Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Се очекува Картон Кол да ги мине медицинските тестови! Бабел веројатно е на пат за Тотенхен според последните извори.
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
babel ni izbega vo totenhem :(( aj PM:mad:@ ovaa ne ni trebase aj barem se nadevam deka pokraj CARTON KOL na stariot ke mu tekne da gi uslovi totenhem da ni go dadat i CRAUCH!! :D :D samo taa svetla tocka ja gledam ... pa ke vidime :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Бабел пишал на Твитер дека останува......ај да видиме...ова е супер вест!!!!!

--- надополнето ---

Повели прочитај што пишал
Сега видов дека си оставил пост.....само да видиме дали ќе остане вистина....

--- надополнето ---

Тоа е тоа.....нема нови играчи(може и подоцна да објават кој ги знае луди се овие- но не верувам) ....како и да е добро е што остана Бабел и еве сега конечно ќе има шанса да покаже што знае!!!!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
We are now beyond 6pm on 31st August and the transfer window has officially closed.
Или шо би рекле, 19 часот по наше време.

Инсуа официјално во Галатасарај, но само на едногодишна позајмица (фала богу!, не сакав да го дадеме на траен трансфер)

Не очекувам да видам некое изненаџење, ама пак оставам простор за можна официјална потврда за некој нов играч.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
А толку се надевав дека ќе го земиме Кол :((((((((((
Сега барем Бабел ќе покаже тоа шо знае, дека ништо не знае.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Или шо би рекле, 19 часот по наше време.

Инсуа официјално во Галатасарај, но само на едногодишна позајмица (фала богу!, не сакав да го дадеме на траен трансфер)

Не очекувам да видам некое изненаџење, ама пак оставам простор за можна официјална потврда за некој нов играч.
E aрно ама на брат ти Инсуа му истекувал договорот в година наводно....но ако сакале да го купат морале да платат....е сега може и да си го вратиме....во пакетче.......а за нов играч.....ајде во Јануари сега

--- надополнето ---

А толку се надевав дека ќе го земиме Кол :((((((((((
Сега барем Бабел ќе покаже тоа шо знае, дека ништо не знае.
Абе биди среќен што остана Бабел.....
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Бабел е тапа играч, ќе скисни на клупа цела сезона и да се повреди Торес Н гог ќе му биди замена. Вака можеше за сметка на дрво да добиеме нешто али тоа е немаме пари за ништо.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Знам дека Бабел ќе остане резерва... Ќе има некоја утакмица кога гадно ќе ни треба гол а Бабел ќе го стори тоа.Осеќам нешто ми кажува.Момчето со своето понашање,самоувереност и посветеност за Ливерпул има предиспозиции да остави траен белег во тимот...
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
заврши преодниот рок не земавме напагач значи сега останува да се докажат бабел и пачеко затоа што нгог е повреден.
инаку добра работа до некаде завршивме ова лето што се однесува на играчки план си заминаа неколку играчи ама и дојдоа нови играчи и имаме надеж да очекуваме да направат нешто подобро од лани што се однесува на премиер лигата и лига на европа. останува да видиме.
YNWA
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Може стариот сепак ќе си ја заврши работата......и не ми кажавте дали има внука нешто.....за во случај да не заврши работа........дадовме јаки играчи ама и зедовме добро кажа санос......Инсуа на позајмица но очекувам ако не тој тогаш од таму да пристигне Арда Туран......не знам можеби преттерав но типов е сјаен....го имам гледано на неколку натпревари и во комбинасија во она од јутуб и комантарите за него мислам дека е неверојатен играч.....за ефтни пари......тоа ви е еве може ќе претерам ама тоа ви е како Меси да е ставен на продажба за 10-15 милиони и да ви каже:Сакам да играм за Ливерпул!!!!! Па едноставно мора да му биде криво на некој за ова......ме радува што сушнав дека сме испратиле понуда но ја одбиле бидејќи сакал оваа сезона да игра на новиот стадион......каде и да е мора да го земеме...во Јануари или на лето мислам дека ќе го земеме....сега и Инсуа е таму и тоа може да се искористи........а за напаѓач....Бабел ќе добие шанса......до на зима...ако не ја искористи ќе биде продаден и на зима ќе се купи напаѓач....тоа е веќе јасно!!!!Така да одиме на победа против Бирмингам а потоа ќе видиме.....имаме добар тим ме мрзи сега да направа споредна со тимот од лани па нека направи некој друг а јас кога ќе имам време.....и ќе напишам што очекувам од секој играч сезонава!!! Поздрав

--- надополнето ---

Извинете за грешките ама ме мрзи сега да поправам!!!!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не мислев да пишувам на оваа тема... ама ми тежи!

Тотално разочаран во овој трансфер период.
Се најавуваш нова ера, создавање на тим кој ке биде доволно силен за титула!

Ние од трансфери може да се каже ништо!
Зедовме играчи кои ни ВБА не би преговарале со нив, едино шо Кол одрипнува овде но со оглед на неговите стаклени нозе јас и не го гледам баш како некоја добра инвестиција.
За Мираљес некако не сум сигурен, но да видиме времето ке покаже!
Кончески???? ма дај не заебавај Инсуа зошто го дадовме, за да го воигруваме и печеме 3 сезони по ред и за да сега го фрлиме сто тоа во вода:?
Јованович....... колку сака нека е добар, ама играч кој веке влезе во 30етката и кој играше во Стандард лиеж...пффф.... јасно ви е нели!

Поулсен, искусен... ама во ситуација кога играч на неговата позиција баш овој трансфер период има со лопата да ги ринеш, па и одозгора сами ти се нудат (читај Диара).

Нешто не штима во клубот.... нешто коа потајно верувам дека не е само до Америте... туку до цел одбор!

Само едно за крај:

ИМА ЛИ ВООПШТО СКАУТИ ЛИВЕРПУЛ!

Manchester City striker Roque Santa Cruz says he's ready to fight for his place, despite the club attempting to sell him to Lazio.

Real Madrid reportedly pulled out of Rafael van der Vaart talks with Tottenham at the very end of the transfer window, frustrating the Spurs.

Official: Real Madrid wing-back Royston Drenthe has completed a loan move to newly-promoted Hercules.

Ghana World Cup 2010 star Asamoah Gyan has competed his move to Sunderland from Rennes.

Official: Milan have confirmed on their website that they have signed Robinho from Manchester City.

It has been revealed that the Brazilian will pen a four-year deal, and the Rossoneri will pay City €15 million for the permanent transfer.

Stoke City have confirmed that they are currently in talks with Eidur Gudjohnsen to take him on loan from Monaco.

Ова се само дел од играчите кои направија смешни трансфер.... додека ние ги купуваме
Поулсен
Бред Џонс
Јованович

СРАМОТА

ПС. Толку од мене вечерва!:nerv:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Не мислев вечерва пак да пишувам но ако не го напишам ова ќе пукнам....исто како колегата морам и јас уште малку пред да се одјавам....за тоа со управата си во право....тоа го реков 1000000 пати нели?????? Газдите и управата ......СЕ ДА СЕ ИЗБРКА!!!!!!
и видете го ова и ќе ви стане јасно што и како е купено.....http://forums.liverpoolfc.tv/showthread.php?t=184391

--- надополнето ---

Накратко
Man City (Spent £93.6m)

Chelsea (Spent £16.05m)

Arsenal (Spent £10.2m)

Manchester United (Spent £9.1m)

Tottenham (Spent £5m)

Everton (Spent £0.7m+)

Liverpool (Gain £8.2m)

[However this is inaccurate because £6m was used to pay off Rafa, another £5m was given to Roma as an installment on Aquilani's signing, and we probably spent at least £5m on signing on fees. Meaning we spent around £8m+ in total. A transfer kitty of £8m is a forking DISGRACE!]

Aston Villa (Gain £21.5m)

[I feel so sorry for Villa fans].
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Овој Хочсон да не мисли дека е уште на Фулам тренер..! :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom