суди???? На крај краева нека суди како сака....резултатот е битен па дали со судија или без судија важно е да се победи......ако ни поклони нас(овој сигурно нема но ајде да речеме друг судија) ОК ќе биде....ако ви поклони вас пак ОК ќе биде.....таков е фудбалот затоа без гајле......немам намера да се вадам со судијата......но ако почнете со провокации тогаш ќе морам да го земам во предвид судењето(ова во случај да изигра за вас Веб)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.669
Поени од реакции
43.557
Абе тој нека суди.....ама како ќе суди???? На крај краева нека суди како сака....резултатот е битен па дали со судија или без судија важно е да се победи......ако ни поклони нас(овој сигурно нема но ајде да речеме друг судија) ОК ќе биде....ако ви поклони вас пак ОК ќе биде.....таков е фудбалот затоа без гајле......немам намера да се вадам со судијата......но ако почнете со провокации тогаш ќе морам да го земам во предвид судењето(ова во случај да изигра за вас Веб)
А од каде знаеш оти нема шанса да суди за Ливерпул.. Мислам да направи грешка во корист на Ливерпул.. Веб е професионалец, и сигурен сум дека нема шанса да направи намерни грешки.. Посебно не на голем наптревар..
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Па кога можеше да суди на финалињата на ЛШ и СП, зошто да неможе да го суди најголемото дерби у Англија?
oti e pristrasen sprema gejcester treba barem toa da se priznae
toa e isto kako na makedonskata reprezentacija vo kosarka na sekoja utakmica imase grk
i se znae kako ke sudi i grkot i toj idiotot Web
inace aj da ni se mnozat ova me bendisuva pobeda bez igra namesto igra bez pobeda ova ni trebase
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
А од каде знаеш оти нема шанса да суди за Ливерпул.. Мислам да направи грешка во корист на Ливерпул.. Веб е професионалец, и сигурен сум дека нема шанса да направи намерни грешки.. Посебно не на голем наптревар..
Не суди Веб за Ливерпул дете.....НЕ!!!!!!

--- надополнето ---

oti e pristrasen sprema gejcester treba barem toa da se priznae
toa e isto kako na makedonskata reprezentacija vo kosarka na sekoja utakmica imase grk
i se znae kako ke sudi i grkot i toj idiotot Web
inace aj da ni se mnozat ova me bendisuva pobeda bez igra namesto igra bez pobeda ova ni trebase
Е да......подобро победа без игра отколку игра без победа.....и со 1-0 нека е само победа да е.....но мораш да признаеш второто доминиравме.....полека почна стариот да ги средува.......само има време....допрва ќе видиме
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
oti e pristrasen sprema gejcester treba barem toa da se priznae
toa e isto kako na makedonskata reprezentacija vo kosarka na sekoja utakmica imase grk
i se znae kako ke sudi i grkot i toj idiotot Web
inace aj da ni se mnozat ova me bendisuva pobeda bez igra namesto igra bez pobeda ova ni trebase
Добро бе до кога ќе си прајте Велигден на умот со Веб и судииве. Цел живот судиите ви се криви, знам дека ви е тешко 20 години без титула, ама барем ако серете некого барем нека имат логика малку. Ова вашево почна смешно да станвит ! :nenene:
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Добро бе до кога ќе си прајте Велигден на умот со Веб и судииве. Цел живот судиите ви се криви, знам дека ви е тешко 20 години без титула, ама барем ако серете некого барем нека имат логика малку. Ова вашево почна смешно да станвит ! :nenene:
aj poleka se vrti kolceto i mancester pocna da paga pa ke ve vidam togas so muabeti ke pravite oti mn e lesno da se lae koga se pobeduva ama lani ne osvoivte nisto i godinava taka vi trgna i veke zavrsuva vaseto zatoa uzivajte uste malku
aj pozdrav a so tek na vreme ke stanite i vie porealni
toa doaga so paganjeto na klubot
eve se slucuva nemate sto da pisuvate kaj vasiot fan klub i doagate kaj nas
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
aj poleka se vrti kolceto i mancester pocna da paga pa ke ve vidam togas so muabeti ke pravite oti mn e lesno da se lae koga se pobeduva ama lani ne osvoivte nisto i godinava taka vi trgna i veke zavrsuva vaseto zatoa uzivajte uste malku
aj pozdrav a so tek na vreme ke stanite i vie porealni
toa doaga so paganjeto na klubot
eve se slucuva nemate sto da pisuvate kaj vasiot fan klub i doagate kaj nas
Една сезона без голема титула и не баш некој проблем, а сезона само што почна! Не донесувај прерани заклучоци, околу мај месец ќе се знае дали ние почнавме да тонеме или вие потонавте уште подлабоко...
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Една сезона без голема титула и не баш некој проблем, а сезона само што почна! Не донесувај прерани заклучоци, околу мај месец ќе се знае дали ние почнавме да тонеме или вие потонавте уште подлабоко...
aj ke pravime muabet a inace taka se razmisluva optimisticki "edna sezona ne e problem" bravos i alal ti vera ti si ja gledas casat polupolna
abe gotovi ste be covece
i ne veruvav deka ova ke go kazam ama pokef mi e za celzi odkolku za vas
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom