Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Исто и јас би бил задоволен со осмина-финале, да не претеруваме ама ќе треба уште време за полу(финале) .. тежок е патот до славата!
Четврт финале не ни бега ;) , и полуфинале нема да ме изненади. Имам чувство дека полесно ќе ни биде во ЛШ отколку во Сериа А .
Хинт - Јуве знае како со големите екипи , има проблем со малите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А замислете
1. Барса
2. Сити
3. Јуве
4. Дортмунд
:vozbud:
Највеќе од се сакам ваква да ни биде групата... Верувајте веќе години гледаме како играат најјаките против барса или реал али јас сакам ваква група редно време е да видиме каде ни е квалитетот и дали ќе се носиме со екипи од ваков калибар а не од Наполи, Рома, Лацио и Интер ...
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Највеќе од се сакам ваква да ни биде групата... Верувајте веќе години гледаме како играат најјаките против барса или реал али јас сакам ваква група редно време е да видиме каде ни е квалитетот и дали ќе се носиме со екипи од ваков калибар а не од Наполи, Рома, Лацио и Интер ...
Според мене ова е најлошото нешто што може да ни се случи следната година.Не дека се плашам но со релативно лесна група со 2 аутсајдери и еден конкурент не би требало да имаме проблеми во лигата.Се знае кога се мери силата против ваквиве екипи.Најрано во 1/4 финале сакам дерби дуел.Е сега поради тоа што ке бидеме во третиот шешир сакам една англиска екипа конкретно Арсенал и од вториот шешир некоја полесна екпа.Како и да е рано е да размислуваме за ЛШ.:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Највеќе од се сакам ваква да ни биде групата... Верувајте веќе години гледаме како играат најјаките против барса или реал али јас сакам ваква група редно време е да видиме каде ни е квалитетот и дали ќе се носиме со екипи од ваков калибар а не од Наполи, Рома, Лацио и Интер ...
I see what you did there:)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
А замислете
1. Барса
2. Сити
3. Јуве
4. Дортмунд
:vozbud:
Не замисли
Реал.М
Ман.Сити
Јуве.
Дортмунд

Шампионите од 4те најсилни првенства во иста група.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
jaс ко ќе посакам некоја група за било кој спорт или репрезентација,нема шанси таја да се падни,па зато ќе си ќутам
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Па реал може да освои само ако му се паѓаат до крај екипи од типот на Ајакс, Шахтјар, бенфика, плзен...на првиот предизвик со Баерн одма паднаа, до година исто вајда ке биде, Барса ке видиме со новиот тренер што ке испадне ама мислам барса имаат највеќе шанси, Челзи не ми се верува пак таква среќа да имаат како против барса и баерн...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
и сега знај некој шо бидна со дресојте? Вакви ќе биле,онакви ќе биле,толку ѕвезди ќе имале... сите тимој ги промовираја,јас се отепав барање по нет абер никаков да се немало
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
и сега знај некој шо бидна со дресојте? Вакви ќе биле,онакви ќе биле,толку ѕвезди ќе имале... сите тимој ги промовираја,јас се отепав барање по нет абер никаков да се немало
Којзнај какви ќе бидат. Ањели имаше изјава дека ќе биле во стилот на знамето.
А стилот на најки белки го виде денес кај барса. Така да очекувам некоја варијанта на тој дрес само црно-бело-црно, бело-црно-бело, и/или зелено-бело-црвено бљааак.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Шо ви е бе Вардар влага у ЛШ и се пага со Јуве каков реал меал :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Шо викате да пишиме една петиција до Андреа да ја апдејтира химната на клубот? :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom