Помош, проблеми, прашања, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
проблем со звукот, значи кога слушам нешто на youtube ми крчи звукот, а на други работи не... чаре?
Симни и инсталирај најнови драјвери за звучна, за видео карта, (одкако ќе ги избришеш претходните) и абдејтувај flash player.

Друго, дали си инсталирал некои видео кодеци деновиве, и ако не кои ги имаш инсталирано (можеби)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Симни и инсталирај најнови драјвери за звучна, за видео карта, (одкако ќе ги избришеш претходните) и абдејтувај flash player.

Друго, дали си инсталирал некои видео кодеци деновиве, и ако не кои ги имаш инсталирано (можеби)
ќе пробам со најнови драјвери, и апдејт на флеш-от мада до сега немам чепкано ништо супер си работеше... фала! :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Да си прашам.... :D Ми се расипа слотот за графичката, " ладен лем ", така некако разбрав од тоа што ми го кажуваа. Е сеа прашањето ми е :
-Дали да го однесам Пц-то (матичната) во сервис, ќе можат ли да го оправат?
-Или нова матична? :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да си прашам.... :D Ми се расипа слотот за графичката, " ладен лем ", така некако разбрав од тоа што ми го кажуваа. Е сеа прашањето ми е :
-Дали да го однесам Пц-то (матичната) во сервис, ќе можат ли да го оправат?
-Или нова матична? :D
Ќе можат да го оправат. Може и некој електричар да ти го среди, а на сервис може и да ти кажат нова матична :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Ќе можат да го оправат. Може и некој електричар да ти го среди, а на сервис може и да ти кажат нова матична :)
Хаха, ок чим е така, да си знам за сигурно :D, иначе пред некое време татко ми нешто ги лемеше тие позади на матичната, кај што е слотот за графичката и проработе... но не за долго, недела дена и пак престана да работи, и сеа го мрзи пак да леми . :D фала. зз
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Хаха, ок чим е така, да си знам за сигурно :D, иначе пред некое време татко ми нешто ги лемеше тие позади на матичната, кај што е слотот за графичката и проработе... но не за долго, недела дена и пак престана да работи, и сеа го мрзи пак да леми . :D фала. зз
Не знам што конфигурација имаш нити па за што го користиш компјутерот, па да ти дадам подобар совет.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Еден другар има лаптоп HP и има 6гб рам .. али му работи ПЦ само со 3 гб .. како може да се направи да работи со сите 6 ? има 32 бит виндоус 7 профешнал .
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еден другар има лаптоп HP и има 6гб рам .. али му работи ПЦ само со 3 гб .. како може да се направи да работи со сите 6 ? има 32 бит виндоус 7 профешнал .
Стави 64bit Win 7 и ќе го прогледа :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
Знам дека ова прашање е поставувано, ама не сум обратил внимание мислејки дека на мене нема шанси да ми се случи.
- Значи неможам да влезам на одредени страни и претпоставувам дека е до DNS Cashe. - Прашањето е како се чисти ? Пробав со Advanced system care ама не помогна, а уствари незнам и дали се чисти со него, друго чаре?
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Знам дека ова прашање е поставувано, ама не сум обратил внимание мислејки дека на мене нема шанси да ми се случи.
- Значи неможам да влезам на одредени страни и претпоставувам дека е до DNS Cashe. - Прашањето е како се чисти ? Пробав со Advanced system care ама не помогна, а уствари незнам и дали се чисти со него, друго чаре?
Отвори command prompt (start\run\cmd) , пиши команда ipconfig /flushdns , и пробај дали ќе ти ги отвара после страните...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom