#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Денес е официјалниот ден кога се откажувам од медиуми, не ги коментирам. Не постојат за мене од денес македонски медиуми. Крај.
http://www.makfax.com.mk/283270/uchesnicite_na_kontraprotestot_neprijatelski_kon_novinarite




Сте СЕ ЗАПРАШАЛЕ ЛИ ЗАШТО ВЕ НАВРЕДУВАЛЕ????Еј вчера глави им дупнаа! ГЛАВИ ИМ ДУПНАА и рекоа дека бил мирно со помали инциденти, сега господата навредени, ма идете сите колективно у ПМ.
Да се разбереме, јас не бев, ама ми идат на нерви новинарите. Секоја ви чест за недостатокот на принципи кои ги имате.
Требаш да им се фрлат на новинарите...на сите да им ја скршат главата....предавнички копиљаци ..... на гроб да им играм
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.822
Поени од реакции
72.231
Остана и да бегате от 50 фанови.
Ги мразам ЦСКА, ама барем имаха муде да доjдат во Скопjево.
Кое не може да се рече за "Комитите", кога "Вардар" игра во Софиjа.
Во секое време ќе дојдеме, од вас ли да се плашиме? ЛОЛ
Нема место каде што неможе да отидеме, освен во местата каде што полицијата и домаќините забрануваат, а потоа тоа домашните фанови го користат како дигање чалам божем сме се исплашиле.
Беа дел од Комити на мечот Левски-Шалке пред некоја година. Ида игхраме со Бугарска екипа пак ќе дојдеме.
Тогаш на градски битката беше 50 на 50 (и тоа ние бевме по 18-9 години), беше пријателска утакмциа во година во која имавме бојкот.
Први почнавте да гаѓате по обична публика, после тоа си отидовте со дупнати глави, и нормално пак ние криви :icon_mrgr:
--- надополнето: 12 мај 2012 во 14:37 ---
Не бе не у трети спрат сум бил јас не бе не.....
Комита АЛБАНЕЦ сум кај гледаш дека се претставуваам Мк, мислам толку ли не разбираш ај ај извини не сум крив јас толку разбираш ај оди со твоите другари кај братот Хитлер и извикувајте :pos:
Мулти акаунт а @LBABESO? :icon_mrgr:

Гледам цело време се топориш се претставуваш како Македонец, па јадеш трици за Македонците божем си разочаран од својот народ, и се обидуваш да испровоцираш непотребни дискусии во темава.
Бан од тема треба да ти дадат, држи си се до темата на Јуве, не ти треба овој подфорум ;)
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Бан од тема треба да ти дадат, држи си се до темата на Јуве, не ти треба овој подфорум ;)
Ме мешаш многу а затоа кај да се држам тука или темата Јуве сега немој да ми наредуваш бе еј :pos:

;)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Atilla, предупредување пред бан од тема.
Одиш оф-топик, не ја дефокусирај темата.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
12052012935.jpg Сега си дојдов јас не успеав освен расштркани групи да видам каде и како се одвиваше протестот. Точно во 13:00 бевме пред владата немаше никој. После тоа видов како се движат помали групи малолетници накај владата, па во 14:00 повторно бев пред влада пак немаше никој :) освен еден куп полиција која беше стационирана на влезот од паркингот на плоштад, на самиот плоштад, во паркингот внатре во поштата (!?), на мостот Гоце Делчев и стратуси на секоја раскрсница во центар, а и понатака во кисела вода и аеродром.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
220
Atilla, предупредување пред бан од тема.
Одиш оф-топик, не ја дефокусирај темата.
Па зошто не избришеш тогава и постовите на "Комитата"? Или и ти си "Комитка"? ;)
А за протестот - тоа си беше чиста глупост, ама да ви го напишев неколку дни порано штехте да ме jадете.
Хубаво е дека толкова малко са отишли, лошото за вас е дека предходно се заканувахте дека ке биде нешто грандиозно. Сега от една страна може да се очаква смируване на страстите, но од друга страна Албанците излизат со психологическо предимство.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Исто така, според Уставот, кога државјанин на Р.М. ќе биде осомничен за петкратно убиство и тероризам, СУДОТ е тој што ги разгледува доказите и одлучува дали дотичниот е виновен или не. Не одлучува разулавена толпа што дивее по улици мава со камења и крши глави на сниметели. Ама гајле ти е тебе Дарданчо, ти на законите се повикуваш само кога ти одговара, во другите случаи го паљиш со бенѕин и го правиш хавуз.
И со тебе ќе излезам на крај со еден член од Уставот :

Член 13

Лицето обвинето за казниво дело ќе се смета за невино се додека неговата вина не биде утврдена со правосилна судска одлука. Лицето незаконито лишено од слобода, притворено или незаконито осудено, има право на надомест на штета и други права утврдени со закон.

Кој го прекрши оваа правило ? ти текнује ли

Мислам дека беше Јанкуловска со сите свои помошници. Ги прогласи за убијци после 3 часа откако беа приведени.
Ги прогласи радикални исламисти сите 20.
Вие баравте да им се силуваат сите членови на семејството на 20те приведени.

Јас можам да ги прескокнам законите , уставните членови , но јас не се прашувам во оваа држава (ни децата у маало не ме фермаат кога им велам бидете потивки ми се спие) , можам да погрешам ... но Јанкуловска не смее да погреши , не смее да не ја знае презумцијата на невиност.

Јас и понатаму имам рок да верувам дека приведените се невини , се додека не се донесе правосилна судска одлука. А пошто Македонија е ненормална земја , не е чудно после 5-10 години да излезат нови моменти на виделина , па да им речат на приведените , извинете , не сте биле вие виновни.

Мислам дека 10.000 протестанти , се помалку грешни према Устав , во споредба со Јанкуловска и МВР.

Патем Хаки Хазири исчезна цела недела , ни неговиот адвокат не знаеше кај е, повторно МВР направи фаул во напад :

Лицето повикано, приведено или лишено од слобода мора веднаш да биде запознато со причините за неговото повикување, приведување или лишување од слобода и со неговите права утврдени со закон и од него не може да се бара изјава. Лицето има право на бранител во полициската и судската постапка.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
За протестот не можеше да се почека до одлуката на судот? За што протестираа? За да на крај пак МАКЕДОНЦИТЕ бидат претставени како луѓе кои се против соживот и кои им претат на албанците во нашата држава а со тоа им го нарушуваат мирот?
Секој од нас го дели тоа мислење да точно,ама треба да се има ОСЕТ КОГА е време да се излезе на ПРОТЕСТ:
јас никаде не кажав дека поддржувам протест, да поддржував сега најверојатно ќе бев таму. Имам пишано на правата тема.

Ама да се сатанизираат 50 деца, за сметка 5000 дивјаци е не може.
Ни калашњикови имаат дома, ни убиваат, а полиција и новинари на нив ко бесни кучки.
Ебати платениците....
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
нешто грандиозно. Сега от една страна може да се очаква смируване на страстите, но од друга страна Албанците излизат со психологическо предимство.
Е како што викат дома е друг рачунот а кога ке излезеш на пазар ке се чудиш ама тоа е кога некој кажува опаааааааааа ама пред да скокне :facepalm:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
282
Подршка за Албанците на следните протести да ги операт новинарите. Имаат морална подршка од нас. Барем во едно се слагаме.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
хаха 1:12 е моментот :)
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.372
На здравје протести, 100 луѓе немаше вкупно.

Се гледаме на нареден протест кога ќе излезете за правата на македонците во "Македонија".
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
јас никаде не кажав дека поддржувам протест, да поддржував сега најверојатно ќе бев таму. Имам пишано на правата тема.

Ама да се сатанизираат 50 деца, за сметка 5000 дивјаци е не може.
Ни калашњикови имаат дома, ни убиваат, а полиција и новинари на нив ко бесни кучки.
Ебати платениците....
Затоа и никад нема да не биде,а сеа да уживаме во претставата на НАШИТЕ ( со тешко срце го кажувам) медиуми..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom