Евровизија 2012

Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Мојата логика: 22 ми е омилен автобус јсп рулз, Каљопа пее 22ра... значи тепаме. ТОП.
И јас така мислам. Во средно бев број 22 во дневник, и секогаш ми беа сите 5 ки. Така да.. нема сомнение дека победуваме годинава. :love:
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
И јас така мислам. Во средно бев број 22 во дневник, и секогаш ми беа сите 5 ки. Така да.. нема сомнение дека победуваме годинава. :love:
:eek: Има нешто сублиминиминарно во Евровизијава :pos:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
When I tell you Merhaba, you dont understand..
Taka da idete u kurac kuroglavci evroviziski ..
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Wow, што се случува со Калиопи? Од аутсајдер во обложувалниците, сега се дига доста врева по неа. На официјалниот Евровизиски канал има најгледан настап во второ полуфинале, доби најголем аплауз на прес конференцијата, неофицијално завршила 5-та во полуфиналето што ги зголемува шансите да се најде во Топ 10.

Во Хрватска тотално полудеа по нашата песна. Речиси сум сигурен дека од Србија и Хрватска добиваме 12-ки.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Wow, што се случува со Калиопи? Од аутсајдер во обложувалниците, сега се дига доста врева по неа. На официјалниот Евровизиски канал има најгледан настап во второ полуфинале, доби најголем аплауз на прес конференцијата, неофицијално завршила 5-та во полуфиналето што ги зголемува шансите да се најде во Топ 10.

Во Хрватска тотално полудеа по нашата песна. Речиси сум сигурен дека од Србија и Хрватска добиваме 12-ки.
Местена е 2у1 за кладилници.
Харалампие ја има наместено Евровизијава пошто сега веќе неможе да биде дел од ФФМ.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во три кила крв од носот :icon_mrgr:
Не тепа зелката во никој случај, Скандинавците не даваат гласови на никој конкурент, а си гласаат меѓу себе. Плус и годинава фаворит е нивна песна, сите ќе им дадат гласови+цела Скандинавија= победа.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 09:14 ---
Ама неееее:pos::pos:
Движењава види и ги на сцена кафански :pos::pos:Е бугари бе, ако не сте вие нема да се насмееме и после ни се лутат, ич не се реални :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
И јас така мислам. Во средно бев број 22 во дневник, и секогаш ми беа сите 5 ки. Така да.. нема сомнение дека победуваме годинава. :love:
People say crazy things... :)

Туку, твитерџии, дај бе направете една кампања, разбудете ја дијаспората да гласа... не дека ми било важно некогаш, ама пари се во прашање :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
People say crazy things... :)

Туку, твитерџии, дај бе направете една кампања, разбудете ја дијаспората да гласа... не дека ми било важно некогаш, ама пари се во прашање :)
Срамота е да ја потсетуваме нашата дијаспора да гласа. Тоа им е обврска да потрошат по едно евро за својата земја. Замисли кампања да се направи, ние своите да си ги убедуваме да гласаат за нас кој резил во очите на другите :)
Од овие што се на форум очекувам да си стават по 100евра кредит и да пратат повеќе од десет пораки. Од kultuzin; и Kadaif; очекувам најмногу да се потрошат како едни од најголемите патриоти преку граница. Кадаиф ако Бугарија не ни даде 12ка тебе ќе те тепаме:icon_lol:
 
B

Black Guard

Гостин
Немајте мака бе,како што има скандинавска екипа има и балканска-со исклучок на Грција и кипар-имаат они посебна љубов во Европа дури и преку евровизија а јаискажуваат обострано со дванаесетки.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Имам некое чувство дека оваа година ќе имаме најдoбар пласман од како учествуваме на Евровизија! За разлика од други години овој пат преовладува позитивна критика од другите држави. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Немајте мака бе,како што има скандинавска екипа има и балканска-со исклучок на Грција и кипар-имаат они посебна љубов во Европа дури и преку евровизија а јаискажуваат обострано со дванаесетки.
Voting history (1976–2011)

Greece has given the most points to...

1 Cyprus 201
2 Spain 137
3 France 126
4 Ireland 99
5 United Kingdom 84

Greece has received the most points from...

1 Cyprus 268
2 Spain 125
3 United Kingdom 110
4 Germany 97
5 France 94
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
На youtube настапот на Калиопи е најгледан од втората полуфинална вечер заедно со Шведска и Турција. (y)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Во три кила крв од носот :icon_mrgr:
Не тепа зелката во никој случај, Скандинавците не даваат гласови на никој конкурент, а си гласаат меѓу себе. Плус и годинава фаворит е нивна песна, сите ќе им дадат гласови+цела Скандинавија= победа.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 09:14 ---


Ама неееее:pos::pos:
Движењава види и ги на сцена кафански :pos::pos:Е бугари бе, ако не сте вие нема да се насмееме и после ни се лутат, ич не се реални :)
Знам,се шалев,и јас не сакам да победи,малце да се исконтрам само:D
Калиопи ќе ги растрти вечер бе,и глеајте ќе има плачење 15-20 минути сигурно:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom